Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Adriatik Doēi
01 Korrik 2016 - 07:00 | përditesuar në 10:34
Pasuria e dyshimtė,gjyqtari Aliaj
4 shtėpi, prona e miliona lekė
Policia hetim pasurisė sė Aliajt, Berisha e dėnon
Arjan Aliaj ėshtė gjyqtari, i cili u kthye nė mollė sherri mes gjyqėsorit dhe qeverisė, pėr shkak se firmosi pezullimin nga detyra tė Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Policisė sė Shtetit, Haki Ēako. Kryeministri dhe ministri i Brendshėm e konsideruan gjyqtarin killer me pagesė dhe tė korruptuar, ndėrsa Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė, gjyqtarėt dhe prokurorėt e morėn nė mbrojtje, duke dėnuar sulmet ndaj tij.

Po cila ėshtė pasuria e gjyqtarit Arjan Aliaj?

 Nė deklaratat e pasurisė, dorėzuar pranė ILDKP, Aliaj deklaron si tė ardhura vetėm pagėn e tij si gjyqtar dhe si avokat nė vitin 2009, por megjithatė, gjyqtari deklaron makinė 8 mijė euro, gjysmėn e njė vile trekatėshe, apartament, pjesė nga njė shtėpi private, pjesė trualli dhe dhjetėra mijėra euro cash dhe nė banka. Konkretisht, gjyqtari Aliaj, nė emėr tė bashkėshortes Adriana Aliaj, deklaron ½ e njė shtėpie trekatėshe me oborr nė Tiranė, me sipėrfaqe 300 m2. Zonja thotė sė shtėpinė ia kanė dhuruar, por nė dokumentin e pasurisė nuk identifikohet dhuruesi. Gjithashtu, nė emėr tė bashkėshortes, Aliaj deklaron 1/6 e njė shtėpie dykatėshe me oborr nė Korēė, me sipėrfaqe 180 m2, lėnė trashėgim, me njė vlerė 35 000 euro. Adriana Aliaj thotė gjithashtu se ėshtė bashkėpronare me 1/3 pjesė e njė shtėpie dykatėshe me sipėrfaqe ndėrtimore 150 m2. Po ashtu, gjyqtari deklaron njė apartament me sipėrfaqe 103 m2 nė Tiranė, ndėrtuar nė vitin 2004, nė proces legalizimi. Ai e justifikon apartamentin me tė ardhura nga aktiviteti privat nė vitet ’93-‘94. Gjyqtari deklaron gjithashtu 1/442 pjesė tė njė trualli me sipėrfaqe 3 540 m2, ndėrsa ka shitur edhe njė apartament me vlerė 3 000 000 lekė.

Llogaritė dhe makinat
Gjyqtari Arjan Aliaj thotė se ka shitur njė automjet tip Benz pėr 8 mijė euro, ndėrsa ka blerė njė tjetėr makinė nė shumėn 4 500 euro. Gjatė vitit 2015, gjyqtari deklaron njė depozitė bankare 2 000 000 lekė si dhe interesa nga depozitat bankare nė shumat 106 250 lekė, 127,5 euro, 55 euro dhe 32 USD. Po ashtu, Aliaj deklaron pagėn si gjyqtar nė Gjykatėn e Tiranės 1 302 111 lekė. Gjatė vitin 2009, gjyqtari thotė se babai i ka lėnė 10 mijė euro. Po gjatė kėtij vitit, pėrpos apartamentit, gjyqtari deklaron 6 mijė euro nė numrin e llogarisė bankare tė fituara nga ushtrimi i profesionit tė avokatit, 15 mijė euro cash, 20 000 lekė tė fituara po nga ushtrimi i profesionit tė avokatit, 3 000 000 tė fituara nga shitja e njė apartamenti, 2 500 000 lekė po nga ushtrimi i profesionit tė avokatit si dhe 1 000 lekė nė llogari. Ndėrkaq, bashkėshortja e tij, Adriaana Aaliaj, bashkėshortja, deklaron 7 000 USD depozitė bankare si dhe 13 000 USD, dhuratė nga babai. Ndėrkaq, vajza e gjyqtarit, Virxhinia Aliaj, deklaron 100 000 lekė nė llogarinė bankare, tė pėrfituara nga shkolla dhe dhurata nga familja.

Tė ardhura tė tjera
Gjyqtari Arjan Aliaj deklaron pranė ILDKP, 3 350 000 lekė tė ardhura nga ekzekutimi i vendimit tė Gjykatės sė Tiranės datė 19.07.2006. Vendimi ėshtė ekzekutuar nė vitin 2012. Ndėrsa njė vit mė parė, pra nė vitin 2011, Aliaj deklaron 1 430 000 lekė tė ardhura po nga ekzekutimi i njė tjetėr vendimi tė Gjykatės sė Tiranės. Nė vite tė caktuara, konkretisht nė vitin 2013 dhe nė vitin 2010, gjyqtari deklaron vetėm pagėn e tij.
 
Dhurata
Gjyqtari Aliaj, nė emėr tė bashkėshortes Adriana Aliaj, deklaron ½ e njė shtėpie trekatėshe me oborr nė Tiranė, me sipėrfaqe 300 m2. Zonja thotė sė shtėpinė ia kanė dhuruar, por nė dokumentin e pasurisė nuk identifikohet dhuruesi.
 
Tė ardhurat
Gjyqtari deklaron 6 mijė euro nė numrin e llogarisė bankare tė fituara nga ushtrimi i profesionit tė avokatit, 15 mijė euro cash, 20 000 lekė tė fituara po nga ushtrimi i profesionit tė avokatit, 3 000 000 tė fituara nga shitja e njė apartamenti.
 
