Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Janar 2018 - 10:10 | përditesuar në 10:23
Nė kėrkim ndėrkombėtar pėr
prostitucion,arrestohet mafiozi
EMRI/U kap nė Shijak,do ekstradohet drejt Italisė
Njė person i rrezikshėm, i shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar, ėshtė arrestuar sot nga Policia e Durrėsit. Nė pranga ka rėnė 52-vjeēari Agim Kolgjini, banues nė Shijak, me qėllim ekstradimin e tij drejt Italisė.

Uniformat blu bėjnė me dije se ndaj personit tė ndaluar ėshtė lėshuar njė urdhėr-arrest nga Gjykata e Gjenovės nė Itali, pasi mbi tė rėndojnė akuza shumė tė rėnda. 

Kolgjini akuzohet pėr 'Pjesėmarrje nė organizatė tė tipit mafioz', si dhe pėr 'Ndihmė e shfrytėzim prostitucioni'. Pas arrestimit nė vendin tonė, 52-vjeēari shqiptar do t'i dorėzohet drejtėsisė italiane, ku pritet tė pėrballet me akuzat. 

d.c./shqiptarja.com

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40