Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:40 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Korrik 2017 - 18:07 | përditesuar në 18:47
Lista e zezė, reagon PD: Rama
po ‘pushkaton’ kundėrshtarėt
Pas publikimit tė listės sė zezė nga Rama tė zyrtarėve tė administratės qė janė denoncuar pėr abuzim dhe tė gjyqtarėve dhe prokurorėve nė sistemin e drejtėsisė ka ardhur edhe reagimi i parė nga Partia Demokratike.
 
Deputeti Ervin Salianji ka reaguar pėrmes njė statusi nė faqen e tij nė Facebook duke e cilėsuar listėn si njė “Pushkatim publik pėr kundėrshtarėt e Rilindjes”.

Bazuar nė mbi 3 mijė denoncime online, kryeministri Edi Rama publikoi sot njė raport nė faqen e tij nė Facebook me 100 zyrtarėt qė kanė abuzuar nė administratėn e shtetit.
 
Sipas tij, 70 zyrtarė i pėrkasin qeverisjes vendore e qendrore, ndėrsa 30 sistemit tė drejtėsisė.
 
Statusi i Salinajit
“Pushkatim publik per kundershtaret e Rilindjes”. Ne shkelje tė Kushtetutes, te Konventes Europiane per te Drejtat e Njeriut; cdo parimi e norme per qeverisjen e mire, publikimi “listes se fajtoreve” dhe “varja ne publik” qe Rama ka bere me emra konkrete per disa punonjes te administrates publike ne disa nivele, pa asnje prove, pa fakt, pa hetim administrativ, pa vendim gjyqesor, eshte totalitarizėm i plote.


dy.b/shqiptarja.com

 

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Emigranti Ku arriti politika Shqiptare!? Kjo moster quan vehten politikan, si zagar besnik I kryetarit del dhe l e h si qen I zgjebosur ta gezojene votuesit ne k. Plrhrave do perfuncoje.
avatar
Anonim
sal ha ni Po te marish me te mirin qe eshte doktor Petrela. Me pa asnje te drejte me ane te fallsifikimit mori 10 000m2 toke te grabitur (korupsion) dhe mbi te ndertuan mbi 30 000 m2 ndertim ×30% qe ka fituar hajdut Petrela veprimet Bej llogarite te fitimit) pasi ndertimi ka rreth 5-6 vjet qe ka perfunduar. Si ky veprim jane me dhjetra, dhe tani PD-ja kerkon te behet pale me hajdutin.
avatar
Anonim
Kamarier Lulushi edhe nje dopio. O Salih-qe-nuk-han, pushkatimin publik e ka bere vete PUPLIKU (Qytetari) dhe jo Rama. Perse te djeg suma, e bete anal-izen e shpartallimit te PD ne zgjedhje, kete na thuaj ti dhe jo bashkebisedimin e hapur te Kryeministrit me qytetaret qe e votuan dhe i dhane timon per t'a drejtuar vetem, ore "koke qip".
avatar
Anonim
Petrefi Po Gjin Gjoni sikur nuk figuronte ne listen e zeze. Mos ii ka "shpetuar" pa dashje z. kryeminister?
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63