Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Korrik 2017 - 20:52 | përditesuar në 22:30
Lista e zezė, Kryemadhi sulmon
Ramėn: Gjueti shtrigash, false!
"Timonieri Mao po pėrdor gardistin e kuq"
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e cilėson si gjueti shtrigash dhe false listėn e publikuar nga Rama me 100 personat qė janė denoncuar pėr abuzime nė administratė.
 
Pėrmes njė statusi ajo shprehet se Rama mė kot mundohet tė tėrheqė vėmendjen si adoleshent i vonuar dhe me lista linēuese pėr njerėzit qė i ka vėnė vetė nė punė.
 
Kryemadhi thotė se Rama ėshtė kryeministėr dembel dhe arrogant, qė tallet dhe shpėrdoron besimin e shqiptarėve.
 
“Me lista false dhe me veshje qė tė tėrheqin vėmendjen nuk mund tė anashkalosh vjedhjen e votės qė i bėri shqiptarėve. Ndaj i kujtoj Edi Ramės se llogaria do tė jepet dhe askush, asnjėherė dhe nė asnjė moment, nuk do tė mund ta largojė vėmendjen dhe qėllimin tonė final:

Tė drejtėn e shqiptarėve pėr tė votuar lirshėm dhe pa presion politik, kriminal dhe tė blerė me paratė e drogės” thotė ajo.
 

Ndėrsa pėrsa i pėrket kėrkesės sė PS pėr numėrimin e votave nė disa qendra nė Tiranė, Kryemadhi thotė se “Sot filloi delegjitimimi  i procesit nga vetė PS, e cila tani kėrkon tė rinumėrojė votat qė ka numėruar vetė”.
 
Bazuar nė mbi 3 mijė denoncime online, kryeministri Edi Rama publikoi sot njė raport nė faqen e tij nė Facebook me 100 zyrtarėt qė kanė abuzuar nė administratėn e shtetit.
 
Sipas tij, 70 zyrtarė i pėrkasin qeverisjes vendore e qendrore, ndėrsa 30 sistemit tė drejtėsisė.

Statusi i plote
Pėr t’u dukur se po merret me drejtimin e qeverisė, Edi Rama ka nisur gjuetinė e shtrigave nė administratė duke publikuar lista me emra nėpunėsish, qė sipas komenteve qė i bėjnė nė FB, na qenkan e keqja e madhe e vendit. Me kėto spiunllėqe, vjedhėsi dhe shkatėrruesi i votės sė lirė tė shqiptarėve mendon se mund t’i shpėtojė tė vėrtetės vrastare, asaj tė tjetėrsimit tė votės qė ai i bėri shqiptarėve mė 25 qershor. Mė kot mundohet tė tėrheqė vėmendjen si adoleshent i vonuar dhe me lista linēuese pėr njerėzit qė i ka vėnė vetė nė punė. 🤔🤔
 
Askush nuk i beson mė atij qė tradhtoi besimin e ēdo votuesi me vjedhjen dhe tjetėrsimin e votės. Ndaj sot mė shumė se kurrė, bashkė me ne janė edhe shumica e shqiptarėve. Ata qė e dėnuan me heshtjen e tyre ditėn e votimit dhe qė e kanė mė tė qartė se kurrė, se kryeministri dembel dhe arrogant, tallet dhe shpėrdoron besimin e shqiptarėve.
 
Me lista false dhe me veshje qė tė tėrheqin vėmendjen nuk mund tė anashkalosh vjedhjen e votės qė i bėri shqiptarėve. Ndaj i kujtoj Edi Ramės se llogaria do tė jepet dhe askush, asnjėherė dhe nė asnjė moment, nuk do tė mund ta largojė vėmendjen dhe qėllimin tonė final: Tė drejtėn e shqiptarėve pėr tė votuar lirshėm dhe pa presion politik, kriminal dhe tė blerė me paratė e drogės.
 
Sot filloi delegjitimimi nga vetė PS, e cila tani kėrkon tė rinumėrojė votat qė ka numėruar vetė.😓🤔🙈🙈
 

 

