Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:37 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
03 Tetor 2017 - 21:12 | përditesuar në 22:40
DURRĖS-Njė ditė pas deklaratės sė fortė tė ambasadorit tė SHBA, Donald Lu pėr 4 klanet kriminale qė veprojnė nė Shqipėri, por edhe tė ish-ministrit tė Brendshėm, Dritan Demiraj se nė qytetin bregdetar 64 persona kanė makina tė blinduara ka ardhur arrestimi i parė.
 
Miku i Lul Berishės, Marjel Fierza sė bashku me shokun e tij Genti Nderjaku u arrestuan nga policia e Durrėsit nė kuadėr tė operacionit pėr goditjen e elementėve kriminalė dhe bllokimin e pasurive tė vendosura nė mėnyrė tė paligjshme.
 
Arrestimi i tyre u bė pasi gjatė kontrollit tė ushtruar nė mjetin tip 'Porche', qė drejtohej nga Marjel Fierza u gjetėn dhe sekuestruan; 2 armė zjarri pistoletė tip Beretta; automjeti dhe 6 telefona celularė.

Marjel Fierza u ka shpėtuar dy atentateve 
Marjel Fierza njihet si mik i Lul Berishės, ndėrsa ka shoqėri edhe me Plarent Dervishin. I arrestuari Fierza evidentohet nė njė raport tė Ministrisė sė Brendshme, si pjesė e bandės sė Durrėsit, ndėrsa u ka shpėtuar dy atentateve me armė zjarri nė 2010 dhe 2012.

Fierza njihet si djali i njė biznesmeni nė Durrės, ndėrsa emri i tij ėshtė i lidhur me pėrplasjet me Aldo Avdylin. Nė atentatin e parė nė 2010, ai shpėtoi duke mbetur i plagosur, ndėrsa njė muaj mė pas iu hodh makina nė erė me eksploziv. Nė 2012 te Ura e Dajlanit makina me tė cilėn ai po udhėtonte u qėllua me 20 plumba, por sėrish Fierza ia hodhi duke shpėtuar.

Policia thirrje qytetarėve: Denonconi grupet kriminale
Policia e Durrėsit u bėn thirrje tė gjithė qytetarėve qė kanė informacion pėr grupet kriminale dhe pasuritė e vendosura nė mėnyrė tė paligjshme tė telefonojnė nė 129, ndėrsa do t'u ruhet anonimati.
 
Pėr ēdo informacion qytetarėt mund tė telefonojnė falas nė numrin 129, policia ju garanton anonimatin” thuhet nė deklaratėn e policisė.


Njoftimi i plotė i policisė
Zbatim i Plan- Operacionit "Vjeshtė 2017".
 
Policia e Durrėsit sekuestron 2 armė zjarri, njė makinė dhe telefona celularė.
 
Arrestohen nė flagrancė 2 shtetas.
 
Efektivet e Drejtorisė Vendore tė Policisė Durrės nė bashkėpunim me specialistėt pėr Krimet nė Komisariatin e Policisė Durrės, nė zbatim tė Plan- Operacionit "Vjeshtė 2017" nė bazė tė informacioneve nga strukturat policore pėr mbajtjen nėn kontroll dhe goditjen e grupeve kriminale kanė arrestuar nė flagrancė shtetasit:
 
• Marjel Fierza 30 vjeē, banues nė Durrės;
 
• Genti Nderjaku 34 vjeē, banues nė Durrės.
 
Arrestimi i tyre u bė pasi gjatė kontrollit tė ushtruar nė mjetin tip 'Porche', me drejtues shtetasin Marjel Fierza u gjetėn dhe sekuestruan nė cilėsinė e provave materiale:
 
• 2 armė zjarri pistoletė tip Beretta;
• automjeti tip Porche dhe
• 6 telefona celularė.
 
Kontrollet do tė vijojnė edhe nė ditėt nė vijim nga Strukturat e Drejtorisė Vendore tė Policisė Durrės.
 
Per ēdo informacion qytetaret mund te telefonojne falas ne numrin 129, Policia ju garanton anonimatin. 
dy.b/shqiptarja.com

 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Riti Ju i dini me mire se ne
avatar
Anonim
Timi Kur do ti vije rradha lul Berishes?
avatar
Anonim
denim me vdekje shume moderne keto armet.eshte e qarte qe nuk jane te 97-es.si ka mundesi qe nuk goditen trafikantet e armeve?
avatar
Anonim
Luli Po restorant Zodjakun kush e ka. Nuk e di policia ? Pronat nė letra esht Juljan Meēa. Ndersa pronari i vertet eshte vrasesi Plarent Dėrvishi, kunati i Lul Berishės. Folni o Durrsak nėse doni ta zhdukim kte zgjebe nga qyteti i jon, neser do ekemi sejcili nė der.
avatar
Anonim
Erik Ketu po hyjne makina te vjedhura qe ja bejne mu neper rruget e vendit e s'po kapen te zotet e jo me trafikantet, ti kerkon te kapen ata te armeve. Por ky s'eshte problem vetem i Shqiperise, kudo edhe ne vendet e zhvilluara qarkullojne arme pa leje, makina te trafikuara, droge, prostitucion. Vetem ne komunizem kontrollohej cdo levizje, edhe mizat e zogjte ne ajer hynin me leje ne Shqiperi, por ka vdekur ajo kohe.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279