Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
19 Tetor 2017 - 17:13 | përditesuar në 17:55
Imuniteti i Tahirit,Balla:S’bėhemi
pengesė, PS luftė pėr drejtėsi
Halimi:Tė mblidhet Kėshilli i Mandateve
Kreu i Grupit Parlamentar tė PS, Taulant Balla, ka reaguar nė lidhje me mbledhjen e Kėshillit tė Mandateve, tė thirrur nga PD pėr tė diskutuar mbi imunitetin e deputetit Saimir Tahiri. Nė lidhje me kėrkesėn pėr heqjen e imunitetit tė Tahirit, Balla tha se PS nuk do bėhet pengesė pėr asgjė kur bėhet fjalė pėr drejtėsinė.

Kreu i grupit tė PS tha se nuk do tė ketė kurrė votė tė PS kundėr drejtėsisė nė Kuvend, duke lėnė tė kuptohej ndoshta mbėrritjen shumė shpejt tė ndonjė kėrkese tė Prokurorisė pėr ndonjė deputet tė PD.

“Nuk do tė ketė kurrė nė Kuvendin e Shqipėrisė votė tė Partisė Socialiste kundėr drejtėsisė, as tani pėr kėtė ēėshtje e as pėr raste tė tjera qė mund tė vijnė”, shtoi Balla.

Gjithashtu, ai sulmoi ashpėr demokratėt, teksa tha se ata po luftojnė pėr pushtet, ndėrsa PS po bėn luftė pėr drejtėsi dhe do vijojė betejėn deri nė fund.

"Pėrpjekje idioteske tė Halimit apo Halimėve tė gjerė tė PD pėr ta kthyer kėtė procedurė ligjore tė drejtėsisė nė njė teatėr nė interes tė hallit tė PD. Ka njė dallim tė madh ndėrmjet Grupit Parlamentar tė PS, PS dhe Ramės, me hallexhinjtė e PD dhe hallexhinjtė e tjerė qė i janė bashkangjitur. Ne jemi kėtu nė njė luftė pėr drejtėsi, ndėrsa ata nė njė luftė pėr pushtet. Duhet tua them tė gjithėve qartė se kėtė ngjarje e keni njoftuar ju si media, disa orė para se materiali tė mbėrrinte nė Prokurori.

Nė bindjen tonė qė pėr kėdo, pėr ēdo rast, ne do ta bėjmė procedurėn njėlloj, edhe nė rastin nė fjalė, edhe nė raste tė tjera, me qėllim qė beteja jonė pėr drejtėsi tė mos ketė pengesė. Edhe nė kėtė rast drejtėsia ėshtė fjala e vetme, nuk kemi asnjė kompromis.

Jam i bindur qė shumė shpejt kryetari i Kuvendit do bėjė njoftimin pėrkatės pėr kėtė.Kukuvajkat qė kėtė teatėr tė hallit tė tyre pėr pushtet duhet ta dinė qė janė kukuvajka qė Reformėn nė Drejtėsi nuk e mbėshtetėn kurrė.

Do ketė sonte mbledhje?
Ne po bėhemi gati pėr tė mbėrritur nė godinnėn e kuvendit dhe pėr tė qenė nė dispozicion.

Vota pėr heqjen e imunitetit tė Tahirit?
Nuk ka pėr tė pasur asnjėherė nė Kuvend njė votė tė PS kundėr drejtėsisė. Jemi kėtu pėr t'i qėndruar fortė mesazhin qė iu kemi dhėnė shqiptarėve. 

d.c./shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
landi E Tauland Balla ku e katandiset Partine Socialiste
avatar
Anonim
Elbasani Pse ti je burre me i mire zoti Taulant? Po deri ne fyt je dhe besoj do te vij radha dhe ty. Sa te shisni Sajmirin pastaj hapuni se do dalin te gjitha ca keni bere. Ti je nje pseudosocialist i konvertuar ne lsi dhe pd te gjthe jane paraqitur tek ti kur ke bere emerimet. Do rrojme e do shohim...
avatar
Anonim
Valonese Taulant ,mbaje holle TI, kujdes o i ZI , mashtro andej nga Elbasoni & semuru , vidh nga pake se ju keni nisur garen kush e KRYE SPIUNI . Mos e kryaj me Antimafian se te shkaterrojne shtepine , Jane zullumet tuaj kunder nje populli te tere qe vetem ju mallkon c'do dite qe hapim syte JU NUK BESONI por mallkimi i atij qe punon dhe nuk lumturon dote qofte dhe nje femije 5 vjece eshte i madh dhe nuk ju ndahet , ngrije kartonin jeshil shite Sajen
avatar
Anonim
Erioni Ti je tjetri i radhes qe do te hiqet imuniteti z balla
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279