Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Bota
08 Mars 2013 - 19:04
Nė 12 mars, mblidhet Konklava
qė do tė zgjedhė Papėn e ri
VATIKAN - Kardinalėt katolikė do tė mblidhen nė 12 mars pėr tė zgjedhur pasardhėsin e Papa Benediktit. Kėtė e bėri tė ditur sot, Vatikani. Nė total, 115 kardinalė do tė mblidhen nė ceremoni tė veēantė rituale qė do tė zgjasė derisa njeri prej tyre tė marrė 2/3 e votave.

Qė nga e hėna e deri sot, kardinalėt e zgjedhur kanė diskutuar mbi temat e Ungjillėzimit, tė impenjimit tė Kishės nė botėn e sotme, tė profilit e tė shpresave pėr zgjidhjen e Papės sė ri.

Zėdhėnėsi i Vatikanit, At Federiko Lombardi, ēdo ditė ka informuar gazetarėt se gjatė kongregacioneve, kardinalėt kanė shkėmbyer mendime, informacione tė tjera plotėsuese pėr problemet qė u interesojnė.

Redaksia online
(ar.sh/shqiptarja.com)

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171