Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:55 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
16 Korrik 2012 - 14:41
Arrestohen 3 adoleshentė pėr
tentativė vrasje dhe vjedhje
VLORE – Tre adoleshentė janė arrestuar sot nga policia e qarkut Vlorė, njė pėr tentativė vrasje dhe dy pėr vjedhje.

Policia e Vlorės ka bėrė tė ditur se bėhet fjalė pėr njė vjedhje banese nė fshatin Nartė, nga ku ėshtė vjedhur njė shumė prej 14 mijė Eurosh.

Autori i arrestuar pėr kėtė vepėr penale, ėshtė adoleshenti me inicialet Th.Xh, 17 vjeē, banues nė fshatin Nartė tė Rrethit Vlorė, ndėrsa policia njofton se po punohet pėr identifikimin dhe kapjen e autorėve tė tjerė tė pėrfshirė nė kėtė ngjarje.


Ndėrkohė qė Policia e rrethit tė Sarandės njofton se ėshtė arrestuar nė flagrancė njė tjetėr adoleshent, mbi tė cilin rėndon akuza pėr veprėn penale “Vrasja me dashje” e mbetur nė tentativė.

Klaus Isuf Jacaj, 19 vjeē, banues nė lagjen “Nr. 3” ėshtė kapur nga policia mbas njė konflikti tė ndodhur pėr motive tė dobėta me shtetasin E. K., nė plazh nė afėrsi tė hotel “KAONIA”, pasi e ka goditur kėtė tė fundit me njė send tė mprehtė (fundin e njė bishti ēadre) duke i shkaktuar dėmtim nė trup.

Gjithashtu, po nė rrethin e Sarandės ėshtė arrestuar shtetasi me inicialet M.Q, 15 vjeē, banues nė Shkodėr, i cili ishte shpallur mė parė nė kėrkim pėr kryerjen e veprės penale “Vjedhje” pėr tė cilėn ishte dėnuar me 4 muaj burg.

(gm/shqiptarja.com)

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171