Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:30 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 11:25 | përditesuar në 15:01
Kuvend,Ruci s’i jep fjalėn, Noka
e ofendon, pėrjashtohet/ Debatet
Rama: PD nuk thahet nga rrebeshi i zgjedhjeve
Balla:PD skenar pėr tė bllokuar seancat plenare
Ėshtė shoqėruar sėrish me tensione edhe seanca e sotme plenare, e cila ėshtė mbyllur me pėrjashtimin e Flamur Nokės nga senaca. Ka qenė deputeti i Partisė Demokratike, Flamur Noka, qė ka kėrkuar tė marrė fjalėn menjėherė sapo ėshtė larguar nga foltorja e Kuvendit ish-kryeministri Sali Berisha. Noka ka ndėrhyrė nga salla, duke kėrkuar tė marrė fjalėn pėr procedurė, ndėrsa ėshtė ndėrprerė nga Gramoz Ruēi, i cili i ka kaluar fjalėn deputetit tė LSI, Shezai Rrokaj. 

Shkak pėr situatėn e tensionuar, qė solli dhe pėrjashtimin e deputetit Noka, ėshtė bėrė pretendimi i deputetėve tė Partisė Demokratike, sipas tė cilėve kryeministri Edi Rama ka fyer ish-kryeministrin Sali Berisha jashtė mikrofonit, duke e quajtur ‘tė rrjedhur’.

Deputeti demokrat ėshtė nisur drejt foltores sė Kuvendit pėr tė marrė fjalėn, duke pėrdorur dhe fjalė fyese ndaj Ruēit, teksa e ka quajtur kėtė tė fudnit "rrugaē". Drejt foltores janė drejtuar dhe deputetė tė tjerė, ndėrsa kreu i Kuvendit ka marrė masėn disiplinore ndaj Nokės, pas disa paralajmėrimeve, duke e pėrjashtuar atė nga punimet e Kuvendit pėr dhjetė ditė. Noka nuk ėshtė larguar nga salla, duke detyruar Ruēin tė ndėrpresė seancėn dhe rinisjen e saj nė orėn 17:00.

Ndėrkohė, njė situatė e tillė ėshtė krijuar dhe njė javė mė parė, ku ishte kreu i PD, Lulzim Basha, qė u pėrjashtua nga Kuvendi pėr shkak se bllokoi foltoren, por u fal nga kryeparlamentari, pėr faktin se ėshtė deputet i ri.

opozita bllokon foltoren

debate kuvend opozita

Redaksia Online
D.Ē./Shqiptarja.com

 

 

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Aliu i Tepelenės O mul o debil ,ik shpejt nė fshatin e lindjes se po i shqyen ujku dhitė e shpisė.,vrap se u bė nami . Mos u bėj zhurmus i Salės se ka rrjedh bariu i dhive. DEBILA. Ik se do jesh mė mirė nė fshat,bėn dhe ndonjė gjilpėr ndonjė tė sėmuri e mer noj 100 leksh. Kush ta ka dhėnė diplomėn ty i plastė koka. Debil noterik.
avatar
Anonim
Shkerdhyestepelenesish O ali po meshoi gomarit ten more djale se sa jeni te gjithe si qytet fshati i Mulit i ka femije.
avatar
Anonim
Shkerdhyestepelenesish O ali po meshoi gomarit ten more djale se sa jeni te gjithe si qytet fshati i Mulit i ka femije.
avatar
Anonim
shkodrani pd nje tuf cubash malcie
avatar
Anonim
Fuck you Kush I voton keta k....
avatar
Anonim
Ai Nokes i duket vetja se eshte akoma minister dhe i duket vetja si cub, akoma se di qe zanati tij eshte bari delesh.
avatar
Anonim
007 Keta i perjashtoi populli .Mos te ket asnje lloj tolerance.Keta kete pune din te bejn opzit qorre,injoeanc,shkaterrues,e cfar su thya jeryre.
avatar
Anonim
Limja NE KOSH TE PLEHRAVE DUHTE TI HEDHIM KETA DEPUTETE QE SHFRYJNE INATE PARTIAKE PERSONALE. RRUCI NOKJA E TJERE POPULLI PRET TE ZGJIDHEN PROBLEMET QE KA ME KETA TIPA KURRE NUK DO ZGJIDHEN PROBLEMET NOKJA ME FORCE RRUCI ME VENDOSMERI SI KOMUNIST I VJETER
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65