Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet NGA ADRIATIK DOĒI
08 Shtator 2017 - 07:22 | përditesuar në 11:55
Pasuritė,prokurori me hotel 500
mijė USD nė tokėn qė i fali daja
Pasuria e disa prokurorėve nė disa vite kalendarike
Njerėzit e drejtėsisė shqiptare vijojnė tė befasojnė me lehtėsinė dhe shpejtėsinė e pasurimit. Kreu i Prokurorisė sė Tiranės, Petrit Fusha, nė deklaratėn fillestare tė pasurisė, deklaron se daja i ka dhuruar njė tokė bujqėsore, me sipėrfaqe 2000 m2, nė fshatin Mjull-Bathore tė Tiranės.

Mbi kėtė tokė, prokurori Fusha ka ndėrtuar njė godinė, projektuar pėr hotel, me sipėrfaqe ndėrtimi 1117.3 m2. Fillimisht, kati i parė i godinės ka funksionuar si bar-restorant. Nė deklaratėn e pasurisė, Fusha thotė se paratė pėr ndėrtimin e godinės i ka dhėnė babai dhe motra, konkretisht me 11 500 000 lekė ka kontribuar babai dhe me 6 000 000 lekė ka kontribuar motra.

Pra, prokurorit i ka dhėnė babai dhe motra 157 mijė USD. Vlera e godinės ėshtė 34 500 000 lekė ose rreth 300 mijė USD. Pėr tė mbuluar tėrėsisht koston e ndėrtimit, Fusha thotė se ka marrė njė kredi 13 600 000 lekė si dhe ka shitur njė tokė bujqėsore me sipėrfaqe 3600 m2. Disa vite mė vonė, pikėrisht nė vitin 2007, prokurori Fusha deklaron se ka shtuar vlerėn e godinės me njė pishinė dhe ambiente ndihmėse nė objektin bar-restorant, ku investimi shtesė ėshtė 25 000 000 lekė.

Pėr shtimin e ambienteve ndihmėse, kreu i Prokurorisė sė Tiranės deklaron se ka marrė njė kredi me vlerė 235 mijė euro me interes 8 pėr qind. Ndėrkaq, nė vitet 2003-2006, bashkėshortja e Petrit Fushės deklaron fitime nga bar-restoranti nė shumat 4 100 000 lekė, 4 900 000 lekė, 5 000 000 lekė dhe 4 900 000 lekė. Nė vitin 2007 dhe nė vazhdim, zonja e ka dhėnė restorantin me qira, me 50-60 mijė euro nė vit. Pėr 10 vite, 2007-2017, ēifti ka fituar mbi 500 mijė euro vetėm nga qiraja e restorantit.

Gjatė vitit 2007, Fusha thotė se daja i ka falur njė tjetėr pasuri tė paluajtshme, konkretisht i ka dhuruar 2050 m2 tokė arė. Mė 02.07.2015, ai thotė se prindėrit i kanė dhuruar tokė arė me sipėrfaqe 1750 m2 nė Tiranė, me vlerė 600 000 lekė. Po sipas deklaratės fillestare tė pasurisė, Fusha rezulton pronar i njė tjetėr toke bujqėsore me sipėrfaqe 700 m2, me vlerė 1 000 000 lekė asokohe si dhe pronar i njė apartamenti banimi me sipėrfaqe 115 m2.  

Kreu i prokurorisė sė Korēės
Kreu i komanduar i Prokurorisė sė Korēės, Kolė Hysenaj, gjatė vitit 2016, ka blerė dy pasuri tė paluajtshme nė Korēė. Ai ka blerė truall dhe ndėrtesė, me sipėrfaqe 316 m2, me vlerė 100 mijė euro si dhe njė tjetėr truall dhe ndėrtesė, me sipėrfaqe 50 m2, nė Korēė, me vlerė 25 mijė. Prokurori referon si burim tė ardhurash kursime nga paga, tė ardhura nga biznesi nė vite, shitblerje tė deklaruara nė vite dhe kursime tė depozituara nė bankė. Referuar deklaratave tė mėparshme tė pasurisė, nga viti 2003 dhe nė vijim, prokurori Hysenaj rezulton se ka nė pronėsi njė apartament banimi me sipėrfaqe 98 m2 dhe i njė garazh, blerė, sipas tij, me tė ardhura familjare dhe hua marrė tė afėrmve.

