Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
09 Shkurt 2013 - 08:50
Kreu i Gjykatės Tiranė, kushėri i
kryeministrit e asistent i Argitės
VD/Islamaj lidhje gjaku me Berishėn
TIRANE - Shqiptarja.com publikon sot CV-nė e kryetarit tė Gjykatės sė Shkallės sė Parė, ku dy ditė mė parė u mor vendimi pėr lirimin e ish komandantit tė Gardės Ndrea Prendi dhe gardistit Agim Llupo pėr vrasjen e Ziver Veizit, Hekuran Dedės, Faik Myrtajt dhe Aleks Nikės nė demonstratėn e  21 janarit 2011

Fatri Islamaj ėshtė kushėriri i kryeministrit dhe asistent i vajzės sė tij Argita Malltezi.

Pas disa muajsh si kryetar i komanduar i gjykatės sė faktit nė Tiranė gjyqtari 33-vjeēar Fatri Islamaj u zgjodh nga KLD-ja nė mbledhjen e 18 janarit 2013, si kryetar i Gjykatės sė shkallės sė parė tė kryeqytetit, duke zėvendėsuar ish-kryetarin Artan Zeneli, qė u zgjodh anėtar i KLD-sė.

Sipas motivit, vendimmarrja e Kėshillit u bazua nė vlerėsimin e punės dhe integritetin e lartė tė gjyqtarit Islamaj, por edhe nė ndryshimet pozitive tė konstatuara nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė gjatė periudhės kohore qė Islamaj ushtroi funksionin e kryetarit nė detyrė. Islamaj ishte diplomuar nė 2006, nė shkollėn e magjistraturės si gjyqtar dhe me dekret tė ish-presidentit Moisiu shkoi gjyqtar nė Gjykatėn e Fierit.

Familja e Islamajt ėshtė me origjinė dhe fshati Tropojė e Vjetėr, nė Tropojė dhe ka lidhje gjaku me familjen e kryeministrit Sali Berisha, si kushėrinj tė largėt.

Pėrveē detyrės sė gjyqtarit ai ėshtė edhe asistenti i vajzės sė kryeministrit, Argita Berisha Malltezi qė jep mėsim si pedagoge e lėndės “E drejtė Tregtare” nė fakultetin Juridik tė Tiranės. Vėllai i kryegjyqtarit tė Tiranės, ėshtė 39-vjeēari Fatbardh Islamaj, i diplomuar nė fakultetin e Inxhinierisė Elektrike, Universiteti Politeknik i Tiranės nė vitin 1999. Islamaj u emėrua Drejtor i Pėrgjithshėm i Shoqėrisė Ujėsjellės Kanalizime Tiranė, mė 17 janar 2013, nė vend tė Sahit Dollapit qė u bė administrator shtetėror I CEZ Shpėrndarje.

Mė parė ai mbante postin e Drejtorit tė Ndriēimit Publik pranė Ndėrmarrjes sė Punėtorėve, Nr.2, Bashkia Tranė, drejtues projektesh dhe administrator nė disa kompani private me seli nė Zvicėr.

Shkrimi u publika sot nė gazetėn Shqiptarja.com(print), 9 shkurt 2013
(ad.ti/shqiptarja.com)

