Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:26 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
22 Korrik 2017 - 14:33 | përditesuar në 21:47
SARANDE - 15-vjeēarja ruse, Kseniya Ryok, e cila humbi jetėn dje nė plazhin e Ksamilit, ėshtė goditur nga njė skaf dhe vdekjen e saj e kanė shkaktuar mjete prerėse helikė.

Ky ėshtė rezultati i ekspertizės sė spitalit tė Sarandės pėr shkaqet e vdekjes sė turistes. Burime pranė spitalit tė Sarandės thanė pėr Shqiptarja.com se ekspertiza ka saktėsuar pikėrisht mjetet prerėse tip helikė si shkak pėr vdekjen tragjike tė Kseniya Ryok nga Shėn Petersburgu.

Policia zbulon skafin, arreston pronarin e mjetit
Policia ka zbuluar dhe sekuestruar skafin qė dyshohet se ka goditur tė miturėn si dhe ka arrestuar pronarin e mjetit lundrues, Ermal Fataj.

Policia bėn me dije se nga hetimet e kryera nė bashkėpunim tė ngushtė me Prokurorinė ka rezultuar se mjeti lundrues i pėrket shtetasit Ermal Fataj, 31 vjeē, banues nė Ksamil.

Ai ka tentuar tė fshehė skafin por ėshtė zbuluar menjėherė nga uniformat blu. Mėsohet se Fataj ėshtė marrė nė pyetje pėr disa orė nė polici dhe ka mohuar akuzat. Por nga ana tjetėr nė helikėn e skafit u gjetėn flokė, tė cilat po i nėnshtrohen analizave tė ADN-sė pėr tė vėrtetuar nėse i pėrkasin 15-vjeēares nga Shėn Petersburgu. 

Fataj ėshtė njė biznesmen nga Ksamili qė ka nė pronėsi disa mjete lundruese qė i pėrdor pėr tė shėtitur turistė nė ishujt e Ksamilit

Kseniya Ryok u nxor e pajetė nga plazhi i Ksamilit njė ditė mė parė, pasi u pikas nga familjarėt teksa pulsonte mbi ujė.

Ajo kishte plagė nė kokė dhe trup, tė cilat pėr pasojė i kanė shkaktuar vdekjen, ndėrsa dėshmitarė okularė tha se pranė vendit tė ngjarjes kishte kaluar njė mjet lundrimi. Vdekja e turistit rus vjet nė Himarė
Edhe njė vit mė parė nė Himarė humbi jetėn njė turist rus, Denis Kaimov pasi u aksidentua nga skafi i biznesmenit nga Elbasani, Fatmir Kuēi. 

Ai humbi jetė pėr shkak tė plagėve tė rėnda nė kokė dhe gjymtyrė. 

Plazhet pa vrojtues, siguria zero
Ngjarja e fundit nė Ksamil, rėndon edhe mė tepėr skandalin e plazheve shqiptare, ku krahas mungesės sė vrojtuesve dhe Rojeve Bregdetare nuk ka as siguri nga mjetet e lundrimit. Nė plazh mungon ndihma e shpejtė. Nuk ka as sinjalistikė pėr hapėsirėn e dedikuar pėr not.

15-vjeēarja ruse po pushonte me familjen e saj nė Ksamil
Kseniya Ryok, 15-vjeēarja ruse e cila humbi jetėn dje, po pushonte nė Ksamil me familjen e saj pranė vendit tė quajtur "Tre ishujt".

Vajza kishte plagė nė kokė dhe trup, ndėrsa ishin familjarėt ata tė cilėt hodhėn dyshime se e mitura ishte goditur nga njė mjet lundrimi.

Ndėrsa Prokuroria dhe Policia nisėn menjėherė hetimet pėr zbardhjen e ngjarjes sė rėndė. 

Trupi i pajetė i ruses u dėrgua nė morgun e spitalit tė Sarandės pėr t'iu nėnshtruar ekspertizės mjekoligjore.

