Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
07 Prill 2015 - 23:22 | përditesuar në 09:56
"Far West" nė Ēole tė Vlorės 
3 tė vrarė, 4 autorė nė pranga
VLORE - Pėrgjaket Vlora. Rrugica “Zaho Koka” ėshtė kthyer nė njė far west mesditėn e kėsaj tė marte nė qytetin bregdetar. Tre persona mbetėn tė vrarė gjatė pėrplasjes me armė nė lagjen e njohur si “Ēole” ndėrsa njė person i katėrt mbeti i plagosur. Ngjarja e rėndė ndodhi rreth orės 14:00 nė ambientet e jashtme tė lokalit “Adore”, kur nga dy makina BMW X5 u qėllua me kallashnikov nė drejtim tė 27-vjeēarit Alfred Velaj dhe 29-vjeēarit Haki Rakipaj tė cilėt ndodheshin tė ulur nė lokal.

Ka qėnė Albi Limaj i cili ka dalė i pari nga mjetet dhe ka hyrė nė lokal pėr tė biseduar me dy personat qė ndodheshin brenda me tė cilėt kishte njohje. Biseda ka degjeneruar nė fyerje dhe mė pas, Albi Limaj, ka dalė nga lokali dhe ka qėlluar mė armė nė drejtim tė Rakipit dhe Velajt, ndėrsa ndaj kėtyre tė fundit kanė qėlluar edhe shokėt e Albi Limaj.

Por dy tė rinjtė janė kundėrpėrgjigjur duke qėlluar me pistoletė kundrejt autorėve, e pėr pasojė humbėn jetėn Albi Limaj dhe u plagos Aleksandėr Llanaj. Megjithatė Velaj dhe Rakipaj nuk mundėn t’i rezistonin plagėve tė marra duke ndėrruar jetė.

Pas pėrplasjes me armė, i plagosur Aleksandėr Llanaj ėshtė dėrguar nga bashkėpunėtorėt nė krim nė spitalin e Vlorės, aty ku policia gjeti dhe dy automjetet e pėrfshira nė vrasjen e trefishtė.

Ora 23:20 Policia ka arrestuar 4 autorėt e dyshuar tė vrasjes sė shumėfishtė tė ndodhur nė lagjen "24 Maji".
Personat e arrestuar janė tė gjithė banues nė qytetin e Vlorės. Tė arrestuar janė: Ani Begaj 36-vjeē, Bertil Alliaj 23-vjeē, Xhuliano Lutaj 20-vjeē dhe Aleksander Llanaj 23-vjeē, i cili ndodhet i plagosur nė Spital. Pėr tė katėr personat, grupi hetimor ka grumbulluar prova qė i pėr fshin si autorė dhe bashkėpunėtorė tė ngjarjes. Gjithashtu bėhet me dije se grupi hetimor po vijon punėn pėr dokumentimin e plote tė provave tė fajėsisė kundrejt autorėve.

viktima
(Njė prej viktimave nė lokalin nė Vlorė)

Viktimat nė lokal
Haki Rakipaj
Alfred Velaj

Alfred Velaj
(Viktima Alfred Velaj)

haki rakipaj me logo
(Viktima Haki Rakipaj)Atentatorėt nė makinė
Albi Limaj (humbi jetėn nga pėrplasja e armatosur)
Aleksandėr Llanaj (mbeti i plagosur)
Ervis Mehmeti (I arrestuar nga policia)
Ani Telaj (I arrestuar nga policia)
Njė person i pestė ende i paidentifikuar

Burime pranė policisė sė Vlorės bėjnė me dije se viktimat ishin persona tė pėrfshirė nė rrjetin e prostitucionit nė Shqipėri dhe Spanjė. Kjo ėshtė pista kryesore ku ėshtė pėrqėndruar puna e policisė pėr zbardhjen e kėsaj ngjarje, ndėrsa nuk pėrjashtohet mundėsia e njė hasmėrie tė vjetėr mes palėve.

albi limaj

Konflikti
Rreth gjashtė muaj mė parė, kėta persona kanė pasur edhe njė pėrplasje tjetėr mes tyre. Sipas burimeve, mendohej se kjo ngjarje kishte mundur tė mbyllej kohė mė parė, por pasditja e sė martės tregon krejt tė kundėrtėn. Sipas burimeve tė policisė sė Vlorės, mendohet se ngjarja e rėndė ka filluar si pasojė e njė konflikti qė kėta persona kanė pasur disa vite mė parė nė Spanjė. Po sipas tė njėjtave burime, dyshohet se pėrplasja mes tyre ka filluar pėr territore pune, ku kėta shtetas mendohet se kryenin punėt e tyre, atė tė prostitucionit dhe tė trafikimit tė lėndėve narkotike.

