Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:39 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Nga SUELA GERA
15 Maj 2013 - 09:21
Kėlcyrė, vrasėsi i inspektorit
grabitės serial, qėlloi policinė
Kėlcyrė, ekzekutimi mė 13 maj
FOTO/Arrestimi/Makina/ VIDEO
PĖRMET – Njeriu i cili ekzekutoi nė taksi inspektorin e Mjedisit, nuk ishte njė ordiner dosido por njė grabitės serial i cili nė 2012 kishte kryer 3 grabitje nė Tiranė.

Pasditen e 13 majit objektivi i vrasjes sė 29 vjeēarit nuk ishte vetėm Andi Naēi, por dhe taksisti e 2 pasagjerėt e tjerė qė tek Ura e Lekėlit kishin hipur nė taksinė Benz me targa Pr 2012 B pėr tė shkuar nė Pėrmet.  Madje gjatė ditės sė djeshme ai ka lėvizur nėpėr rrugėt e Kėlcyrės i armatosur me pistoletė dhe dy thika tė mėdha, njė ēekan , njė kaēavidė dhe njė maskė, dhe nė momentin e arrestimit ka qėlluar policinė deri kur i kanė mbaruar fishekėt dhe mė pas i ka sulmuar me thikė, duke plagosur njėrin prej tyre.

DONTE TE VRISTE DHE PASAGJERET E TAKSISTIN
Detajet mėsohen nga policia e Gjirokastrės e cila nėpėrmjet njė njoftimi pėr shtyp mėngjesin e sotėm informon se 29 vjeēari kishte qėllim grabitjen e automjetit dhe tė pasagjerėve. "Shtetasi Jetjon Veizi ėshtė shoqėruar nė ambjentet e Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Gjirokastėr dhe gjatė veprimeve tė para hetimore rezultoi se ky shtetas ka dashur qė fillimisht tė vrasė drejtuesin e taksisė dhe mė pas pasagjerėt me qėllim grabitjen e automjetit dhe tė pasagjerėve , por nė momentin e parė pistoleta nuk i ka shkrepur dhe pasi e ka mbushur me shpejtėsi nuk ka mudur dot tė realizojė qėllimin e tij dhe ka mundur tė vrasė vetėm shtetasin Andi Naēi , pasi drejtuesi i taksisė kur ka parė qė ky shtetas ka mbushur pistoletėn pėr herė tė parė dhe nuk i shkrepi ka ndezuar makinėn e mė pas i ka dhėnė gaz duke detyryar shtetasin Jetjon Veizi tė zbresė nė ecje e sipėr nga automjeti. "- thuhet nė njoftimin pėr shtyp tė zėdhėnėsit tė policisė sė Gjirokastrės

SI U ARRESTUA PRAPA FUSHES SE SPORTIT NE KELCYRE

Pas krimit 29 vjeēari ishtė fshehur nė mal dhe gjatė ditės sė djeshme (14 maj) ka tentuar tė largohet pėr nė fshatin Fratar tė rrethit Pėrmet pasi ai ėshtė dhe fshati i tij i lindjes dhe ka shtėpinė e vjetėr tė prindėrve aty me qėllim qė tė fshihej.  Pas informacioneve operative dhe falė bashkėpunimit mes efektivave tė Komisariatit tė Policisė Pėrmet nė bashkėpunim me efektivat e Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Gjirokastėr ėshtė mėsuar se Veizi ėshtė parė nėpėr rrugėt e qytetit tė Kėlcyrės.

Rreth orės 22.00 tė mbrėmjes sė tė martės (14 maj) ėshtė bėrė dhe evidentimi i vendndodhjes dhe rrethimi i vendit ku ndodhej autori, mbrapa fushės sė Sportit tė qytetit Kėlcyrė, nė njė parcelė tė mbjellė me pemė.

VEIZI QELLOI MBI POLICINE, DHE I SULMOI POLICET ME THIKA

Efektivat e Policisė i kanė bėrė thirrje tė ndalojė por Jetjon Veizi , ka hapur zjarr drejt forcave tė policisė tė cilat i janė kundėrpėrgjigjur me zjarr. 29 vjeēarit pasi i kanė mbaruar fishekėt ka tentuar tė largohet me vrap por nuk ka mundur ti shpėtojė rrethimit tė Policisė . Nė momentin qė forcat e policisė janė afruar pėr ta prangosur ka sulmuar forcat e policisė me dy thika tė mėdha qė mbante nė dorė duke plagosur nė dorė jashtė rrezikut pėr jetėn njėrin nga punonjėsit e Policisė.