dy.b/shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
USA Komentuesit e ketij shkrimi flasin kundra kryemadhit. Ok .Pse nuk I thoni Rames te kunderpergjigjet? Se eshte I dh..re ai u pagua te zgjidhej hajduti president. Mos thoni ta pashe, ta pashe kur Rama e mban zbuluar.
avatar
Anonim
χ ms ithoni shtrig se nuk ofendohe po makeq se ajo nuke ngopet me fukarajt prandj keto qe shkruhen komente nuk ilexon kush se prokorija ashte meto se kater vite me salen kan vjedhur dh me edin pose po tani lehin si zagare prandaj populli do flase po nuk edegjon kush e ligji nuk funksonon ni lloj si ne te gjith boten demokratike se ne krye te shtetit shko nihajdud kriminel ne kryet partis nje gjak pirs epopullit
avatar
Anonim
123 Mona beji te pakten nje nder popullit ....MOS E ZER ME NE GOJE.....se ajo goja juaj e qelbur e ofendon edhe ne shume .Sovrani foli qarte nuk ju do me moj Mona .... Ju hajdutet qe hengret dhe rrembyet sa te ngopur skeni ....Prandaj Mona po te ka ngelur sadopak dinjitet ( qe nuk e besoj ) ktheji mbrapsht ato qe ke vjedhur dhe kerko edhe te falur te pakten pendohu
avatar
Anonim
Tirona Mungon ti Mona me vilat qe keni pasurit qe keni me minjerat e arit me bizneset ne vor i din te gjith ca jeni ju hienat Vetingu po vjen Mona ku do futeni? I keni ber llogarit gabim hajduti mbron hajdutet .Liste n se beti Rama por Populli qe ka hequr keq nga keta .E shikoj qe ju vjen inat qe sjeni dhe ju por te siguroj qe po behet nje list akoma me e gjat nga denoncimet e Popullit dhe do jeni dhe ju dhe Lulush trimi me babin dhe shpiren e tij.Shifemi te Vetingu.
avatar
Anonim
Sulejmani nga sulova Shtriga me e urryere e politikes ne Shqiperi eshte gati te pelcase se ra nga kali dhe nuk di cfar flet.Ne djall te gjitha ato medja qe merren me kete pacavure gjakpirese qe duhet te shkoje ne psiqiatri.
avatar
Anonim
xhimi ej shiko ca fytyre tipike,vokshi,doda dhe kjo kryemafiozia e bythmadhit,je bere si ata te agimit te arte ne greqi,rrace e poshter,,
avatar
Anonim
Emigranti Kjo fytyr e ballsamosur eshte me keq se saliu qe mashtron nga mengjezi deri ne mbremje por mashtrojne veten se populli nuk i ha me perrallat e hajduteve qe flasin ler hajdut.saliu dhe iliri e kan zhvatur ket popull dhe ket vend te begat me shum pasuri nentokesore por nu erdhi fundi.jane kthyer ne memec qe si degjon njeri.far e keqe.
avatar
Anonim
99 Mona moj mona ,pse e sulmon Ramėn apo e do pa pantallona??
avatar
Anonim
A Ne fakt derisa kjo s esht ne liste ka edhe te drejt ,se kta te tjeret mund te mos i afrohen............
avatar
Anonim
I drejti Ku ke fytyre te flasesh ti moj b...... per denoncimin e korrupsionit. Juve familjarisht jeni vete korrupsioni i gjalle. Prit duro sa tu dale boja perfundimisht. Po vjen fundi i shpk-se. Per hundesh to tu dalin te gjitha vjedhjet qe keni bere.
avatar
Anonim
Deutschland Bo bo kush flet familja meta, familja parti .me pa fytyre se ju qe e privatizuat partin nuk ka , populli ju nje mire
avatar
Anonim
Perla O qelbesire, o pacavure ,o pa dinjitet o rrugace, femer e shemtuar.Po mos e di gje po,pullin tone popull idjot.Ju keni vjedhur e grabitur keye popull po ju rente e keqja atje ku ju pervelon me shume o shushunja burre e grua.Del e na flet ti per blerje votash kir ju bete namin.Po a sishe ti ne pushtet o buce?
avatar
Anonim
Emigrantja Oj b.. e ndyre o shtrige e dreqit o kafshe me operacione plastike qe e ke vendin ne burg bashk me ate shemtiren tende tet shoq.E more denimin me vote se monistrite kryesore i kish opozita e drejtorite cfare don tani BURGUN KE.
avatar
Anonim
Gjirokastriti Moj Monika minimalja ti nuk duhet te flasesh sepse refe bemst e partis suaj nen drejtimit e Ilir floririt pastsj faturoj ato tuajt te tjerve kjo eshte e gjitha
avatar
Anonim
sali Nuk ka asnje njri te vendosura nga lsi ne pune qe mos jete i pa afte dhe hajdut
avatar
Anonim
Genti iiiiiiiiiiiiihihihi kokmadhja . Edi rama dembel jo mos e fut me veten tane. ka punu dhe kam shpres.se.do punoj. dhe ju duhet ta dini qe edhe un se kam 4 vite shkoll po te isha ne vendin tan do rrija urt. sepse nuk ju duron ma populli.! (genjeshtra e falso)😋😋😋😋😋😛😛😛😛😛😛
avatar
Anonim
Populli Oj fytyre e ndyre ,nuk ke marrevesh hakoma qeske te drejtemorale e qytetare te kritikosh askend sepse je e njollosur me 1001maskaralleqe, pamvaresisht se je pronare partie, ditet tende jane tenumuruara stop pacavure.
avatar
Anonim
li e ke gjetur ti qe je strige po po plas nga inati je mesu tu dal cdo dite tv na e ke veshtiros per zotin
avatar
Anonim
Fuck you Kur doni te kopjoni fjalet e trupit ju shtrigat e popullit. Ju jeni per ne burg.
avatar
Anonim
kampacurreta Ejjjj shushunje kenetash,ku u ndalua gomari qe kishte ngarkuar floririn.Turp per shqipetaret qe votojne nje shushunje te kesaj natyre
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63