Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
04 Qershor 2017 - 12:10 | përditesuar në 13:44
Lihet nė burg “bosi” i drogės nė 
jug tė vendit, mik i Elton Ēiēos 
Renato Ēaushi me makinė tė blinduar
Lihet nė burg biznesmeni Renato Ēaushi, i cili akuzohet pėr trafik ndėrkombėtar droge dhe ėshtė mik me Elton Ēiēėn, tė vrarė nė 1 maj tė 2015-sė. Dy ditė mė parė policia ka arrestuar Renato Ēaushin, qė njihet edhe me emrin Andrea Ēaushi.

Ka qenė njė hetim 2-vjeēar i Prokurorisė italiane me Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda nė Shqipėri, i cili ka zbuluar se Ēaushi drejtonte njė rrjet ndėrkombėtar pėr trafikun e narkotikėve.

Renato Ēaushi lėvizte me makinė tė blinduar
Burime tė Report TV bėjnė me dije se Renato Ēaushi ėshtė arrestuar nė momentin qė po lėvizte me njė makinė tė blinduar nė Tiranė. Kanė qėnė oficerė tė RENEAS dhe FNSH qė kanė vėnė nė pranga biznesmenin.

Gjithashtu burime nga prokuroria thonė se Renato Ēaushi dyshohet si personi qė drejtonte rrjetin e kanabisit nė jug tė vendit, sidomos nė zonėn e Tepelenės. Ēaushi ishte mik i ngushtė me Elton Ēiēėn dhe dyshohet se lidhjet e tyre tė ngushta kanė qėnė edhe pėr kanabisin.

Prokuroria e Krimeve tė Rėnda dhe Prokuroria italiane kanė dalė nė pėrfundimit se njė sasi droge e kapur nė vitin 2016 ishte e Renato Ēaushit.

Nė atė kohė 600 kg drogė u tentuan tė trafikohej drejt Italisė, por skafi u zbulua dhe droga u hodh nė det. Pėr kėtė rast dy prokuoritė kanė bėrė pėrgjime dhe kanė zbuluar se ishte pikėrisht Renato Ēaushi qė drejtonte kėtė rrjet.

Gjithashtu dy ditė mė parė, me urdhėr tė prokurorisė, Policia ka arrestuar edhe miqtė e Renato Ēaushit.

Ata janė: Andrea Mita, Kasem Piluri dhe Alti Rramolli. Ndėrkohė pėr kėtė sasi droge janė arrestuar nė vitin 2016 edhe 7 persona tė tjerė, tė cilėt gjithashtu ishin pjesė e rrjetit qė drejtohej nga Renato Ēaushi. Gjykata e Krimeve tė rėnda e ka lėnė nė burg Ēaushin, i cili ka disa biznese nė Tiranė, por edhe nė q
qytete tė tjerė.

Masa e sigurisė ėshtė dhėnė nėn masa tė rrepta sigurie.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
L Caush Do ti rruajne trapin..boss ishte ,boss do te jete.. Kurvat e spiunet ate Pune Kane ..
avatar
Anonim
Loni Po kush tha eshte ne kerkim , pse i bini ne qaf robit kot lereni eshte i zoti , kur ska shtet keshtu behen te gjith bossa e mir ja bejen ju lumte , se Po te ket shtet e ti denoj, e shohim sa do egzistojen bossat tan
avatar
Anonim
Ai robi Ore me verte vlla mir qe na i kujtove ti hahahaha ca u be me ate do jet duke bo plazh tashi shtri ne shezllon e duke tall b*** me shtetin hahahaha
avatar
Anonim
Njeriu i protestave Ore lexues e ju qe ndeqni lajmet Desha tu beja nje pyetje Po ēu ba me ate BALILIN qe spo flitet ma qe kur iku ky Tahiri nga min.brendshem ..apo ka vdek per gjalli Ku eshte ky i ashtuqujturi ESKOBARI I BALLKANIT Qe u ba nami 3 muj tane policia ne kerkim tani spo ndehet ma sa filloj fushata pushuuan lajmet sikur ska ekzistuar kurre. Apo ka ba ndoj pakes te majme per zgjellje !!!!!?????
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298