Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:30 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet Nga ARSEN RUSTA
08 Mars 2013 - 11:41
Lirohet nga burgu Paro Laēi
shmanget ekstradimi drejt Italisė
TIRANE - Tre muaj pas arrestimit tė bujshėm Paro Laci fiton lirinė me kusht dhe shmang pėrkohėsisht ekstradimin drejt Italisė.

Gjykata e Tiranės vendosi t'i hap rrugė ekstradimit tė Lacit drejt Italisė, por ky vendim nuk mund tė ekzekutohet deri nė pėrfundim tė procesit gjyqėsor qė i pandehuri ka me drejtėsinė shqiptare ku akuzohet pėr ndikim ndaj funksionarėve publik.

Sot gjykata ndryshoi masėn e arrestim nga ajo me burg nė arrest shtėpie pėr aksionerin e sport klub “Partizanit”.

Paro Laēi akuzohet nga gjykata e Milanos pėr trafik tė lėndėve narkotike vepėr penale tė cilėn Laēi e ka ushtruar i fshehur nėn emrin Perisic Paro.

Laci ėshtė i detyruar qė tė vuaj masėn e arrestit nė shtėpi deri nė pėrfundim tė gjykimit tė procesit tė hapur ndaj tij dhe nė pėrfundim tė kėtij vendimi institucionet shqiptare do duhet ta ekstradojnė atė pėr llogari tė drejtėsisė italiane.

Aksioneri i klubit tė futbollit “Partizani” u arrestua pasditen e 7 dhjetorit, 2012 nga forcat speciale tė Policisė sė Tiranės nė njė operacion sekret.
 
Gjykata e Apelit e Milanos e ka dėnuar Laēin nė vitin 2006 me 10 vite e katėr muaj burg, pasi nė vitin 1997 ai akuzohej pėr trafikimin e njė sasie prej 31 kilogramėsh heroinė dhe 34 kilogramė kokainė tė pastėr tė kapur nga policia e qytetit tė Milanos.

(sg/shqiptarja.com)

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
I verteti Po ky vetem 10 vjet eshte denuar i ziu, ai ne fier ishte denuar 40 vjet dhe gjykata e la te lire she tani ka zaptuar gjihte fierin, shkoni parkoni ne fier po jua mbajti! Ku ka drejtesi ketu, perse lodheni kot?
avatar
Anonim
Prokurori Ore, a ka shtet ketu ne shqiperi, po ky ehste kriminel me kerkim nderkombetar, si e lini te lire mo?!
avatar
Anonim
fshatari Deri tani nuk kishte paguar prandaj qendroj aq gjate!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/07/2017, Viti VII - NR.170