Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Qershor 2016 - 20:05 | përditesuar në 14:05
Nis hetimi pasuror pėr gjyqtarin
Arjan Aliaj qė pezulloi Ēakon
Vila 3-katėshe e gjyqtarit, 1 mln lekė
"Linēojnė gjykatėsin kur s'i pėlqen vendimi"
Krimi ekonomik nė Policinė e Shtetit ka nisur verifikim tė pasurisė pėr gjyqtarin Arjan Aliaj. Nė qendėr tė hetimit tė nisur nga ky sektor ėshtė njė vilė 3-katėshe qė gjyqtari ka blerė pėr vetėm 1 milionė lekė.
 
Aliaj  i cili ėshtė gjyqtari qė urdhėroi pezullimin nga detyra tė drejtorit tė pėrgjithshėm tė policisė sė shtetit pak ditė mė parė zotit Haki Ēako akuzohet pėr veprėn penale  “Fshehje tė tė ardhurave”, “Mosdeklarim tė pasurisė”, “Evazion fiskal, “Pastrim parash” dhe “Korrupsion”.

Burime pėr Report TV bėnė me dije se verifikimi ka nisur pas denoncimit tė qytetarėve dhe deklaratės sė bėrė publike nga vetė gjyqtari. Sipas tė njėjtave burime hetimet janė pėrqendruar nė kontratėn e shitjes sė vilės tre katėshe tė gjyqtarit Aliaj, jo vetėm pėr shkak tė ēmimit prej 1 milionė lekėsh por edhe pėr faktin se motra e gjyqtarit, Etleva Galanxhi ka deklaruar jo atėsinė e vėrtetė, por e ka ndryshuar atė, nga Ēerēiz nė Ēezar.

Vila tre katėshe qė ndodhet nė rrugėn Sami Frashėri nė kryeqytet, ka qenė mė parė pronė e vėllait tė tij, mė pas tė motrės dhe se fundmi e bashkėshortes sė gjyqtarit. Kėto kalime pronėsish, mes familjarėve tė gjyqtarit kanė sjellė dyshime tek oficerėt e Policisė sė Shtetit, e cila ka nisur dhe hetimet me iniciativėn e saj.

Etleva Galanxhi ėshtė bashkėshortja e Gilbert Galanxhit, deri para pak kohėsh shef i Kabinetit tė Prokurorit tė Pėrgjithshėm, Adriatik Llalla.

shtepia e gjyqtarit arjan aliaj
(Vila 3 katėshe e gjyqtarit Arjan Aliaj)

shtepia e gjyqtarit arjan aliaj
(Vila 3 katėshe e gjyqtarit Arjan Aliaj)

deklarimi i shtepise i bashkeshortes se aliajt
(Deklarata e pasurisė sė bashkėshortes sė Aliajt nė 2012)


Aliaj nė qendėr tė akuzave nga ministri i Brendshėm dhe njėkohėsisht kryeministri Rama  pas vendimit qė Aliaj dha pėr pezullimin nga detyra tė Drejtorit tė Policisė, Haki Ēako dhe masės sė arrestit nė shtėpi, pėr drejtuesin dhe punonjėsin e Njėsisė Operacionale Artion Dukėn dhe Entio Xhelilajn.

Redaksia online
(s.m/shqiptarja.com) 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
babush E megjithate per mue keta jan bishta diku aty afer komandojne peshkaqenet e mbedheq komadon babezia komandojne keta qe u coren 25 vjet per gjoja shtet ligjor e kethyen ne kanunor dhe tani duan te dalin pa lagur duke na dale cdo dit neper medja per te na thene brockulla (NE QE TANI E VOTOJM REFORMEN POOOOOOOOOOR NJE GJE FARE TE VOGEL DUAM TE SHPETOJME NE SE JEMI DERI NE GRYKE TE DHJERE
avatar
Anonim
Latif Bora Shteti ka tre vjet qe po kerkon qe ketyre individeve te cilet kane pushtuar drejtesine dhe e perdorin ligjin si nje instrument per tu pasuruar, te dalin cullak perpara popullit permes Reformes ne Drejtesi. Ndaj Opozita nuk e don Reformen. Por ajo tanime do te miratohet dhe te gjithe te korruptuarit do ta dalin sheshit, ashtu si doli Roshi prej Kavaje me 5 emra
avatar
Anonim
Toni Kam pershtypjen se ke pritshmeri te gabuar, Latif. Reforma behet qe te funksionoje drejtesia me tutje, jo qe te denohen keta qe jane.
avatar
Anonim
Komunistja Cfare vile e shentuar si burg
avatar
Anonim
Afrimesdf d Po re komuniste po tani qe dha nje vendim kunder partise na doli i korruptuar..... Jeni kthyer si ne kohen e baballarve tuaj me armiqt e popullit dhe te partise.... Turp....
avatar
Anonim
Toni Ky mund te jete i korruptuar, por eshte i frikshem presioni / hetimi qe nis Shteti ndaj gjyqtarit qe guxon t'i dale kunder. Dmth, shteti eshte rehat me gjyqtaret e korruptuar, per sa kohe nuk u dalin kunder. (Pasi pezulloi shefin e policise, na doli i poshter ky zoteria). Precedent i frikshem.
avatar
Anonim
Komunistja I thone nje fjale mos e mgacmo gjarprin kur fle ky e mgacmoi le ta mbaje .... me dore tani
avatar
Anonim
i kiri ahhaha po nuk keni si te hak mereni se pas cakos vjen tahiri dhe pas tahirit vjen ai huri gjat rama o shtet pler se e keni len kurveleshin e tepelenes te lulezoj me ashash dhe nuk e prisni sepse keni interesin tuaj
avatar
Anonim
seli Zbatimi I ligjit dhe lufta kunder korrupsionit detyre baze e policise se shtetit .
avatar
Anonim
tirana arrestoheni rrugacin,,bandit
avatar
Anonim
Drejtsi Shiko si e kan rrethuar drejtesin me motra e kuneter e baxhanak keta mo. Kjo eshte hapur pengmarje. Na jetojn me vila nga 3 miljon €€€.ku I gjeten keta keto qe na fusin ne te ardhurat dhe femijet 10 vjeē qe na kan llogari bankare me €20,000 dhe figuren ne mardhenje pune. Jo duheni djegur me napalm o ju zhdukt far dhe rraca.
avatar
Anonim
Dajti njeri qe korruptuar njeri i Berishes dhe i Llalles
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45