Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
13 Shkurt 2018 - 22:37 | përditesuar në 23:09
Champions,Juve hap fals kundėr
Tottenham,City 'dėrrmon' Bazelin
Pas pauzės dy mujore, UEFA Champions League ėshtė rikthyer me dy ndeshje spektakolare. Juventus-Tottenham dhe Bazel-Manchester City ishin sfidat e luajtura mbrėmjen e kėsaj tė marte. 

Njė spektakėl mė vete ishte sfida e luajtur nė "Allianz" tė Torinos mes Juventus dhe Tottenham, ndeshje e luajtur deri nė minutėn e fundit dhe e pėrfunduar nė barazim 2:2. Italianėt kaluan dy herė nė avantazh brenda 10 minutave tė para tė ndeshjes me golat e Higuain, pėrkatėsisht nė '2 dhe '9. Harry Kane ngushton pėr Tottenham nė tė '35. Ndėrsa nė minutėn e 45, Higuain humbet njė penallti. 

Fraksioni i dytė i lojės nis me anglezėt nė sulm tė cilėt arrijnė tė barazojnė nė minutėn e 71 me anė tė danezit Eriksen. Rezultati 2:2 mbetet i pandryshuar deri nė vėrshėllimėn e fundit tė arbitrit. Sfida e ardhshme pas dy jave nė "Wembly" do jetė pėrcaktuese pėr njė vend nė 1/4 e Champions, me Juventus qė falė eksperiencės do tentojė tė presė biletėn pavarėsisht hapit fals nė shtėpit, dhe "guximtarėve" tė 'Spurs' tė cilėt nė shtėpinė e tyre mund tė mposhtin ēdo rival.

Nė sfidėn tjerėt, Manchester City bėn detyrėn ndaj Bazelit tė Taulant Xhakės. Zviceranėt edhe pse nė shtėpinė e tyre, iu imponuan humbjes 4:0 nga miqtė. Gundogan '14, 53,  Bernardo Silva '18 dhe Aguero '53 i dhanė fitoren nė transfertė ekipit tė Pep Guardiolės. Me kėtė fitore, Manchester City hedh njė hap tė sigurt drejt kualifikimit pėr nė ēerekfinalet e Champions League. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63