Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:55 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Shkurt 2018 - 20:52 | përditesuar në 22:39
Durrės, Xhafaj vlerėsime policisė:
Goditi grupet kriminale gjatė 2017
Xhafaj inspekton edhe Portin e Durrėsit
DURRES - Ministri i Brendshėm, Fatmir Xhafaj ka marrė pjesė nė analizėn vjetore tė policisė sė Durrėsit, i shoqėruar nga Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit, Ardi Veliu. Xhafaj vlerėsoi policinė e Durrėsit se ka goditur disa grupe kriminale nė kėtė qytet gjatė vitit 2017. Ai paralajmėroi se nė kuadėr tė operacionit "Forca e Ligjit" do ketė rezultate edhe mė efikase nė luftėn ndaj krimit nė qytetin bregdetar. 

"Gjatė vitit tė kaluar drejtoria vendore e policisė ka goditur disa grupe kriminale. Ka pasur disa goditje tė drejtpėrdrejta tė grupeve kriminale nė kėtė qyegtt. por sėrish mbetet pėr t;u bėrė. Dhe nė kuadėr tė "Forcės sė Ligjit" do kemi rezultate tyė tjera nė kėtė qytet", u shpreh Xhafaj. 

Gjithashtu, Xhafaj ka inspektuar edhe Portin e Durrėsit ku dy ditė mė parė policia zbuloi nė njė kamion me destinacion Italinė, rreth 11.4 kg heroinė, sasia mė e madhe e lėndės narkotike tė kėtij lloji e cila po tentohej tė kalohej nga Porti i Durrėsit nė drejtim tė Portit tė Barit. Ministri i Brendshėm kėrkoi rritje tė kontrolleve nė Port me qėllim parandalimin e e trafikut tė drogės nga Shqipėria nė drejtim tė vendeve fqinje. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Zeza Gonen tend DHE TAHIRIN I godite APO te goditen? MOS SHIT pordhe SE ne te njohin me rrenje e me dege. ARRESTO TAHIRIN o RUCXHAFAJ .SKA QETESI , SKA drejtesi per minjte QE BEJNE burg per mospagim dritash KURSE TAHIRI DHE I ATI SHESIN DROGE .ME PARATE E TAHIRIT DHE TE GONES REHABILITOHET E GJITHE VLORA ME GJITHE TEPELENEN .
avatar
Anonim
Kadriu Pa tjeter qe policet e xhafes meritojne vlersime ne nje kohe ku lul berishen e salutojne policet bashke me dakon
avatar
Anonim
ana ato krime pa autor aputorin e njeh gjith bota Sali berisha Mormal jo vete po mjerzit e tij P sh u gjet deputeti chinfo, skenderlaj konpmi santo pölfadhi etj
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63