Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Tetor 2012 - 21:47
Fėmijėt autikė, Liri Berisha
ēel ankandin pėr fonde FOTO
VIDEO - Liria refuzon puthjen
TIRANE - Ėshtė ēelur sot ankandi i fondacionit “Fėmijėt shqiptarė”, i drejtuar nga Liri Berisha. Nė njė ceremoni tė organizuar nė Hotel Sheraton, vihej re prezenca e mjaft biznesmenėve tė njohur nė vend, tė cilėt ishin edhe pjesėmarrės nė ankandin pėr grumbullimin e fondeve nė ndihmė tė fėmijėve autikė nė Shqipėri.

Nuk mungonin as personalitete tė njohura tė botės sė artit dhe politikės nė vend. Po ashtu u ve re dhe prezenca e ambasadorėve tė huajė nė Tiranė, si ambasadori i BE Ettore Sequi dhe ai i OSBE, Eugen Wollfarth.

Drejtuesja e kėtij fondacioni nė Shqipėri, Liri Berisha si dhe themeluesi i kėtij fondacioni nė Amerikė Domenic Sacalione ishin dhe personat pritės tė kėsaj ceremonie. Pritet qė rreth orės 23:00 tė pėrfundojė gjithė kjo ceremoni, ku do tė shpallen dhe fondet e mbledhura.

Ajo qė nuk kaloi pa u komentuar ka qenė fakti se zonja Liri Berisha, ka refuzuar tė puthė menaxherin e fondacionit tė fėmijėve me qendėr nė SHBA, zotin Herman Sullivan, njė shtetas afro-amerikan. Nuk dihet nėse ngjyra e tij e lėkurės ka qene shkaku qė zonja Liri Berisha nuk ka dashur tė pėrqafoje zotin Herman Zullivan, apo ndoshta pėr shkak tė grimit, qė nė njė rast tė tillė ka qenė pak mė i “tepruar” se zakonisht.

liri berisha refuzon puthjen

Gjithsesi, duket qartė qė bashkėshortja e Kryeministrit ka refuzuar puthjen dhe pėrqafimin qė menaxheri i fondacionit amerikan mezi ka pritur t’i japė. Shprehja e saj e fytyrės, shtrėngimi i syve sikur po tė ndodh diēka e padėshirueshme, ishte aq i qartė sa edhe i ftuari i saj i ka kėrkuar ndjesė me njė lėvizje dore.

Nesėr nė tė pėrditshmen SHQIPTARJA.com do tė gjeni detaje tė shumta mbi veprat e vendosura nė ankand si dhe mbi vip-at e tjerė qė morėn pjesė nė ceremoni.

(shqiptarja.com)

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
alda Ky fondacion eshte nje burim me teper te ardhurash nga keta femije dhe familjet e tyre fatkeqe.eshte per te ardhur keq se si cdo femije autik duhet patjeter te kaloje nepermjet ketij pragu dhe paguajne familjet e femijeve per te frekuentuar qendren pra te ardhura dhe nga femijet dhe nga biznesmenet,,si dhe nga kompanite qe mund te zhvillojne aty aktivitete per ta patur mire me pushtetin.
avatar
Anonim
alda Serbja sia harron Kosoven Amerikes dhe ska turp mbledh vonde per ti vjellur vete asgje seshte per femijet
avatar
Anonim
TONI Fondacioni "Femijet shqiptare" nuk eshte per t'i ardhe ne ndihme femijeve me probleme. Ky eshte nje fondacion qe mund t'a konsiderosh fondacion hajdut. Nje Nene e cila ēon femijen e saje per vizite ne kete institucion me tregon. Kur shkoj per vizite pagesa behet per 150.000 leke te vjetra ,ndersa fatura ipet per 15.000 leke te vjetra. Plus e kane bere monopol. Psigologet qe merren me femijet nuk jane profesionale dhe jane te pasjellshem. Mjere ato qe kane hall me femijet e tyre.
avatar
Anonim
Markic Bravo gospodina! Mire kish me kene me dhane ndoj kusur te vogel per te burgosunit politike se me emen te tyne i nderuemi gospodin ka rrejte kyr popull per 22 vjet.
avatar
Anonim
MARKO Fondacioni "femijet shqiptare" i drejtuar nga Liri Berisha, nuk eshte gje tjeter veē nje "ēerdhe" pastrimi paresh te pista. Femijet autike, do te mbeten ashtu si i ka bere zoti autike, se autike eshte dhe kinezeria e saj, qe refuzon miresine e te huajve, se do ti hanin mullaqet, e na behej xheloz, shpellari. Ky ankand eshte vetem fasade,per te justifikuar, burimin e te ardhurave. Taēi OLI apo si e ka etikuar ai, qe sot "lufton korrupsionin" CACI eshte nje nder ta. Prokuroria fle, paret rrjedhin
avatar
Anonim
Marku Bravo zonjes berisha qe po ndihmon femijet e varfer e ato ne nevoje qe te integrohen ne shoqerine shqiptare njikshi grujet ska pas nej her shqipnia i hek buken e gojes vedit me ndihmua fmit
avatar
Anonim
Labi Mos komento mė or mik se pėr kishė tė Laēit na e nxive jetėn :)
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15