Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:30 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
20 Maj 2013 - 08:34
Athinė, dy shqiptarėt e arratisur
nga burgu vodhėn 1 mln euro
ATHINE- Klement Gala dhe Admir Murataj janė dy shqiptarė tė arratisur nga burgu i Trikalas dhe qė dyshohet se kanė grabitur mbi 1 milionė euro nė bankėn e Larisės, tė enjen e javės sė kaluar (16 mars).

Shuma e madhe e eurove tė grabitura nga Banka Kombėtare greke nė Larisa tė Greqisė u bė publike dje nga mediat greke. Dy shqiptarėt janė pjesė e grupit prej 11 vetėsh tė cilėt nė muajin mars u arratisėn nga burgu i Trikalas, nė njė operacion tė mirėorganizuar.

Qė prej ditės sė arratisjes, 11 shqiptarėt akuzohen dhe pėr grabitjen e supermarketi, ndėrsa Ermal Lita, njė tjetėr shqiptar i arratisur nga burgu akuzohet se ėshtė pėrfshirė nė vdekjen e 25 vjeēares Katerina Zogali e cila u vra aksidentalisht gjatė shkėmbimit tė zjarrit mes policisė greke dhe tė arratisurve.

Sipas gazetės greke Ekathimerini grabitėsit e bankės sė Larisės janė Klement Gala dhe Admir Murataj, 42 vjeē. Grabitja ishte kryer pa maska por punonjėsit e bankės ishin terrrorizuar me pistoletė dhe kallashnikov. Mediat greke shkruajnė se dy personat e shpallur nė kėrkim kanė kryer edhe krime nė Shqipėri.

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Realisti Krimi eshte i rande dhe duhet denuar.Analiza duhet bere pse po shtohen si shume keto tip krimesh.Nga lajmet qe degjojme e lexojme po krijohet pershtypja e gabuar qe ne Greqi krime po bejne vetem shqiptaret.Mqs redaksia ka deshire te jape keto lajme,ateher duhet te botoje edhe lajmet e tjera qe kane lidhje me boten e krimit.Psh:Puna pa siguracion(pa pension) qe kane bere me qindra mijra shqiptare ne Greqi eshte nje krim mjaft i madh i shtetit Grek ndaj kombit tone.
avatar
Anonim
Albanian And Proud bravo ju qofte se keshtu e duan greket.Vetem Alket Rizai ju vjen hakut grekve
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/07/2017, Viti VII - NR.170