Ora 17:10 Llanaj ka marrė njė plumb nė shpatull dhe ndodhet jashtė rrezikut pėr jetėn
I plagosuri Aleksandėr Lllanaj mėsohet se ka marrė vetėm njė plumb nė shpatull dhe se ndodhet jashtė rrezikut pėr jetėn nė spitalin e Vlorės.

Ora 16:35 Sekuestrohen pamjet e kamerave tė sigurisė
Sakaq janė sekuestruar edhe pamjet filmike te binseseve pėrrreth pėr tė hedhur drite mė shumė rrethe dinamikės ngjarjes dhe autorėve. 

Nė pyetje po merren edhe punonjėsit e lokalit dhe njerėz qė ishin aty pranė nė momentine ngjarjes.


Ore 15: 50: Policia identifikon autoret
Autoret e dyshuar te ngjarjes te kapur nga policia jane shtetasit Aleksander Llanaj, Ani Delaj dhe Ervis Mehmeti. Policia sekuestron edhe 2 automjetet, 2 BMW X5 qe dyshohet se jane perdorur ne vendngjarje si dhe 2 arme zjarri pistolete. Po punohet intensivisht per kapjen e nje personi te 4 i dyshuar si i perfshire ne ngjarje si dhe per zbardhjen e motiveve te ngjarjes.

Ora 15:43 Viktimat tė tre me precedentė penale, nė Shqipėri dhe nė Spanjė pėr prostitucion
Burime nga Policia e Vlorės thanė pėr A1 Report se tre personat qė humbėn jetėn sot nė Vlorė janė me precedentė penale jo vetėm nė Shqipėri, por edhe nė Spanjė ku mėsohet se janė pėrfshirė nė rrjete prostitucioni.


Ora 15:40 Dy tė rinjtė u vranė nė lokal, nga kundėrpėrgjigja me armė u vra dhe njė nga autorėt
Dy tė rinjtė Alfred Velaj
27 vjeē dhe Haki Rakipaj 29, mėsohet se kanė qenė nė lokalin “Adore” nė lagjen Cole nė Vlorė, ndėrsa nga makina kanq qėlluar fillimisht Albi Limaj dhe Aleksandėr Llanaj.

Ora 15:32 Nė kėrkim njė person
Njė person i tretė dyshohet se ėshtė pėrfshirė nė vrasje dhe ėshtė larguar nga vendi i ngjarjes. Pėr kėtė arsye policia ka ngritur postblloqe nė Vlorė, Fier e Gjirokastėr. Ky person dyshohet se ka qenė me autorėt qė kanė qėlluar nga makina.

Ora 15:28 Sekuestrohen dy armė
Policia e Vlorės ka sekuestruar nė vendin e ngjarjes dy armė me tė cilat kanė qėlluar dy grupet.

Ora 15:15 A1 Report meson identitetin e viktimave dhe te plagosurit
Albi Limaj, Alfred Velaj 27 vjeē dhe Haki Rakipaj 29 vjeē janė personat qė mbetėn tė vrarė gjatė tė shtėnave me armė. Ndėrkohė A1 Report mėson se i plagosur mbeti Aleksandėr Llanaj. Velaj dhe Rakipi ishin nė lokal, Limaj dhe Llanaj qėlluan.

Ora 14:57 Kalimtaret: Degjuam 10 te shtena me arme

vlore

Ora 14:55 Vrasja pėr hasmėri
Burime nga policia e Vlorės thanė pėr A1 Report se shkak pėr vrasjen e ndodhur nė lagjen Cole tė Vlorės ėshtė hasmėria e vjetėr ndėrmjet dy familjeve. 


Ora 14:40 Dy persona me makinė qėlluan nė drejtim tė lokalit, kundėrpėrgjigje me armė
Burime nga Policia e Vlorės thanė pėr A1 Report se gjithēka ka ndodhur gjatė njė shkėmbimi zjarri mes dy grupeve. Mėsohet se dy persona kanė qėlluar nga njė makinė nė drejtim tė lokalit. Njė person ka drejtuar makinėn me targa AA 323 AA, ndėrsa pasagjeri ka qėlluar me armė nė drejtim tė lokalit. Por ka pasur kundėrpėrgjigje edhe nga personat qė ndodheshin nė lokal. Per pasoje kane mbetur te vrare dy personat ne lokal, e po ashtu nga kunderpergjigja me arme ka mbetur i vrare edhe nje nga personat ne makine, ndersa autori i dyte eshte plagosur.