Nė 2008 ka blerė 1000 m2 tokė nė Mullet, Tiranė, me vlerė 390 000 lekė, nė vitin 2010 ka shkėmbyer apartamentin me sipėrfaqe 98 m2 me njė apartament me sipėrfaqe 120 m2, nė tė njėjtėn godinė. Nė 2011, ka blerė 2000 m2 tokė nė Bėrxull, Tiranė, mė vlerė 11 270 000 lekė. Po gjatė vitit 2011, ka ndėrtuar njė shtėpi njėkatėshe me sipėrfaqe 270 m2, nė Petrelė.

Ndėrsa prokurorja e Elbasanit, Erida Lamka, deklaron nė emėr tė bashkėshortit, dy apartamente 63 mijė euro dhe 54 mijė euro, dyqan, garazh dhe shtėpi banimi me vlerė 82 mijė euro, pesė sipėrfaqe toke dhe dy sipėrfaqe me pemtore. Ndėrsa Elfrida Bregova, prokurore nė Tiranė, gjatė vitit 2016, pėr tė blerė njė shtėpi banimi, thotė se ka marrė njė kredi 20 mijė euro si dhe u ka marrė tre shtesave hua pa interes shumat 50 mijė euro, 3 000 000 lekė dhe 1 200 000 lekė. 

 Pasuria e disa prokurorėve nė disa vite kalendarike
 
Pasuria fillestare e kreut tė Prokurorisė sė Tiranės, Petrit Fusha
 
-Pronar me 100% i njė toke bujqėsore, dhuruar nga daja dhe kthyer nė truall me sipėrfaqe 2000 m2 nė fshatin Mjull-Bathore. Mbi truallin ėshtė ndėrtuar njė godinė trekatėshe e hipotekuar me sipėrfaqe. 1117.3 m2, projektuar pėr hotel, por funksional nė momentin e deklarimit vetėm kati i parė si bar-restorant.

Vlera e truallit ėshtė 8 000 000 lekė dhe vlera e ndėrtesės ėshtė 34 500 000 lekė. Pėr ndėrtimin e godinės nė bazė tė njė aktmarrėveshje nėnshkruar mė 18.09.2000 kanė kontribuar dy persona tė tjerė (lidhje familjare babai dhe motra), pėrkatėsisht nga 11 500 000 lekė dhe 6 000 000 lekė. Burimi i investimit pėr zotin Fusha ėshtė vlera e pėrfituar mė herėt nga shitja e njė toke bujqėsore me sip. 3600 m2 dhe vlera 13 600 000 lekė nga kredi bankare.

-Pronar me 100% i njė toke bujqėsore me sipėrfaqe 700 m2, 1 000 000 lekė, pėrfituar nga ligji pėr tokėn.
-Pronar i njė apartament banimi me sipėrfaqe. 115 m2, i pahipotekuar, blerė sipas kontratės sė sipėrmarrjes me tė ardhura nga shitja e banesės pėrfituar me privatizim dhe me tė ardhura nga paga. Pėr kėtė apartament 12 000 dollarė janė pa paguar.
-Bashkėshortja, kredi bankare me principal 13 600 000 lekė pėr ndėrtimin dhe pajisjet e bar-restorantit.

Pasuri nė vitet e mėvonshme
Subjekti nė vitin 2007, deklaron se ka shtuar vlerėn e hotelit me njė pishinė dhe ambiente ndihmėse nė objektin bar-restorant, investimi shtesė 25 000 000 lekė.
Subjekti deklaron se ka shtuar pasurinė po nė vitin 2007 duke pėrfituar tokė arė 2050m2 me akt dhurimi nga persona tė familjes daja.

Nė vitin 2012 subjekti ka Hipotekuar apartamentin e deklaruar mė parė si pronė e fituar me kontratė sipėrmarrje. Po nė 2012 apartamenti ėshtė rivlerėsuar pranė ZQRPP nė vlerėn 12 868 800 lekė.
Shitur nė vitin 2013 tokė are me sipėrfaqe 300 m2, vlera e shitjes 2 000 000 lekė.

