Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
08 Nentor 2017 - 17:01 | përditesuar në 18:15
Report TV ka siguruar videon ekskluzive tė atentatit qė ndodhi nė 1 tetor nė qytetin e Vlorės, ku u plagosėn Ferdinand Llanaj, djali i tij 8-vjeēar dhe Dritan Bega, pas tė shtėnave me breshėri kallashnikovi nga njė automjet tjetėr. 

Nė video duket momenti kur makina "Mercedez Benz" e Ferdinand Llanajt afrohet pėr t'u futur nė rrugėn Transballkanike, ndėrkohė qė njė automjet BMW i pret rrugėn. Nė kėtė ēast nisin tė shtėnat nga makina BMW, ku dallohen dy persona tė cilėt qėllojnė me kallashnikov. Nga video qė Report TV disponon duket Ferdinand Llanaj i cili ndodhet nė vendin e pasagjerit, hap derėn dhe del nga makina pėr ti shpėtuar plumbave.

Edhe Dritan Bega braktis makinėn dhe shikohet teksa rrotullohet nė rrugė dhe fshihet nė krah tė automjetit Benz. Ndėrkohė fėmija 8-vjeē i Ferdinand LLanajt nuk del nga makina, duke mbetur I plagosur. Dy autorėt qėllojnė me breshėri dhe brenda 10 sekondave drejt mjetit “Mercedez Benz” ėshtė qėlluar 20 herė, me qėllim pėr tė vrarė Ferdinand Llanaj. 

Pamjet janė menjėherė pas atentatit, ku Ferdinand Llanaj dhe Dritan Begat janė tė gjakosur dhe ndodhen tė shtrirė nė rrugė. Pas atentatit BMW-ja e atentatorėve largohet me shpejtėsi nė drejtim tė Fierit, ndėrkohė qė Dritan Bega dhe Ferdinand Llanaj dallohen nė rrugė, teksa kėrkojnė ndihmė pasi janė tė plagosur.

Nga video ekskluzive qė Report TV ka gjetur, dallohet se makina e atentatorėve mbėrrin pikėrisht nė momentin qė Ferdinand Llanaj po futej nė rrugėn Transballkanike, ēka ngre dyshimet se ka patur njė person tė katėrt qė i ka informuar pėr lėvizjen e makinės "Benz".

Llanaj prej tre ditėsh pa makinė tė blinduar
Gjithashtu, Report Tv ka mėsuar se prej tre ditėsh, nga momenti i atentatit mesditėn e 1 tetorit, Ferdinand Llanaj lėvizte pa makinė tė blinduar. Shkak pėr kėtė vendim tė tij ishte bėrė aksioni i policisė "Vjeshtė 2017" dhe i druhej njė sekuestrimi tė mundshėm tė automjetit tė tij blind. Dhe pikėrisht ky informacion ka rėnė nė veshin e atentatorėve tė cilėt menjėherė kanė organizuar pritėn ndaj shėnjestrės me qėllim ekzekutimin e tij.  

Ngjarja dyshohet hakmarrje pėr masakrėn e Ēoles
Ky atentat i ndodhur mė 1 tetor tė 2017-sė, duke se ka lidhje me hakmarrjen dhe konkretisht me masakrėn e Ēoles, nė 2015. Kjo pėr faktin se Aleksandėr Llanaj, vėllai i tė plagosurit Ferdinand Llanaj, ėshtė i dėnuar pėr vrasjen e 3-fishtė nė vitin 2015 nė Vlorė. Aleksandėr Llanaj vrau tre tė rinjtė, Haki Rakipi, Albi Limaj dhe Ardi Velaj.

Ndėrkohė nė vitin 2011 ėshtė vrarė Baftjar Llanaj nga Sako Xhaferri, po pėr motive hakmarrje pasi nė vitin 2005, pasi Baftjar Llanaj i kishte vrarė babain dhe i kishte plagosur tė vėllain. Pėr kėtė atentat ende nuk ka asnjė person tė arrestuar, ndėrkohė qė autorėt i vunė flakėn makinės, duke humbur ēdo gjurmė.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Labi vlore Keta cunat me X5 se kan ber t pjekur duket q Nuk ka qen profesionista se une Po une nisa Per Ate pun Nuk ikja na Aty pa sbritur na Makina e sbrurur na afer t gjith karikatorin kur Po meshihej ai pas makine Po duket e kan qen Ajde Mo ți bjem njeher tafti bafti ..
avatar
Anonim
Labi vlore O tiku robi Tani duet t jetoj n nje bodrum t blinduar se Nuk Ja Fă-l njeri gjakun e vellait e gjakun e atyre djemave nenave q kan vrar pa lidhje ..meqe e di Kush Ja ka ber le t vej t hakmerret Direkt Pse Nuk mori Hake sice e beri aterej kur i vran baban q Vrau Ate hallexhiun q skishe lidhje fare ishte fukara i pikur e ky kurvvvv vajte e Vrau te dere shpis ..tregoj trim me Ate t keputurin q ai kish deklaruar hapur une skam pun me vellezrit e mi Moș m bin n qaf e Mo robi ku e ke trimerin ..
avatar
Anonim
Prindi Ajde baba ajde le djalin ne makine e per vete ja mbath pfff
avatar
Anonim
Tiku E di ai nga i erdhi mos kini merak ,nuk fshehet dot njeri mbas drites se diellit ,zoti e la gjall i zgjidh vet problemet ai tani ska nevoj per komentet tuaja
avatar
Anonim
Fredi Epo shyqyr qe e di o Tiku qe mos t'ja keputi kot si i vellai vrases qe vrau dhe shokun " pa dashje". Vetem se duhet te levize me tanks tani e tutje sebashku me femijet dhe familjen se makina e blinduar nuk i ben me pune. Hasmi nuk pati meshire kur e qelloi kete here sebashku me te birin. Sa per hashashin o ti :o mendoj se merr jete te rrinjsh, shkateron familje dhe nxit kriminalitetin keshtu qe nuk me vjen fare keq per keta tipa.
avatar
Anonim
Drejtesia e vonuar Po valle e di dhe ky me gjithe ato hasmeri nga i erdhi peshqeshi
avatar
Anonim
:o Hajde Se sdeshi zoti qe robi t vdiste Se esh njeri I mire,PO vall ata qe e shkrepen do ti doj zoti ?!!!
avatar
Anonim
Fredi Njeri " i mire" eshte se drejtonte nga gjithe kultivimin e hashashit te Selenices dhe rrethinave. Kete " peshqesh" as ai vete nuk e di nga e ka, zoti e ruajti nga plumbat por nuk duhet ta ruaje nga forca e ligjit. Ti hetoet dhe sekuestrohet e gjithe pasuria e paligjshme. Kjo do ishte e drejta per kete familje vrasesish.
avatar
Anonim
:o O fredi mos erdhi gje ti mori ty ato leket Te shpia? Ika ber me hashash I lumt,kush esh I zoti I Ben,jopo Te rri t haj fara luledjelli ai ty e ca t tj qe komentojn ktu kot neper internet. Cdo gje ka momentin e saj do u vi radha dhe atyre qe e Ben ate pune koha esh deshmitare ;) mos ki merak
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277