Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
03 Gusht 2016 - 13:21 | përditesuar në 10:21
Njė pushues rus ka humbur jetėn nė plazhin e Himarės pasi ėshtė goditur nga njė motorskaf.
 
Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė plazhin e Livadhit, njė prej zonave mė tė frekuentuara nga turistėt vendas dhe tė huaj. 

Viktima Denis Kaiumov kishte dalė me kostumin e detit pėr tė parė nė thellėsi kur ėshtė goditur nga helikat e motorit tė skafit, duke i shkaktuar prerje nė trup.
 
Trupi i 43-vjeēarit ėshtė gjetur 500 metra larg bregut tė detit dhe ishte akoma nė jetė kur ėshtė nisur pėr nė spitalin e Himarės, por rrugės ka ndėrruar jetė duke mos u mbijetuar plagėve tė rėnda.
 
Mėsohet se Denis Kaiumov ka humbur njė prej gjymtyrėve ndėrsa goditje ka marrė edhe nė kokė nga helikat e motorit tė skafit.
 
43-vjeēari rus nga Saint Petersburg ishte duke pushuar nė Shqipėri sė bashku me gruan dhe me vajzėn.
 
Bashkėshortja e viktimės dhe pronari i skafit qė e nxori nga deti janė marrė nė pyetje nga policia e Vlorės pas ngjarjes, ndėrsa trupi ndodhet nė morg.
 
Pas ngjarjes sė sotme, policia e shtetit pėrmes njė deklarate ka akuzuar bashkinė e Himarės se nuk ka plotėsuar detyrimet.
 
"Bashkisė Himarė i janė dėrguar 6 shkresa zyrtare pėr plotėsimin e detyrimeve qė rrjedhin nga VKM nr. 321, pėr sigurinė nė det, plazhe, nė ujėrat e brendshme nė thellėsi tė territorit dhe gjatė ushtrimit tė sporteve ujore".
 
Ndėrsa nė ēdo takim tė zhvilluar me Task Forcėn vazhdon mė tej deklarata e policisė, kemi ngritur problematikėn pėr masat e munguara pėr sigurinė nė plazhe nga ana e pushtetit vendor. 

foto aksidenti himare

foto aksidenti himare

foto aksidenti himare
foto aksidenti himare
foto aksidenti himare
skafi
skafi
(Nė foto skafi qė goditi turistin rus)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Fladina Koka Ne ke shtet tjeter ne bote (perfshi dhe Vendet afrikane) mund te leshohet Certifikat lundrimi dhe Leje Kufitare per nje "mjet turistik" per "Turizem familjar" apo "veprimtari turistike" ? Aprovohen ligje per vendosen e detyrueshme te GPS per peshkarexhet qe lundrojne me Max 15 miglia/ore (Nje shpenzim ky i pa perballueshem per peshkataret qe mezi nxjerrin buken e gojes) ndersa lihen te pa kontrolluar dhe te pa pajisur me GPS mjete lundrimi te tilla te pajisur
avatar
Anonim
I pasigurti Ne fakt vetem Himara nuk ka siguri. Te gjitha plazhet tjera jane te sigurta ashtu si edhe rruget.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298