Shkėmbyer sipas kontratės sė datės 16.09.2015 apartament banimit deklaruar nė vitin 2006 dhe rivlerėsuar nė vitin 2012 me njė apartament tjetėr, pjesė e regjimit martesor.

Blerė mė 25.02.2015 vreshtė me sipėrfaqe. 800 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 400 000 lekė.

Blerė mė 30.01.2015 arė me sipėrfaqe. 1390 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 600 000 lekė.

Shitur mė 09.03.2015 arė me sipėrfaqe 200 m2, 950 000 lekė.

Shitur mė 09.03.2015 arė me sipėrfaqe 200 m2, 950 000 lekė.

Viti 2003, bashkėshortja tė ardhura nga bar-restoranti, 4 100 000 lekė.

Viti 2004, bashkėshortja tė ardhura nga bar-restoranti, 4 900 000 lekė.

Viti 2005, bashkėshortja tė ardhura nga bar-restoranti, 5 000 000 lekė.

Viti 2006, bashkėshortja tė ardhura nga bar-restoranti, 4 900 000 lekė.

Viti 2007, bashkėshortja tė ardhura paradhėnie qiraje e bar-restoranti, 50 mijė euro.

Viti 2008, tė ardhura nga qira bar-restoranti, 60 mijė euro.

Viti 2009, tė ardhura nga qira bar-restoranti, 60 mijė euro.

Viti 2010, tė ardhura nga qira bar-restoranti, 60 mijė euro.

Viti 2011, tė ardhura nga qira bar-restoranti, 60 mijė euro.

Viti 2012, tė ardhura nga qira bar-restoranti, 54 mijė euro.

Viti 2013, tė ardhura nga qira bar-restoranti, 54 mijė euro.

Viti 2014, tė ardhura nga qira bar-restoranti, 54 mijė euro.

Viti 2015, tė ardhura nga qira bar-restoranti, 54 mijė euro.

Viti 2005, gjendje nė llogari bankare, 20 mijė euro.

Viti 2010, gjendje e kursimeve, shtuar me 4 000 euro.

Viti 2013, gjendje kursime kesh, shtuar me 3 700 000 lekė.

Viti 2014, gjendje kursime kesh, shtuar me 10 mijė euro.

Viti 2015, gjendje kursime kesh, shtuar me 11 000 euro.
 
 Pasuria e kreut tė Prokurorisė sė Korēės, Kolė Hysenaj
 
Pasuria pėr vitin 2016
Pasuri e paluajtshme truall dhe ndėrtesė, me sipėrfaqe 316 m2, nė Korēė, blerė nė 13.07.2016, me vlerė 100 mijė euro, me kursime nga paga, tė ardhura tė biznesi nė vite etj.

Pasuri e paluajtshme truall dhe ndėrtesė, me sipėrfaqe 50 m2, nė Korēė, me vlerė 25 mijė euro, blerė me kursime nga paga, tė ardhura nga biznesi nė vite, shitblerje tė deklaruara nė vite dhe kursime tė depozituara nė bankė.

Shitur makina me vlerė 5 mijė euro.

Shkėmbim makinash, njė SMART me njė makinė BENZ.
Tė ardhura nga paga si prokuror dhe paga e bashkėshortes pranė Byrosė Shqiptare tė Sigurimit, 4 179 130 lekė.

Tė ardhura nga aktiviteti bar-kafe, nė Tiranė, 312 561 lekė.
Kursyes gjatė vitit 2016, 10 mijė euro, shuma ėshtė depozituar nė bankė.
Kredi 4 098 979 lekė, detyrimi i mbetur 3 793 015 lekė.
 
Pasuri nė vite tė mėparshme
 
Pronar me 100% i njė apartament banimi me sipėrfaqe 98 m2 dhe i njė garazhi, 1 990 000 lekė, blerė me tė ardhura familjare dhe hua marrė tė afėrmve, pėrkatėsisht 1 600 000 lekė.
 
Nė vitin 2008 deklarohet shtesė pasurie duke blerė tokė me sipėrfaqe 1000 m2 nė Mullet, Tiranė, 390 000 lekė.

