Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:48 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
14 Maj 2013 - 22:03
Alfred Peza: Shteti pėrdor ushtrinė
pėr fushatė kundėr meje nė Peqin
PEQIN - “Shteti po mobilizohet kundėr meje, duke pėrdorur ushtrinė”- thotė kandidati pėr deputet i PS-sė nė Peqin, Alfred Peza duke denoncuar pėrdorimin e ushtrisė pėr shtrimin e rrugėve me rastin e fushatės elektorale.

Ish gazetari ka denoncuar faktin nė njė njoftim pėr media, duke theksuar kjo ndodh nė shkelje totale tė ligjit nr.1 datė 21.6.2006 “Pėr reduktimin e shfrytėzimin e zhavorreve dhe rėrave nė shtretėrit e lumenjve”

Sipas Pezės ushtria ėshtė angazhuar pėr tė shtruar rrugė nė komunėn Pėrparim, dhe kjo ndodh duke shkelur ligjin.

Peza ka renditur katėr pika tė shkeljes sė ligjit nė kėtė rast:
E para, fillimisht Berisha deklaroi qė nuk do tė pėrdoren mjetet zyrtare nė fushatė.

E dyta, ushtria si pjesė e NATO-s ėshtė e depolitizuar dhe aktivizohet sipas ligjeve nė fuqi, vetėm nė raste tė fatkeqėsive natyrore dhe emergjencave civile. Sot nuk ka pasur asnjė rast tė tillė.

E treta, sipas ligjit shfrytėzimi i lumenjve bėhet 500 metra larg urės.

E katėrta, shfrytėzimi i inerteve lumore lejohet vetėm pėr periudhėn 1 qershor – 31 tetor tė ēdo viti.

makine ushtrie alfred peza
(Foto: Makina e ushtrise nė komunėn Pėrparim)

Redaksia Online
(ma/shqiptarja.com)

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ardian moderator ma bej hallall ..si i thojne nje shprehje popullore m...nuk mbulohet me sh...e deri me sot asnjeri nuk ka arritur e jo me ta arrije krimineli sali ,i rrjedhuri mendor saliu te gjithe forcen e pushtetit ka vene ne levizje jasht cdo lloj baze ligjore si e si per vota ,car pritet me nga ky i shkalluar sali serbi kur ishte dhe president dhe u vetzgjodh ,,,
avatar
Anonim
Shpella e Dragobise E ne tanket, kena me i perdor, po te kete nevoje prijesi yne. Kena me ju shtyp taneve ju sacialistave e pushteti ka me mbet ne jet te jeteve per prijesin tone Skenderbegun e maleve Sali Berisha.
avatar
Anonim
Cuni deputetit Ec perpara njishi Peqinit se jemi krenar per ty!
avatar
Anonim
Erida Z. Peza jeni duke bere nje fushate model. Ju uroj ta vazhdoni ne kete menyre dhe suksesi juaj eshte i garantuar.
avatar
Anonim
llane vazhdo numero
avatar
Anonim
Mariglen Sula Po keto per karrige te vrasin dhe ankohen per Edi Ramen. Eh mor shtet anetar i NATO-s qe mbulon me zhavorr gropat e fshatrave per vota! Turp kush ta marre vesh!
avatar
Anonim
Altini Po si ka mundesi qe kjo qeveri cfare nuk ben per te mbajtur qeverine? Puno Alfred Peza se fitorja eshte e jotja.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16