Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:07 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
21 Gusht 2013 - 07:24
Erdhi nga Italia, ekzekutohet
nė Vlorė, pronari i njė lokali
FOTO/ Viktima babai i 3 fėmijėve
VLORE - Pronari i njė restoranti nė zonėn e Skelės ėshtė ekzekutuar me armė mbrėmjen e djeshme nė lagjen "28 Nėntori" pranė vendit tė njohur si "Albano e Romina" tė qytetit tė Vlorės.

Vrasja ndodhi nė orėn 00:50 pas  mesnatės sė tė martės, (20 gusht). 

Viktima ėshtė Agron Ēela, 52 vjeē. Vrasja mendohet se ėshtė kryer nga njė person i vetėm, i cili dyshohet se ka qėlluar me njė armė zjarri pistoletė tė kalibrit 9 milimetėrsh dhe mė pas ėshtė larguar duke pėrfituar nga errėsira. 

VRASJA  KUR PO DILTE NGA MAKINA, ISHTE ME FAMILJEN E TIJ
Sot nė mėngjes korrespondenti ynė Armand Xhelili informoi se viktima u ekzekutua nė njė parkim pranė banesės sė tij. Agron Ēela  ka qenė sė bashku me familjen e tij; gruan dhe tre fėmijėt shėtitje buzė detit, ku dhe kanė darkuar. Teksa po ktheheshin pėr nė shtėpi, pasi ka zbritur nga makina familja e Ēelės, ai ka vazhduar tė ecė disa metra pėr tė parkuar makinėn tip Benz me targa italiane nė parkimin pranė pallatit.
 
Nė momentin, qė ka dalė nga makina njė person i ėshtė afruar dhe pa komunikuar me tė e ka qėlluar 4 herė me pistoletė nė trup, duke e lėnė tė vdekur nė vend. Autori, pasi ka parė se Ēela mbeti pa jetė ėshtė larguar nė kėmbė mes pallateve, ndėrkohė njė prej fqinjve ka dėgjuar tė shtėnat e armės dhe ka dalė menjėherė pėr tė parė se ēfarė ndodhi.
 
Sapo ka parė  50-vjeēarin tė vrarė ka bėrtitur, ndėrkohė bashkėshortja e 50-vjeēarit,  e cila sapo ishte futur nė shtėpi ka dalė menjėherė, ku dhe ka parė bashkėshortin tė vrarė pranė makinės sė tij. Krismat dhe tė bėrtiturat kanė terrorizuar banorėt, tė cilėt nė atė kohė ishin nė gjumė. 

POLICIA: ĒELA, PERSON I PASKEDUAR NGA POLICIA
Policia, e njoftuar nga banorėt, ka mbėrritur menjėherė nė vendngjarje, ka kryer veprimet e ekspertimit  tė vrasjes, si dhe ka filluar menjėherė ndjekjen e autorit, si dhe bllokimin e tė gjitha rrugėve hyrje-dalje tė qytetit, si dhe duke  kontrolluar tė gjitha automjetet dhe personat, qė dilnin nga Vlora, por pa mundur tė identifikojė dhe tė arrestojė deri tani autorin e vrasjes sė 50-vjeēarit.
 
Prokuroria dhe sektori i krimeve ka gjetur nė  vendngjarje 5 gėzhoja tė armės tip pistoletė me tė cilėn ka qėlluar 50-vjeēarin autori i krimit. Gėzhojat janė dėrguar nė laboratorin e kriminalistikės pėr tė pėrcaktuar se kujt arme i pėrkasin gėzhojat, si dhe nėse me kėtė armė janė kryer vrasje tė tjera apo jo.

Prokuroria po vazhdon hetimet intensive pėr zbardhjen e ngjarjes, identifikimin e  autorit, si dhe shkaqet  e kryerjes sė krimit. Aktualisht po punohet nė disa pista, por mė kryesorja mund tė jetė njė mosmarrėveshje parash me persona tė tjerė, konkurrenca nė biznese, njė keqkuptim, si dhe ngatėrrim i shėnjestrės.
 
