Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
03 Korrik 2012 - 17:04
Austri, del nga koma edhe
Florije Peēi, e plagosur nė Himarė
VJENE - Ka dalė nga koma edhe studentja tjetėr qė ndodhej pėr kurim nė Austri, pas aksidentit tė rėndė qė ndodhi nė Himarė mė 21 maj. Lajmi i mirė pėr Florije Peēin ka ardhur mesditėn e sotme nga Ministria e Shėndetėsisė.

Zėvendėsministri i Shėndetėsisė, Bardh Spahia, ka konfirmuar se Florije Peēi ėshtė zgjuar nga koma mbrėmjen e djeshme dhe se gjendja e saj ėshtė pėrmirėsuar ndjeshėm. Sipas zėvendėsministrit, vajza e re pas zgjimit nga koma ishte nė gjendje tė njihte tė afėrmit e saj.

Ajo ka komunikuar me ta ndėrsa ka kėrkuar edhe shoqen e saj Eriselda Gubere, e cila gjithashtu ndodhet nė Austri pėr mjekim mė tė specializuar.

Florije Peēi dhe Eriselda Gubere, dy vajzat e plagosura nė aksidentin nė Himarė, u transportuan mė 24 Maj drejt Vjenės, pėr njė mjekim mė tė specializuar. Ndėrkohė qė Eriselda Gubere, doli nga koma mė 15 Qershor.

Si pasojė e aksidentit tragjik tė 21 majit, nė Qafėn e Vishės nė Himarė, humbėn jetėn 13 persona dhe u plagosėn dhjetėra tė tjerė.

(jd/shqiptarja.com)

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171