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
miro Bardhi eshte djale i shkelqyeshem, shembullor . Glattbrug viele grüsse von rümlang., dhe nga Goni.
avatar
Anonim
shiaksi cfar gjygjtaresh ka shqiperia,kriminelet i bejn heronj.
avatar
Anonim
Deda prej Bathore Na mbyti malokeria( ne inteligjence e kam fjalen).
avatar
Anonim
Leke Plepi Familjaret kane me zbatue kanunin. Frikgohem se edhe gjyqtaret perveē dorasit, do te jene shenjester e tyne...Te presim
avatar
Anonim
andrea Erik , Trupa gjykuese e 21 janarit nuk ka patur ne perberjen e saja asnje tropojan.
avatar
Anonim
Anila Te beni lidhje te paqena jeni Ju qe qofshi,sherbetore te shalgjatit,qe nuk ia thote per asgje,deshtak!Te perbaltosni,te degjeneroni fjalorin me lloj lloj monstuozitetesh e lidhjesh,apo tangentesh,vecse ju o mendje te semura mund ta beni!!!Harruat Elez Biberaj shef i Zerit te Amerikes,Harruat Fadil Berishen,me fame boterore,Besnik Mustafajin,Drejtues te larte te ompanive ajrore ne USA;e ju villni vrer se tropojanet keshtu e ashtu,jeni mjerane.Z.Islamaj eshte nje nder personalitetet me me integritet ne kete vend,lidhja eshte e paqene,nese ka cfare problemi ka.Te gjithe ata qe ju baltosni,harroni qe kane familje,te aferm,jetojne ne nje komunitet,por ju jeni perbindesha,nuk njihni kufinje,e ankoheni per liri e te drejta
avatar
Anonim
I verteti Anila une Tropojane kam miq plot edhe perse vete jam nga Vlora por Ju krahinzmat i keni shume te theksuar dhe ne themi me mire syri sesa nami! Por Tropoja nuk mund te perfaqesohet me keta pseudo intelektual qe e para e futen ne gjak gjithe tropojen dhe e kane braktisur per 22 vjet dhe tani kerkojne te futin ne gjak gjithe shqiperine per te mbuluar krimet dhe zhvatjen e tyre te babezitur! Burrat e vertet te Malsise se Gjakoves e treguan veten atehere kur krye krimineli Sali Ram Berisha donte fuste ne gjak veriun me jugun ne '97! Ja prene rrugen dhe e bene qe te mos shkelte per 11 vjet ne vendlindje! Psh Besnik Mustafaj, eshte shkrimtar por cfare? perfaqeson Tropojen?? Jo perfaqeson Imoralitetin, Pa burrerine dhe sahan lepirsin politik! Ti leme krahinzmat por te shikojme faktet dhe nese nuk koncidojne perse ju djeg???!!
avatar
Anonim
Marku Si ju pagun edvin ramja vec per shpifje
avatar
Anonim
shqiptari Per Tropojanin,jam dakort,por jo nga ata Tropojane qe dine dhe jane riturr vetem duke rritur "Derra" dhe vetem duke mjelle "Urdhera" dhe "Patate".Kush eshte i shkolluar le te mare dhe detyra shteterore.Por duke punuar per Popullin.Por une besoje qe dhe ti nuk ke ndonje jete me te mire se ky popull qe po vuan,gati 22 vjete.Ti mund te jeshe vetem nje fanatik.Psh Zoti Biberaj eshte nga Tropoja.Por e gjithe Shqiperia ka respektin me te madhe per te.Z.Boberaj eshte 1. Ky qe shkruan eshte 0.
avatar
Anonim
tropojani kryetar gjykatash prokurore shefa policieshik gardedogane kesh cez urdheri mjekut ,,,tane tropojan jena e do jena per jete
avatar
Anonim
masterik 33 vjeē kryetar i gjykates se shkalles se pare, ne asnje vend te botes nuk kam degjuar, kur eshte dipllomuar kur ka kryer provimet e shtetit dhe ku eshte eksperieca,,, ska lidhje fare se eshte apo jo i afermi i kyreminstrit po meritrokazia nuk eksiston ne ate vend.
avatar
Anonim
Eriku Tropojanet jane shqiptare si te tere ne,do te jene edhe ne poste drejtuese,edhe ne politike,edhe ne drejtesi dhe kudo.Kete te drejte ja jep e drejta e te qenit shqiptar dhe e drejta themelore per lirine e njeriut.Por ajo qe desha te theksoi une eshte se ne nje ceshtje kaq te rendesishme si ajo e 21 janarit,kurrsesi nuk duhet ta gjykonte nje tropojan,per shume arsye.Se pari ky gjykim ka lene te drejten e mosbesimit tek publiku,se dyti u hodhen poshte prova te pakundershtueshme.
avatar
Anonim
lame hunderri Ky quhet nepotizem.
avatar
Anonim
Iliri PER HIR TE SE VERTETES KY NUK KA ASNJE LIDHJE GJAKU ME BERISHEN. POR ESHTE NGA TROPOJA .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45