Edhe dėshmitarė nė vendin e ngjarjes pohojnė se pranė vajzės ka kaluar me shpejtėsi njė mjet lundrimi, ndėrsa pas 10 minutash ata kanė pikasur trupin e pajetė qė pulsonte nė ujė. 

Pėrsėritet i njėjti rast si njė vit mė parė nė plazhin e Himarės kur turisti rus, Denis Kaimov gjithashtu u godit nga motoskafi i biznesmenit Fatmir Kuēi dhe pėr rrjedhojė humbi jetėn pėr shkak tė gjymtimit.

Report TV nė Ksamil, nė vendin ku humbi jetėn 15- vjeēarja ruse
Report TV ka shkuar nė Ksamil, nė vendin ku njė ditė mė parė humbi jetėn 15- vjeēarja ruse, Ksenia Ryok.

Nė njė lidhje me gazetarin Piro Nase, ėshtė bėrė e ditur se edhe mėngjesin e sotėm nė brigjet e Ksamilit, ende nuk ka njė patrullė tė rojeve bregdetare, njė detyrim pėr tė cilin nė autoritet lokale kanė pasur edhe kėrkesa nga pushuesit, por qė ende nuk ėshtė zbatuar.

Nė zonėn e “Tre Ishujve”, gjatė ditės sė sotme ėshtė ndalur qarkullimi i mjeteve lundruese me motor, pasi kjo zonė konsiderohet ende si vendi i krimit, pasi shkak pėr vdekjen e 15- vjeēares, dyshohet tė ketė qenė njė goditje nga njė motor uji.

Trupi i Kseniya Ryok, ndodhet nė morgun e qytetit tė Sarandės, ku iu krye autopsia nga ekspertė, me kėrkesė edhe tė autoriteteve ruse.

Pėr vdekjen e turistes pėrveē prindėrve tė saj, kanė dėshmuar nė polici edhe tre persona tė tjerė tė cilėt ndodheshin pranė vendit tė ngjarjes.

