Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
14 Nentor 2017 - 20:26 | përditesuar në 21:07
Kolonel Bardhyl Nuredinaj, shefi
i ri i Shėrbimit Sekret Ushtarak
Kolonel Bardhyl Nuredinaj pas dy ditėsh do tė marrė detyrėn e shefit tė inteligjencės dhe tė sigurisė sė mbrojtjes AISM.

Vendimi ėshtė firmosur nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaēka para njė jave. Bardhyl Nuredinaj mė parė ka mbajtur detyrėn e komandantit nė Qendrėn e Personel Rekrutimit tė Forcave tė Armatosura.

E ndėrsa kreun e shėrbimit tė inteligjencės sė ushtrisė e emėron ministrja, mbetet pėr t’u parė nėse Presidenti Meta do tė dekretojė kreun e Shėrbimit Informativ Shtetėror, Helidon Bendo.

Helidon Bendo ėshtė propozuar nė krye tė SHISH-it nga kryeministri Edi Rama pas dorėheqjes sė Visho Ajazi Likės. Bendo ende nuk ėshtė dekretuar nga Meta, ndėrsa Visho Ajazi ėshtė propozuar nga Rama ambasador i Shqipėrisė nė NATO. 

dy.b/shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Cimi Bravo ,Kolonel Bardhi e meriton,njeri punetor ,i perkushtuar,dhe serioz ne pune ,suksese ne detyren e re !
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277