AUTORI GRABITES SERIAL, KREU 3 GRABITJE NE TIRANE
Jetjon Veizi, i datėlindjes 1987, lindur nė Pėrmet e banues nė Tiranė ėshtė dėnuar tre herė pėr vjedhje dhe ishte i shpallur edhe nė kėrkim pasi gjykata e rrethit gjyqėsor Tiranė kishte caktuar pėr kėtė shtetas masėn e sigurisė Arrest me burg , pasi ky shtetas nė vitin 2012 ka vjedhur me dhunė nėn kėrcėnimin e armės varesen e floritit nga qafa njė shtetaseje . Gjithashtu nė vitin 2012 ky shtetas nėn kėrcėnimin e armės ka vjedhur me dhunė njė shtetas nė Tiranė, si dhe po ky shtetas ka vjedhur me armė njė kazino nė Tiranė.

AKUZAT QE RENDOJNE MBI JETJON VEIZIN
Arrestimi i tij u bė pėr veprat penale tė “Vrasjes me paramendim”, tė “Vrasjes mbetur nė tentativė nė rrethana tė tjera cilėsuese”, si dhe tė “Armbajties pa leje”, vepra kėto tė parashikuara nga nenet 78,79,22 e 278 tė Kodit Penal.  Nė cilėsinė e provės materiale iu sekuestrua njė pistoletė me tė cilėn Veizi(sipas policisė, ka vrarė  Andi Naēin, dy thika tė mėdha , njė ēekan , njė kaēavidė dhe njė maskė.
Jetjon Veizi me logo
(Foto: Jetjon Veizi ne momentin e arrestimit)

VRASJA PASDITEN E 13 MAJIT E ANDI NAĒIT

Vrasja ndodhi rreth 300 metra pa hyrė nė qytetin e Kėlcyrės afėr grykės sė Kėlcyrės. Viktima sė bashku me 3 persona tė tjerė, tek Ura e Lekėlit, kishte hipur nė taksi tip Benz me targa Pr 2012 B, qė drejtohej nga Robert Ēoka, 46 vjeē pėr nė Pėrmet. Nė vendin e parė ėshtė ulur Andi Naēi, viktima  dhe nga mbrapa dy persona tė tjerė, njė nga fshati Kataundishtė i Pėrmetit dhe njė person tjetėr i panjohur.

Midis Grykės sė Kėlcyrės dhe qytetit tė Kėlcyrės rreth 300 metra pa u futur nė qytet, i panjohuri, qė ishte pasagjer i ulur nė sediljen e pasme mbrapa sediljes sė parė tė pasagjerit i ka kėrkuar drejtuesit tė automjetit, qė ta mbante automjetitn pėr tė kryer nevojat personale. Drejtuesi i automjetit ka mbajtur makinėn dhe nė momentin qė makina ka ndaluar autori i cili i kėrkoi tė mbante makinėn, ka hapur derėn dhe duke dalė jo plotėsisht nga makina ka nxjerrė nga xhepi njė armė zjarri pistoletė dhe e ka shkrepur nė drejtim tė pasagjerit tė parė.  Nė shkrepjen e parė pistoleta nuk qėlloi dhe autori e rimbushi pėr sė dyti me njė shpejtėsi tė madhe dhe herėn e dytė ka qėlluar nė mes tė shpatullave Andi Naēin i cili ishte  pasagjer nė vendin e parė. Mė pas ai ėshtė hedhur menjėherė nga makina, pasi drejtuesi i automjetit i dha gaz makinės nga frika.

andi naēi, makina ku u vra
(Foto:Andi Naēi, dhe makina ku u ekzekutua)

jetjon veizi thikat
(Foto: Thikat dhe pistoleta e sekuestruar)

FAMILJARET DYSHUAN PER VRASJE HAKMARRJE
Familjarėt e Andi Naēit gjatė ditės sė djeshme hodhėn dyshime se vrasja mund tė ketė lidhje me divorcin e 28 vjeēarit me bashkėshorten e tij, me tė cilėn kishin dhe njė fėmijė tė vogėl 1 vjeē. Djemtė e xhaxhallarėve tė tė atit tė viktimės, nė njė prononcim pėr "A1 Report" hodhėn hije dyshimi pėr njė veprim hakmarrjeje nga njerėzit e ish-nuses me origjinė nga Burreli, por me versionin e policisė hidhet poshtė ky dyshim.