Po gjithashtu policia dyshon se vrasja e tij mund  tė jetė bėrė nga person me pagesė. Trupi pajetė i 50-vjeēarit ėshtė marrė nga morgu i spitalit rajonal mėngjesin e sotshėm nga familjarėt.

VIKTIMA KISHTE PAK MUAJ QE ISHTE KTHYER NGA ITALIA
Agron Ēela  ka ikur emigrant qė nė vitin 1991 nė Itali. Ka tre fėmijė, dy vajza dhe njė djalė. Nė Itali, Lecce ka hapur biznesin e tij tė kalēetos qė prej disa vitesh.
 
Para disa muajsh nė Vlorė nė zonėn e Skelės ka marrė me qira njė lokal tė vogėl.  Gjatė kėtij viti, viktima shkonte dhe vinte shpeshherė nė Itali te familja. Para 8 ditėsh kishte ardhur sė bashku me familjen nė Vlorė pėr pushime.
 
Policia deklaron se viktima nuk ėshtė person i skeduar  as nga policia shqiptare, as nga ajo italiane, dmth ka qenė person pa probleme.
 
Sipas tė afėrmeve tė viktimės, Agroni ishte shumė punėtor, nuk i binte askujt nė qafė, ai ndihmonte shumė shqiptarė nė Itali, qė ngeleshin pa punė apo nė gjendje tė vėshtirė ekonomike.
 
Vrasja e  Agron Ēelės ka shfaqur habi te tė afėrmit, shokėt dhe tė njohurit e tij, sepse e kanė njohur si njeri korrekt, serioz dhe shumė human. 

agron ēela me logo

(Foto: Makina pranė sė cilės ndodhi vrasja dhe viktima Agron Ēela) 


Redaksia Online
(sg/ar.sh/mag/shqiptarja.com)

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Fieri Enver me vdekjen tende morem fund dhe ne si populli mire qe ngorhem per buken thate por tallen dhe nderkombetaret me ne.
avatar
Anonim
Komandanti Ky eshte dhe vete pronar lokali, ke i bie te arrestoje tani Cuku...?
avatar
Anonim
kemi qu xhaxhi enver edhe ni her veq qoe doren se hala sjan mush men
avatar
Anonim
BACI-PRESHEVA NUK DUA TE SPEKULAOJ QFARE KA MBAS KSAJ VRASJE -ESHTE PER QUDI VRASJE QDO DITE TMERR NE SHQIPERI SHUME JETIM PSE KOMBIT TON NUK I DUHET KJO FEMIJET PO MBESIN PA BABAN FEMIJET NUK KAN FAJ PSE TE MBESIN JETIM ZGJOHUNI I VLLAZER BOLL NA KAN VRA E NA KAN MASAKURU DUANE NJERI TJETRIN STOP VRASJET.
avatar
Anonim
Vasil O Enver Hoxha ku je te puthasha doren ti na i paske ditur mire se cfar populli jemi ,dite per dite populli po te kerkon se na vrau rrugaceria dhe mafia.
avatar
Anonim
eni bukur e ke thene 007"shqiperia nuk eshte vend per te jetuar"
avatar
Anonim
007 ....dhe si perhere autoret e krimit ne drejtim te paditur.........ose shkon policia ne drejtim te paditur. shqiperia nuk eshte vend per te jetuar!
avatar
Anonim
genta perpara afrika, banane me shumice injoranca moēalore ju therret zanati i moēove jane vrasjet
avatar
Anonim
ardi e mi genta harron qe ju vrisni edhe femije e gra per nje vije uji andej nga shpelloret.
avatar
Anonim
dorian genta ik vdis plehre
avatar
Anonim
Labi Dhe dhia eshte me e zgjuar se ty shoku/shoqe genta
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15