Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:10 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
14 Nentor 2017 - 23:14 | përditesuar në 23:17
Botėrori, Danimarka shkatėrron
Irlandėn, "fluturon" pėr nė Rusi 
Danimarka siguron pjesėmarrjen nė Kampionatin Botėror tė Rusisė pas shkatėrrimit me rezultatin 1-5 qė i bėri Irlandės.

E ndėrsa ndeshja e parė pėrfundoi 0-0, nė ndeshjen e kthimit nė Irlandė, danezėt i shėnuan 5 gola duke fituar bindshėm.

Vendasit kaluan nė avantazh tė parėt me Shane Duffy, por tre herė Eriksen dhe  Christensen me Bendtner vulosėn fitoren e thellė.

Kjo ėshtė hera e gjashtė qė Danimarka luan fazėn finale tė njė botėrori.

dy.b/shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277