Redaksia Online
(sg/shqiptarja.com)

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Permeti Kellirat duan te "infektojne" qytetin e qete te Permetit me kete vrasje...Kujt kujtojne se i hedhin hi syve duke pretenduar se ishte vrasje per grabitje...?? Ky kellira qe e ka vrare mikun tim, eshte i paguar dhe policia te arrestoje sa me shpejt ata qe e urdheruan dhe qe dihen kush jane.... Te rikthehet denimi me varje....Politika ska te beje fare me kete ceshtje!
avatar
Anonim
I verteti Hakmarrje Permeti hakmarrje, te shohim nese iu dhimbsen njerzit e tyre kur te mbulohen me dhe si ky djale ne lule te rinise! Permetaret jane popull per tu nderuar, te urte, shpirt mire dhe shikojne punen e tyre por ja qe ata qe kane para ne bashkepunim me policine bejne vrasje te tilla makabre!
avatar
Anonim
Fieri Polia arriti e arrestoj shume shpejt meriton ne kete raste vetem respekt ju lutem vlersoheni.
avatar
Anonim
I verteti Bravo Fieri dukesh qe je polic me shkolle Kristali! kY ESHTE VRASES ME PAGESE DHE PER KETE DUHET HETUAR DHE GJYKUAR! Mos na fol me si Nul Moka dhe Bujar Nishani as si Eduard Halimi.....Kujt po ja hidhni ju ne moshe interneti???
avatar
Anonim
vladimir Ne nuk jemi aq te pa afte sa te na tregoj pralla policia . Personi ne fjal nuk erdhi na tr ne pr per te vjedh nje makin ai ka qen i informuar dhe nuk ka qen vetem po kan qen grup dhe misjonin e tij e perfundoj . Fjalet e teperta jan fukarallek . Ku je o Enver Hoxha se shqiptaret ty te duan .
avatar
Anonim
I verteti Nuk i besoj versionit te policise se korruptuar te shtetit! Perse do qellonte pasagjerin kur ne fillim i "duhej" shoferi????? Eshte killer i paguar sepse nuk ka shpjegim tjeter! keto qe thote policia jane perralla, kur behet me shume se nje here atehere nuk quhet me koincidence por fakt. Duhet hetuar ne kete piste dh e killera te tille duhet te ishin ekzekutuar nga policia qe ben qitje nje here ne 2 vjet! SI MORE QELLOI POLICINE QE IU " KUNDERPERGJIGJ" DHE DOLI I GJALLE???
avatar
Anonim
Zoi Xhavella E kuptoni ju o njerez, ky tipi per te ber nje grabitje, do vriste 4 njerez, pra do vriste te gjithe ata qe ishin ne makine?! Quovadis mendje, jane ne terezi keta njerez mo?! Qellon policine dhe ne tani duhet ti japim buke ketij per shume vite?!
avatar
Anonim
gzimi shikojeni pak cfare barku ky polici?? nga ky prisni te mboheni kur ky sben dot 2 metra vrap se i mbahet fryma.si mund te arrij ky te ndjeki nje kriminel?!
avatar
Anonim
gezimi problemi fillon qe pas vendimit te gjykates.direkt policia me shpalljen ne kerkim duhej ta arrestonte por cfare policie kemi ne.jan te gjith analfabet deh si kan ber 2 vjet shkolle policie.gjith ata polica edhe ky arrin perseri ti plagosi me thike...policia esht per te ardhur keq qe esht kaq e pa afte ne dylyftimin trup per trup.ta kishte kam thika me ndonje organ do ishte viktima e dyte
avatar
Anonim
bizoni Po ne Burg tani a do kesh B-yzylyk me e majt???Tani do ta njofesh jeten e Burgut,kan me te shkel me kembe or Legen dhe shpesh kan edhe me te knaq pak.Gaxhai, Zani,Kartela mezi te presin.....Kam besim te plote qe kan me te bo nje Zonjush shum te mire.......................
avatar
Anonim
Altileri e rend O ate e njof un dhe ska par ndonjeher rruzulli toksor me te keq e me cun te mir se ai , si burrgun e ka bo me killera ndaj esht ashtu , po nuk esht buracak si ju qe vetem komentoni e thoni fjal dhe vetem fjal e kur vjen puna ti nxirni ju rritet lepuri ne bark shikoni punet e juja leini njerzit rehat se jo gjithmon viktima esht pA faj . Respekt per kedo qe sfal , se ktu ka vetem burra per fjal per vepra u nxjerin grat parą . Respekt bro
avatar
Anonim
xeni ca jane keta monstra mo njerez... po ne litar duhet te kalojne, ce duam evropen me keta palaco qe vrasin njerezit per hoby...
avatar
Anonim
pse pse ky individ duhet lene gjalle? Zoti e di me mire po me arsyetim njerezor po flasim.
avatar
Anonim
joy Po pse ishte rrugeve ky kriminel??! Ne kerkim, edhe ne nje b.... vend nuk kane arritur ta gjejne. U desh te vriste nje bir nene qe keta te viheshin ne levizje. Kemi frike te dalim nga shtepia me kete situate qe eshte krijuar.....
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Panairi i librave të heshtur të xha Llambit 
'Taso' i Gazmend Lekës në një ekspozitë/ Intervista në 'Rreze Dielli'
Nga sundimi komunist,nė njė qytet pėr fėmijėt: Transformimi i Tiranės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/11/2017, Viti VII - NR.274