Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:12 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
19 Prill 2013 - 18:40
Ndėrron jetė Linda Ihsani
Topalli ngushėllime e mirėnjohje
FOTO/Topalli: Mikja mė e ēmuar
Linda Ihsani kėshilltarja mė e ngushtė e Kryeparlamentares Jozefina Topalli ka ndėrruar jetė sot pėr shkak tė kancerit nė mushkėri. Lajmi i hidhur bėhet i ditur nga faqja zyrtare e Topallit nė facebook ku ajo shpreh konsideratėn mė tė lartė pėr miken dhe bashkėpunėtorene saj mė tė mirė.

“Faleminderit Linda Isani! Sot, u nda nga jeta Linda Ihsani. Linda ishte mikja ime e ēmuar. Sot kam humbur bashkėpunėtoren mė tė ngushtė, mė tė besuar, njeriun e drejtė, me integritet e dinjitet njerėzor qė rrallė mund t’i takosh nė jetė. Linda ishte vetė thelbi i dhembshurisė, i detyrės, i altruizmit.

Pėr ato qė e njihnin nga afėr, ajo ishte dedikimi pėr tė tjerėt. Kishte njė fisnikėri njerėzore qė nuk i lejonte vetes tė mendonte pėr veten e saj. Linda jepte shpirtin pėr atė qė besonte. Ishte atdhetare, e drejtpėrdrejtė, guximtare, e prerė e sakrificės. Ajo ishte njė intelektuale me shpirt tė madh. Kurrė nuk kėrkoi gjė, kurrė nuk pranoi tė shfaqej nė publik. Fliste pak e punonte shumė. Nė kohė tė mira e tė kėqija, ajo kurrė nuk humbi aftėsinė pėr tu pėrballur.

Nė ēdo moment tė vėshtirė, unė e dija se Linda ishte aty, gati pėr tė tė mbėshtetur. E admiroja dhe e respektoja pėr energjinė e saj dhe pėrkushtimin pėr tė tjerėt, pėr devotshmėrinė e saj ndaj asaj qė besonte se ėshtė e drejtė. Faleminderit Linda pėr miqėsinė ndaj meje e familjes sime, faleminderit pėr punėn e madhe, pėr kontributin e ēmuar qė ke dhėnė me pastėrti e pėrkushtim njerėzor nė punėn tonė tė pėrbashkėt. Linda, ti ishe pėrherė e vėrtetė me veten e me tė tjerėt”, shkruhet nė faqen zyrtare tė Topallit.


Pėrvec kėshilltare e ndjera Linda Ihsani ka qenė edhe shefe kabineti nė kohėn kur Kryeministri i vendit Sali Berisha ishte President. Kryeministri Berisha, me nė tė njė mesazhi, i ka shprehur sot ngushėllimet familjarėve tė tė ndjerės Linda Ihsani, pėr ndarjen e saj tė parakohshme nga jeta.

Nė kėtė mesazh, Kryeministri Berisha shkruan:

“Familjarėve tė tė ndjerės Linda Ihsani,
Tė dashur prindėr dhe familjarė tė tė ndjerės Linda Ihsani, Lajmi tejet i hidhur i ndarjes parakohe nga jeta tė njeriut tuaj tė dashur dhe tė mrekullueshėm, bashkėpunėtores sime tė ēmuar, mė ka pikėlluar thellė mua, familjen, bashkėpunėtorėt e mi dhe Partinė Demokratike. Linda Ihsani ishte simboli i pėrkushtimit tė madh dhe aftėsive intelektuale tė veēanta, integritetit tė lartė njerėzor, eficencės sė spikatur nė punė, dashurisė dhe respektit pėr miqtė, pėr kolegėt e saj.Ajo ka dhėnė njė kontribut tė ēmuar dhe njė mbėshtetje tė madhe nė tė gjitha detyrat e rėndėsishme qė ka kryer, pėr shume vite, si njė nga bashkėpunėtoret e mia mė tė afėrta. Sot nė zi, sė bashku me ju, jemi tė gjithė ne qė patėm fatin e mirė ta njohim nga afėr dhe tė bashkėpunojmė shumė vite me Lindėn, janė miqtė e saj tė shumtė qė humbėn miken e tyre fisnike, janė tė gjithė ata qė kanė pasur fatin ta njohin Lindėn dhe mbarė demokratėt shqiptarė qė kishin tek Linda njė pėrfaqėsuese tė tyre, fjalė pakė e punė shumė, njė qėndrestare tė vendosur.Linda humbi sot betejėn heroike qė ajo bėri me sėmundjen e egėr, por do tė mbetet e gjallė gjithnjė nė memorien tonė. Duke ju shprehur ngushėllimet tona mė tė thella pėr kėtė humbje tė madhe, unė dhe Lili lutemi sė bashku me ju qė shpirti i Lindės tuaj tė dashur tė gjejė paqen e merituar.

Me respekt,Sali Berisha”

Kėto kanė qenė ngushėllimet e para nga njerėz tė afėrt pėr familjen e tė ndjerės Linda Ihsani, ngushėllime tė cilave i bashkohemi tė gjithė.

(ad.ti/shqiptarja.com)

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
urim gjata ngushellimet familjes se Lindes. Ajo mbetet nje njeri me zemer dhe shpirt engjellori,ne paradhomen ku punonte z Linda ne seline e PD-se deri ne 2005 ne shihnim nje njeri fisnike qe na priste dhe percillte me buzeqeshien e saj.Ajo iku nga kjo jete. Por ata qe u munduan ta harronin apo me shume duhet te pakten ne heshtie ti kerkojne falje shpirtit te saj.Perkushtimit te saj.Ndershmerise se saj.U prehsh ne paqe Linda.
avatar
Anonim
Anonim Me kujtohet vertete qe ne kohen kur Z.Berisha ka qene President.Ka qene nje person qe gezonte respekt dhe me shume personalitet e dinjtet.Eshte vertet nje humbje she e madhe per familjen dhe rrethin shoqeror.Nje njeri me horizont dhe shume e pergatitur.Qofte e xhenetit dhe i ndritte shpirti.Respekt maksimal per te.
avatar
Anonim
kadis Ketij me emrin SHQIPTARI Vertet qenka ngatrrue adresa duhej te ishe ti ne vend te saje. Ngushllime familjes te Lindes
avatar
Anonim
valentina zhilli Ngushellimet e mija me te sinqerta per humben e Lindes Jemi rritur bashke. Lamtumire Linda
avatar
Anonim
shqiptari Ngushellime ,Ho Zote ke ngateruar Adresen.
avatar
Anonim
[email protected] NGUSHELLIME ME TE SINQERTA FAMILJES LINDA.
avatar
Anonim
Shkodrani Ngushllimet e mija ma te sinqerta per familjen e zonjes Linda
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171