Ora 14:30 Ngjarja ka ndodhur ne nje lokal
Korrespondenti i televizionit A1 Report ne qytetin e Vlores, Armand Xhelili thote se te shtenat kane ndodhur ne nje lokal ne lagjen Cole.

lokali me logo
Foto tė tjera

*Lajmi ne perditesim

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Al Po kenaqen serbet si shqiptaret po vrite me njeri tjetrin. Turp turp per ne
avatar
Anonim
guri vlore Kjo fotua lart si sulua tek lulkuqet mbi mure. Na mbyten fshataret kto pasoja la Berisha o shqiptareeee
avatar
Anonim
bogonica Mekat Per keta te rinjte qe Pō ikin kaq brutalisht.!Ngushellime familjeve te tyre,dhe mos paste vazhdim. ..!
avatar
Anonim
loni gjyna ishin djem te mire dhe nuk ka lidhje asgje qe thon lajmet jan vrar kot per nje sherr banal dhe ata qe i vran ishin femi
avatar
Anonim
lorenc Djem te mire me pistoleta .Te keqinj duhet te kene tanke.mos beni komente kot
avatar
Anonim
Ladi po ēne maloke ne vlore?
avatar
Anonim
Gerti Maloket jane perhapur gjithandej. Eshte e provuar ne teste gjenetike qe kane gjak Afrikan. Shiko linkun meposhte, perqindjen me te larte pervec Afrikes, ne Evrope e arrin ne Kosove: http://cdn.eupedia.com/images/content/Haplogroup-E1b1b.jpg
avatar
Anonim
katnari kodoshat po vetpastrohen...
avatar
Anonim
shullazi pune malokesh
avatar
Anonim
Iq156 Gjaku qe derdhet neper rruget e shqiperise rendon mbi gjykatesit qe si lavire shesin gjithcka per ca leke . Por c fare keni ne shpirt o qenje makaveliane ? Pak miresi , koshjence , vet dije , moral ? A ja u blejne ato leke me gjak keto virtute ? Morra , shtaze ... ju qe meritoni burgun , keni celsat e burgut . C fare ironie !
avatar
Anonim
Iq156 Denim maksimal . Jo me tolerim , o plehra . Turpi edhe mallkimi jone . Vdekje mbani ne kaptine o shpellar ju edhe ata qe jane si ju . Arsyeja perse ne shqiptaret e rendomte nga vjen turp te jemi shqiptar . Ptuuu rrace makaveliane , nuk u bete njerez . Me siguri eshte edhe si pasoje e mos patjes se trurit . Thene ndryshe jeni idiota o qenje shtazore
avatar
Anonim
trimi Su bete njerez o maloke te jugut. Do sillni civilizim ju me skafiste e hajdute.
avatar
Anonim
vl..tre Dikush e meriton,dikush jo,nuk mendoj se kjo eshte zgjidhje.tani hasmeri pa fund,mjer familjet
avatar
Anonim
ela per ata qe flasin gjithmone keq per maloket le te shohin pak cfar po ndodh me labet....turp te keni....
avatar
Anonim
ela shpellarja ja pa dhia deles perkthehet komenti tend ojjj drane
avatar
Anonim
dedektivi per vlonjatin.E kam lexuar lajmin por te na tregonit dicka me shume per ta se i keni bashkeqytetare.
avatar
Anonim
Anonim po flisni shume pa lidhje ( disa persona) ne fakt keta kAn qen kriminel burgun e kan pas so shpi hyr e dil se pagonin lek. Kontigjent droge dhe femrash. Jetoj ne kete lagje se I njoh me se miri. Dhe per disa persona qe thon se te gjithe ne te kesaj lagje jemi njesoj shifni surratin tuaj njeher nje 1 njeri nuk perfaqeson ter popullin
avatar
Anonim
anonim Turp te gjitheve,se jemi te gjithe shqipetare,qe nga jugu ne veri dhe turp per mendjen e prapambetur qe keni.ata ishin viktima te gjaknxehtesise se tyre,se ishin te rinj.une i njihja dhe mund te them qe dy prej tyre ishin djem te shkelqyer,djem qe si ben me nena,po fati i tyre i keq,qe neper rruge ka fshatare qe kapin ne pabesi.se do ta shikonin po te dilnin balle per balle
avatar
Anonim
Ing Ngushellime familjeve se ju hapen halle te reja
avatar
Anonim
dedektivi A ka ndonje vlonjat qe te na tregoi se cilet ishin keta djem.Cfare perfaqes0nin?kaq te rinj me BMV te shtrenjta.
Rezultate tė tjera: 1   2   3   Para
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15