Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:10 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
03 Korrik 2013 - 12:55
Greqi, vriten 2 prej shqiptarėve
tė arratisur nga burgu i Trikallas
FOTOT/ 2 tė vrarėt nė 5 tė arratisurit
GREQI – Policia greke publikon identitetin e dy prej tė arratisurve shqiptarė nga burgu i Trikallės. Ata janė vrarė pas njė operacioni tė forcave speciale greke.
 
Dje nė mbrėmje nė zonėn Koniska tė prefekturės sė Etoloakarnanias, rreth orės dhjetė tė mbrėmjes sė tė martės forcat e policisė kanė identifikuar dy personat tė cilėt ishin armatosur me armė tė rėnda.
Kur njėsitė speciale tė policisė i kanė kėrkuar tė dorėzoheshin, ata jo vetėm qė nuk kanė pranuar, por kanė hapur zjarr me kallashnikovė dhe, pas njė shkėmbimi zjarri me forcat e policisė, dy tė arratisurit shqiptarė janė vrarė.
 
Dy personat e identifikuar janė Flamur Lika ėshtė arratisur nga burgu i Larisės qė prej 25.03.2006 dhe Edison Lika i lindur 04.04. 1988.
 
Gjatė operacionit janė konfiskuar edhe armatimi i dy personave, dy kallashnikov, 2 pistoleta dhe njė granate.
 
Nė k Mediat greke kanė njoftuar se sonte rreth 22:00 janė vrarė nė njė shkėmbim zjarri me policinė, dy prej pesė tė arratisurve shqiptarė tė burgut tė Trikallas. Ata janė Edison Lika, 25 vjeē dhe Admir Murataj., 41 vjeē.
 
36-vjeēari Mario Kola nuk ishte mes tyre, ai i ėshtė bashkuar grupit tjetėr prej tre tė arratisurish, qė ende vėrtiten tė lirė, pasi u ndanė pėr t’i shpėtuar “krehjes” sė zonės nga policia greke.

Redaksia online
(e.s/ar.sh/shqiptarja.com)
 

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Shqiptari sa gjynah iken quni 25 vjeq se do me patjeter policia greke me i hek qafe.ngushellime familjareve dhe ishallah marrin hak te burgosunit e tjere ne burge
avatar
Anonim
Fieri Ngushllime familjarve.
avatar
Anonim
Askushi E hengren te gjatin edhe ata.......tani radhen e ka treshja tjeter
avatar
Anonim
ne koken tende o askush pordhaci
avatar
Anonim
fabio ngushellime familjve
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/01/2018, VITI VIII- NR.17