Familjarėt e saj kanė deklaruar nė polici se shkak pėr vdekjen e vajzės tyre ishte goditja nga njė mjet lundrimi, ndėrkohė nė trupin e saj janė konstatuar plagė nė trup dhe nė kokė.Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Fshatar pisnesmen Po ēfare biznesmeni eshte Ermali. Ai eshte nje fshatar nga Skrapari qe ka zbritur ne Ksamil dhe trasnporton pushuesit nga nje ishull ne tjetrin, gjithastu ofronte nje udhetim me skag 2500-3000 leke/ora. Si Ermali, jane e gjithe ata aty verdalle qe e mbajne veten per biznesmene. Fshatare te mberritur nga Erseka, Leskoviku, Permeti, Skrapari qe me habuterine e tyre zaptuan ēfare i doli perpara duke perfituar nga mungesa e ligjit dhe shtetit.
avatar
Anonim
po gjykatesit e prokuroret ferkojne duart qe ju erdhi nje peshk i madh qe ta rjepin me para pastaj te dali i pa fajshem se nuk ka prova te mjaftueshme[ me bast e ve ] qe ky kriminel nuk do bojne burgme shum se 2-3 vjetburg ,ngushedhime familjes te se ndjeres qe i shkoj rinia ne kete te qelbur te europes.eshte rasti i dyte me ruset,po dua te di ne rastese e di kush sa u denua skafisti qe vjet i nderpreu jeten turistit rus ne lele te rinise.
avatar
Anonim
UPSSSSSSSSSSS Ngushellime Familjes se vajzes , AI djali beri nje gabim por s'mund t'i thuash kriminel dhe per ate gabim qe beri duhet te vuaje denimin por jo se shkoi dhe e beri me qellim.
avatar
Anonim
Arbana Haléshtet demagogjish dhe krimesh Kriminelet bejne feste kudo
avatar
Anonim
Plazhosti Behen si qen te terbuar tani ne korrik e gusht biznesmenet e leshit... Vin me skaf ne breg te detit per te marre njerez xhiro me para... Futen ne mes te femijve as nuk duan ta dine se tjetri ka ardh per qetesi dhe plazh.. Edhe ne rradhime kshu bejne si kafshe per lek.
avatar
Anonim
katunari fajin e ka policia kufitare qe duhet te kontrolloje e disiplinoje keto mjete ne det dhe tatm taksat qe duhet te vjelin taksat e shtetit! kontrollojini dh ve bast se asnjeri nuk ka bere punen
avatar
Anonim
Tiku Ata qe disponojne plazhet me gur te hedhur sic jane ne bregdetin e ksamilit dhe 3 ishujve nuk kane asnje dokument pronesie dhe I kane zaptuar me te padrejte. Ato plazhe nuk mund te lihen ne dore te ordinereve. Qeveria te marre masa pasi po shkaterrohet turizmi. Nuk mund te ngrene turizmin fshataret dhe maloket ne ksamil
avatar
Anonim
Naim Duhet te prononcohet kryeministri te vere dore mbi keta vrases. Mund te nxjerresh ligje e rregulla, por kur nuk I zbatojne ata qe ti I paguan, dmth ata te Kane sfiduar edhe ty zoti kryeminister, pra nuk pysim per ty por kerkojne te ndertojne lumturi ne e tyre mbi fatkeqesine e tjereve. Vero sa me shpejt, ndryshe zero Yt eshte ze ne shkretire. Nderto shtet se ta dhane tymonin shqiptare, diku zoti atyre.
avatar
Anonim
loshi Donin ta fshihnin dje policia e ksamilit dhe Sarandes po Ambasada Ruse i beri presion Rames ta gjejne sot ate legen qe beri aksidentin dhe iku, nuk ka rendesi nga eshte viktima ishte vetem 15 vjec dhe nuk duhet te vdiste tragjikisht duke bere pushime.Aksidente ndodhin kudo por kur policia dhe personi qe beri aksidentin behen pale dhe mundohen te fshehin provat athere ai shtet ka marre fund.
avatar
Anonim
Populli Denim per jete ktijt plehres c... lesh biznesmeni esht ky ku i mori leket me drog e prostutucion i ka ba burgim te perjetshem dhe konfiskim pasurie qe te demshperblehet viktima
avatar
Anonim
Latif Thirrje Z. Rama! Mos lejo me qe pushimet ti kthehen ne tragjedi familjareve qe vine me pushime ose neve qe bejme pushime ne Shqipn. Cobenj ose kaubojsa qe levizinnjerez neper ishuj. Jam katerciperisht i bindur qe asnje prej cobenjve nuk ka leje drejtimi per mjete lundrues, as jeleke shpetimi per sa eshte kapaciteti bartes i mjetit nuk kane, kapacitetin bartes e kane "sa te mbaje skafi". Nuk duam gallata neper katune apo ne surratbook apo me ato laskarat e parlamentin
avatar
Anonim
Nardi Rrasnja ne burg per nja 20 vjet edhe ti sekuestrohet pasuria dhe te demshperblehet familja me 1 miljon euro, se nryshe smarrin vesh shqiptaret🦍🦍🦍🦍
avatar
Anonim
Toni 15 vjet burg qe te mesojn te tjeret
avatar
Anonim
Daku Ca bohet kshu mer o shtet legen , duhet te vdesi noi femi ministri ose kryeministri qe ti hiqni kto legenat me motorra uji apo me skafe, Kurse kryeministri karagjoz i bon pushimet me Zahon ne qetesi nuk i kalon ky ordineri me skaf ke koka !
avatar
Anonim
Qytetar Ju lutem merrni masa sepse eshte mekat qe nje vajze qe vjen per turizem ne vendin tone,te vdese nga papergjegjshmeria e nje legeni si puna ktit,zdroms rrugesh,trafikant
avatar
Anonim
Shqiptare Kalbeni m... nė burg, po tė jetė e mundur vareni nė litarė mos tė na harxhojė ajėr.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279