Nė vitin 2010 deklarohet shtesė pasurie pėr shkak tė shkėmbimit tė apartamentit tė banimi me sipėrfaqe 98 m2 me njė apartament banimi me sipėrfaqe 120 m2, nė tė njėjtin godinė, dhe regjistruar nė ZVRRP Tiranė mė 28.09.2010.
 
Nė vitin 2011 shtohet pasuria pasi ka Blerė tokė me sipėrfaqe 2000 m2 nė Bėrxull, Tiranė, 11 270 000 lekė. Burimi tė ardhura ndėr vite dhe njė kredi
 
Pėrfunduar nė vitin 2011 ndėrtimi i njė shtėpie njė katėrshe me sipėrfaqe 270 m2 nė Petrelė, me leje ndėrtimi nė vitin 2008 dhe e paregjistruar nė ZRPP Tiranė.
 
Nė vitin 2012 deklarohet pakėsim pasurie tė patundshme pėr shkak tė shitjes sė tokės me sipėrfaqe 1000 m2 dhe shtėpisė sė ndėrtuar nė tė me sipėrfaqe 270 m2 nė Petrelė, vlera 14 170 000 lekė.

Blerė mė 14.07.2008 veturė, 500 000 lekė.

Shitur mė 19.07.2010 veturė, 22 000 euro.

Shitur mė 01.07.2013 veturė 1 410 000 lekė.

Blerė nė vitin 2014 veturė, 14 000 euro.

Shitur nė vitin 2014 veturė, 8500 euro.

Blerė mė 05.02.2014 veturė, 7 000 euro.

Shitur mė 26.11.2015 veturė, 15 000 euro.

Blerė mė 12.02.2015 veturė, 15 000 euro.

Blerė mė 27.10.2015 veturė, 3 855 euro.


 
Erida Lamka, prokurore nė Elbasan
 
Blerje automjeti 2 milionė lekė, nė emėr tė bashkėshortit

Apartament nė shumėn 63 mijė e 800 euro, nė emėr tė bashkėshortit

Apartament 77.7 m2 nė shumėn 54 mijė e 390 euro, nė emėr tė bashkėshortit

Dyqan, garazh dhe shtėpi banimi me vlerė 82 mijė euro, nė emėr tė bashkėshortit

Tokė arė me sipėrfaqe 2 mijė e 812 m2, nė emėr tė bashkėshortit

Tokė arė me sipėrfaqe 78 m2, nė emėr tė bashkėshortit

Pemėtore me sipėrfaqe 625 m2, nė emėr tė bashkėshortit

Pemėtore me sipėrfaqe 1200 m2, nė emėr tė bashkėshortit

Tokė arė mė sipėrfaqe 2154 m2, nė emėr tė bashkėshortit

Tokė arė me sipėrfaqe 2316 m2, nė emėr tė bashkėshortit

Tokė arė 440 m2, nė emėr tė bashkėshortit

Tokė arė 446.7 m2, nė emėr tė bashkėshortit
 
Elfrida Bregova, prokurore nė Tiranė
 
Kredi bankare 20 mijė euro, pėr blerje shtėpie banimi, me fat pėr 20 vjet, me interes 5.5 %.
Huamarrje shtetasit... nė vlerėn 50 mijė euro, me afat shlyerje pėr 10 vjet, pa interes, pėr blerjen e njė shtėpie banimi.
Huamarrje shtetasit... nė vlerėn 3 000 000 lekė, me afat shlyerje pėr 15 vjet, pa interes, pėr blerjen e njė shtėpie banimi.
Huamarrje shtetasit... nė vlerėn 1 200 000 lekė, me afat shlyerje pėr 10 vjet, pa interes, pėr blerjen e njė shtėpie banimi.


 
Pasuria e kreut tė Prokurorisė sė Lushnjes, Ēlirim Shahini ndėr vite
 
Trashėguar nga babai ¼ e njė objekti 5-katėsh me sipėrfaqe 314 m2, privatizuar nė vitin 1995.

Deklaron nė vitin 2013 se zotėron truall dhe ndėrtesė me sip. 300 m2, pjesa takuese 50%.

