Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
02 Nentor 2012 - 12:58
Lëvizje në polici, ndryshojnë
shefat e komisariateve
TIRANE- Vazhdon vala e ndryshimeve në policinë e shtetit, ku sot janë bërë publike emrat e rinj të shefave të komisariateve të kryeqytetit. Ndryshimet janë firmosur nga Drejtori i Pergjjithshëm i Policisë, Hysni Burgaj dhe përfshijnë drejtoritë e Tiranës, Durrësit e Kavajës.

Drejtues i Qarkullimit Rrugor në qytetin e Tiranës emërohet Genci Peka, ndërsa në krye të Komisariatit të Kavajës shkon Urim Rexhepi, i cili deri sot ka mbajtur detyrën e shefit të komisariatit nr.3 në Tiranë.

Lëvizjet e sotme kanë sjell ndryshime në 6 komisariatet e kryeqytetit, ku Nazmi Shuli emërohet shef i komisariatit 1, Dritan Dorda në komisariatin 2, Alfred Nurja ish-shef i komisariatit të Mirditës emërohet në komisariatin numër 3.

Gazmend Hamitaj, i cili për 2 javë ishte i komanduar në komisariatin numër 1, emërohet shef i komisariatit numë 4, sëbashku me Rakip Hoxhajn në komisariatin 5. Kurse në vend të Dritan Lamajt në komisariatin nr. 6 është emëruar Sejfulla Metko.

Ndryshime kanë prekur dhe shefat e komisariateve në policinë e Durrësit, Krujës dhe Kavajës.

(eç/shqiptarja.com)

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171