 
Pasuria ndėr vite e gjyqtarit Arjan Aliaj
 
Pasuria pėr vitin 2015

Interesa nga depozita bankare, 106 250 lekė.
Interesa nga depozita bankare nė euro, 127,5 euro.
Interesa nga depozita bankare nė euro, 55 euro.
Depozitė bankare, 2 000 000 lekė
Tė ardhura nga paga si gjyqtar, 1 302 111 lekė.
Adriana Aliaj, bashkėshortja, Interesa nga depozita bankare, 32 USD.
 
 
Pasuria pėr vitin 2014

Interesa nga depozita bankare, 372 600 lekė.
Interesa nga depozita bankare, 553 euro.
Tė ardhura nga paga si gjyqtar, 1 341 239 lekė.
Adriana Aliaj, bashkėshortja, pėrfitime nga interesa bankare nė depozitė, 100 USD.
372 600 lekė tė pėrfituara nga depozita bankare e bashkėshortit, dhuruar mua.
553 euro tė pėrfituara nga depozita bankare e bashkėshortit, dhuruar mua.
Virxhinia Aliaj, 100 000 lekė nė llogarinė bankare tė pėrfituara nga shkolla dhe dhurata nga familja.
 
 
Pasuria pėr vitin 2013
Tė ardhura nga paga si gjyqtar, 1 066 877 lekė.
 
 
Pasuria pėr vitin 2012
Nė bazė tė kontratės sė shitjes kam shitur automjetin tip benz nė shumė 8 mijė euro.
Nė bazė tė kontratės sė shitjes kam blerė automjetin nė shumėn 4 500 euro.
Tė ardhura nga paga si gjyqtar pranė Gjykatės sė Tiranės, 1 027 531 lekė.
Tė ardhura nga ekzekutimi i vendimit tė Gjykatės sė Tiranės datė 19.07.2006, 3 350 000 lekė.
Adriana Aliaj, bashkėshortja, 1/6 e njė shtėpie dykatėshe me oborr nė Korēė, 180 m2, lėnė trashėgim, 35 000 euro.
½ e njė shtėpie trekatėshe me oborr nė Tiranė, 300 m2, fituar nė bazė tė dhurimit, datė 05.03.2012.
 
 
Pasuria pėr vitin 2011
Tė ardhura nga paga si gjyqtar pranė Gjykatės sė Tiranės, 1 037 204 lekė.
Tė ardhura nga ekzekutimi i vendimit tė Gjykatės sė Tiranės. 1 430 000 lekė.
 
Pasuria pėr vitin 2010

Tė ardhura nga paga si gjyqtar pranė Gjykatės sė Tiranės, 1 035 256 lekė.
 
Pasuria pėr vitin 2009
 
Apartament 103 m2, nė Tiranė, ndėrtuar nė vitin 2004, nė proces legalizimi, ndėrtuar me tė ardhura nga aktiviteti privat nė vitet ’93-94.
1/442 pjesė e njė trualli 3 540 m2.
Automjet tip benz, 8 700 euro.
6 mijė euro nė numrin e llogarisė bankare tė fituara nga ushtrimi i profesionit tė avokatit.
20 000 lekė nė llogari bankare tė fituara nga ushtrimi i profesionit tė avokatit.
15 mijė euro cash.
10 mijė euro tė lėna nga babai.
3 000 000 tė fituara nga shitja e njė apartamenti.
1 000 lekė nė llogari.
Kam kryer detyrėn dhe ushtruar profesionin e avokatit, 2 500 000 lekė.
Adriaana Aaliaj, bashkėshortja, bashkėpronare me 1/3 pjesė e njė shtėpie dykatėshe me 150 m2 sipėrfaqe ndėrtimore.
7 000 USD depozitė bankare.
13 000 USD cash dhuratė nga babai.
 
Pasuria pėr vitin 2003
 
Autoveturė, 350 000 lekė.
 
Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tironsja O cfare monstre eshte ky.Vec Sales ky eshte masha e Ilir Metes dhe Naco Nasupit neper gjyqe duke i pare njerezit si miza...oooo sa i peshtire eshte kjo vegla e politikaneve...O zot sa me pare dora e drejtedise mbi keta gjakpiresa
avatar
Anonim
A Mire ky qe e shkeli me Drejtorin e Policise po ata qe tallen cdo dite me njerzit e thjeshte kush do ti nxjerre ??????????????????????????????????????????????b
avatar
Anonim
Emigrante Me te vertete vetem fytyra te traumatisuara shikon ne gazetat Shqiptare.
avatar
Anonim
filan fisteku Keta gjyqtare, prokurore, pushtetare dhe cdo lloj tjeter ..... i kesaj natyre duhet me jua .....
avatar
Anonim
azizi ky duket qe ne fytyre se cfare ..... eshte te gjith jane te korruptuar ky eshte vetem nje nga te gjithe
avatar
Anonim
B&x Po jo mo burra ja kan falur ati se nuk ka ber korrupsin mbi gjakun e popullit ky mostra i brishesh
avatar
Anonim
Mahmuti Ky eshte i fundit kusar i vogel pse nuk flisni per apelin e tiranes per krye kusarin Alaudin malaj qe ka pasuri te vjedhura sa 100 gjyqtare bashkke e tani po cmendet pysni mjkun e tij qe i jep ilacet se reforma do ta fus ne burg dhe do ja mare dhe pasurit e vjedhura flisni
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45