Deklaron nė vitin 2013 se zotėron tokė arė me sip. 805 m2, pjesa takuese 50%.

Deklaron nė vitin 2013 se zotėron tokė arė me sip. 1007 m2, pjesa takuese 50%.

Deklaron nė vitin 2013 se zotėron tokė arė me sip. 977 m2, pjesa takuese 50%.

Deklaron nė vitin 2013 se zotėron tokė arė me sip. 3500 m2, pjesa takuese 50%.

Deklaron nė vitin 2013 se zotėron tokė arė me sip. 500 m2, pjesa takuese 50%.

Pronar i njė ndėrtese 2-katėshe plus papafingo ndėrtuar nė vitin 2014, vlera totale investuar pėr ndėrtimin e saj ėshtė 10 520 324 lekė.

Blerė nė vitin 2010 veturė, 500 000 lekė.

Blerė nė vitin 2014 veturė tip Mercedes Benz, 3 000 euro, me mjete monetare pėrftuar nga shitje veture tip Mercedes Benz nė emėr tė bashkėshortes.
 
 Pasuria e Petrit Ēanos, Prokuroria e Krujės
 
Pronar i njė apartament banimi 2+1 me sipėrfaqe 66 m2, pėrfituar me privatizim, 1 350 000 lekė shtiru nė vitin 2006 pėr 5 500 000 lekė .

Shtesė pasurie nė vitin 2011, apartament banimi me sipėrfaqe 102.6 m2, 7 500 000 lekė.

Shtesė pasurie nė vitin 2014, blerė vajzės apartament banimi me sipėrfaqe  63 m2, 53 000 euro.

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com
 
 

