Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 12 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
16 Shkurt 2018 - 15:47 | përditesuar në 16:13
Llalla i shpėtoi Vettingut, zv/Komisionerja:
Fjalėn e fundit e thotė Kolegji
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi pushimin e Vettingut pėr ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Por vendimi i Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit nuk i jep fund Vetingut pėr Adriatik Llallėn. Pėr tė sqaruar situatėn e krijuar, Report Tv kontaktoi me zv. Komisioneren Publike Aldona Sylaj, e cila deklaroi se fjalėn e fundit do ta thotė Kolegji i Ankimimit.

Vendimi ankimohet kur kėrkon subjekti ose komisioneri publik. Komisioneri nė detyrė merr indicje nga interesi publik dhe Operacioni i Monitorimit Ndėrkombėtar. Pėr rastin e Adriatik Llallės presim rekomandimin e OMN. Nėse sjell rekomandim OMN komisioneri duhet tė pėrgjigjet. Fjalėn e fundit e thotė Kolegji i Ankimimit” tha Aldona Sylaj pėr Report Tv.

Report Tv mėsoi sot se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka ndėrprerė procesin e Vettingut pėr ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Vendimi ėshtė marrė pasi Llalla u tėrhoq nga e drejta pėr t'u rikthyer gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit dhe pėr rrjedhojė u largua nga sistemi i drejtėsisė, njė manovėr kjo pėr tė mos iu nėnshtruar filtrave tė Vettingut.

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ėshtė akuzuar ashpėr nga ambasadori amerikan nė Tiranė, Donald Lu, se nuk hetoi asnjė zyrtar tė lartė pėr korrupsion. Po pėr akuzėn e korrupsionit, Adriatik Llallės i ėshtė refuzuar viza nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Njė ditė mė parė ishte Sekretari Amerikan i Shtetit, Tillerson i cili u shpreh se ish-kryeprokurorit tė Shqipėrisė i ėshtė ndaluar hyrja nė SHBA pėr shkak se ėshtė i implikuar nė afera korruptive.

d.b/shqiptarja.com

 

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Aldona Moj Lela akoma se ke lexuar.... nuk ka te beje me emra....flm ...ps. Jam zv. Komisioneri jo nd/....dhe nuk vij nga politika por jam nder te paret e vleresuar nga nderkombetaret. Nuk lejoj shkeljen e asnje lloj te drejte....kjo eshte me e rendesishmja...ajo qe them dua besimin tuaj flm
avatar
Anonim
Lela Lexo ligjin jo gazeta "juriste".
avatar
Anonim
Aldona Kur te lexoni dhe te kuptoni lex mund te shpreheni ndryshe.... kam pershtypjen se DASH ne pak sekonda dha opinion....
avatar
Anonim
Ladi Znj. Nd/Komisionere. Neni qe i jeni referuar lidhet me momentin kur nje subjekti i eshte kryer rivleresimi . Vetem ne ate rast, aplikohet "Ankimi". Ne rastin konkret, nuk ka asnje raport perfundimtar, pasi verifikimi u nderpre per shkak te doreheqjes. Te dhenat e pjesshme ne proceduren e verifikimit nuk mund te sherbejne per nje vleresim te plote. Pra, nuk ka vleresim, nuk ka as ankim. Kur te rritesh dhe te behesh "Komisionere" do i kuptosh me mire keto gjera!
avatar
Anonim
Lela Nga ta dije znj. Nd . Komisionerja ajo se ka lexuar as ligjin as vendimin e gjykates kushtetuese. Ajo u zgjodh zv komisionere se donte partia jo se ishte juriste e afte profesionalusht prandaj flet brockulla.
Rezultate tė tjera: 1

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 187 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Intervista
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_box_dx.php on line 194
Këndi i Njoftimeve

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_box_dx.php on line 253
Oferte Punesimi
Sondazhe të tjera

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 149 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 229 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_lexuarat.php on line 65
Shfaq të gjitha

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_lexuarat.php on line 82
Shfaq të gjitha