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Anonim Nese do beheshin statistika mderkombetare per nr e personave qe vuajne denime ne burgje pa dyshim vendi yne do ishte nder te paret dhe kjo fale punes te mire te ketyre prokuroreve qe sot po shahen, padyshim nuk mund te themi se sistemi yne i drejtesise eshte i perkryer dhe nuk ka njerez qe abuzojne por ketu nuk mund te futen te gjithe nga i pari te i fundit prandaj eshte per te ardhur keq kur degjon vetem komente fyese pa vleresuar asnje rast konkret te punes profesionale te ketyre prokuroreve
avatar
Anonim
Anonim Kur lexon komentet e disa personave kupton qarte mllefin e ketyre personave te cilet dine vetem te shajne dhe mallkojne. Mesa duket keta persona kane patur fatin e keq qe ata vete ose familjare te tyre te jene hetuar dhe denuar per ato qe ata kane bere. Turp dhe per ata gazetare (pseudo hetues) qe merren me pasurite e vetedeklaruara dhe jo me ato qe i fshehin pasurite duke i regjistruar ne emra anonim apo edhe lypseresh ndoshta.
avatar
Anonim
Entela Hahahaha. Loti ujevare. Po ju qe komentoni qebkeni me leke per vete. Se te ishit kaq te varfer nuk kishit telefon me internnet. He mos genjeni tani se me rroge treqind mije leke nuk blihet ajfoni.
avatar
Anonim
Arditi Nje ghe nuk kuptova nga gjithe kinebtuesit ketu poshte. Asnje nuj tha ca profesioni ka. Se tani te themi te drejten te gjithe te papune ne Shqiperi e te gjithe kafeneve. Nje kafe eshte nenteqind leke atje ku une jetoj. Nje uje teteqind leke. O shqiptar. A keni njemije e shtateqind leke ne cdi vakt te dites per tre kafe. Se mund te pini edhe me shume po kaq po llogaris une. Se ne shqioeri kete pune kane. Te gjithe te varfer e te gjithe me makina e kafe.
avatar
Anonim
Manushaqja Kur lexova komentet me lindi nje deshire. Pse mos komentoj edhe une? Ne lidhje me sistemin e drejtesise. Ne Itali ku une jetoj, kam pare se gjyqtare e prokurore jane te pasur por nuk i di rrogat. Sa i kane ketu ne Shqiperi?
avatar
Anonim
Leonardi Jeta sa vjen e veshtiresohet apo me duket mua? Sikur kane qene me te lumtur njerezit dikur me ato kooperativat bujqesore. Pa sa mire ishte ne are? Vidhej edhe ndonje domate po nuk kishte shume rendesi.
avatar
Anonim
Arbeni Faktikisht une kam pese daja ne Amerike dhe te them te drejten pervec pasurive me kane lene trashegim edhe nje nuse. Si thoni ju? Te shkoj ta marr?
avatar
Anonim
Enveri Ishte mire ne kohen time o njerez. Nuk kishte prokurori fare. Une them keshtu ta bejne e tani. C/i duam. Le ta beje policia rolin e prokurorit, gjykates
avatar
Anonim
Saimiri Tani ne nuk e dime se si jane perllogaritur keto apartamente dhe toka. Eshte bere perllogaritja me cmimin aktual apo me cmimin e kohes se blerjes? Dhe kush i ka bere perllogaritjet
avatar
Anonim
Sisi Une them qe me mire te komentojme mbi edukaten qe paskemi trasheguar te gjithe nga familja. E per me teper, them se duhet te dime, se a jane te arsimuar femijet tane? Se nese nuk jane ka plot shkolla private ku mund te shkojne.
avatar
Anonim
laura Pse si mendoni ju? se neser nuk do te jepet me telenovela e famshme indiane? Une them se duhet ta shihni qe te jeni rehat se ku i dihet mbaron e nuk e marrim vesh fundin.
avatar
Anonim
Plumbin ballit Lerini konstatimet jane sheshit vjedhja, korrupsioni dhe mashtrimi duhen veprime konkrete per arrestimin e ketyre pisave, kriminele dhe hajdute qe jane ne kupolen dhe sistemin e Padrejtesise. Gjeja e vjedhur t'u konfiskohet, burg per cdo mafioz e kriminel te tjerat jane llogje Kavaje, SHQUP-i dhe LSI.
avatar
Anonim
Andi Keta plehra nuk do ti gjeje asgje, keta jane pjese e nje sistemi te kalbur, petrit fusha me shoke e shoqe lart ne hierarki dhe poshte ne varesi jane nje, mbrojne nj t, mbulojne nj t. Kta plehra skane gjak, skane meshire, skane tru, skane familje. Keta plehra skane asgje kta veē vjedhin dhe me ato para ju duket se shijojne jeten.....e kane shume gabim...duhet kuptojne qe ka nje fuqi lart ka nje zot qe do tju a shperbleje aty ku vertet do ti shkaterroje perfundimisht..HARROJENI VETINGUN O POPULL!
avatar
Anonim
Ilirjani Ēlirim Shahini ishprokuror ne Sarande ka bashkepunuar me organizate kriminale te grabitjes se pronave, per veprat penale te shkaterrimit te prones private dhe asaj shteterore, nepermjet pazareve me kete organizate ka shmangur fillimin e ēeshtjes penale. Kerkoni se ka ende pasuri te padeklaruar. Keta lloj monstrash qe u eshte besur mbrojtja e te drejtes dhe lufta pa kompromise ndaj krimit vetem prokuror nuk mund te quhen. Kur ta shikoni ne foto do ta besoni vertet se ē'fare brejtesi eshte.
avatar
Anonim
Mikivlore O zot i madh'o zotni burr qe te votova ,Po na pin gjakun ore vella.po do jesh njesh po i shfarose keto shushunja .........
avatar
Anonim
Pezaku plaseni ne burg dhe sekuestrojeni te gjithe pasurite
avatar
Anonim
Daja i Petritit Po ku kam leka una bre? Po nuk i kam falur gje nipces,por shikoni njehere se mos ka ndonje daje tjeter Petriti.
avatar
Anonim
sifi Vetingu nuk duhet te kursej asnje nga keta qe kane bere pasuri nga dhuratat e fisit .
avatar
Anonim
Fisi Cdhurata mor burre. Kush te ben dhurata sot.....vetem delexhinjte e korrupsionit. O ed rama te ka fal zoti
avatar
Anonim
Xhaxhi ujku Do bej lek kokonozi tani do kenaqet.po keta qent e ILDKP e deklarojn ndonjeher pasurin.keta jane me shushunjat.gjalprinjt jane mire krahasuar me keta.
Rezultate tė tjera: 1   2   3   Para
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298