Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
10 Korrik 2012 - 16:12
Policia hyn nė fshatin Lazarat
Banorėt qėllojnė, 5 nė pranga
Avionė italianė foto zonave me kanabis
GJIROKASTER - Policia e Shtetit ka ndėrhyrė sot pėr herė tė parė nė fshatin e Lazaratit, i njohur pėr prodhimin e marijuanės. Gjatė kėtij aksioni, forcat e rendit janė sulmuar nga dy fuoristrada me rreth 8 persona nė bord, tė cilėt kanė qėlluar nė ajėr shumė pranė vendit ku gjendeshin policėt. Burime nga policia bėjnė tė ditur se ata tashmė janė identifikuar. Aksioni, i nisur nė orėt e para tė ditės sė sotme, pėrfundoi rreth orės 10 tė mėngjesit.

Rreth 35-49 forca tė policisė arritėn tė asgjėsonin mbi pesė mijė rrėnjė kanabis, ndonėse u pėrballėn me njė situatė tė vėshtirė.

Pavarėsisht nga breshėritė e shumta tė armėve automatike qė u dėgjuan, nuk ka tė dhėna pėr tė plagosur apo tė dėmtuar.

Nė aksionin e parė nė Lazarat tė policisė marrin pjesė forcat RENEA, DELTA FORCE, FNSH Fier dhe forcat e policisė sė Gjirokastrės.
Aksioni i policisė nė Lazarat pėr asgjėsimin e kanabisit u udhėhoq nga zv. drejtori i Policisė sė Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, dhe drejtori i Policisė sė Gjirokastrės, Halit Murataj.

Mėsohet se janė shoqėruar nė komisariat 5 punėtorė qė u gjetėn duke vaditur parcelat me kanabis.

Para afro njė muaji policia nisi njė monitorim tė jashtėm tė Lazaratit. Policia ka ndaluar me qindra banorė tė fshatrave pėrreth qė shkonin nė Lazarat pėr sezonin e mbjelljes sė kanabisit. Rreth 90 mėditės qė kėrkonin tė shkonin pėr tė punuar nė territoret e gatshme pėr t’u mbjellė me kanabis janė ndaluar 3 ditė mė parė. Nė fakt janė ditėt e fundit ku mundėsohet mbjellja e bimės narkotike nė pjesėt pjellore tė fshatit pasi me kalimin e ditėve, mbjellja e kanabisit, nuk mundėsohet pasi konsiderohet jashtė kritereve tė motit.

Pjesa mė e madhe e mėditėsve, gjendeshin nė bordet e pesė furgonėve qė pėrshkojnė destinacionin Lazarat-Gjirokastėr-Lazarat. Tė gjitha deklarimet e mėtitėsve pėr Policinė e Gjirokastrės, janė baza pėr nisjen e procedimeve penale ndaj atyre individėve qė rezultojnė se janė kultivues tė kanabisit nė Lazarat.

BURGAJ: JA TE ARRESTUARIT
Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė, Hysni Burgaj, gjatė njė konference pėr shtyp zhvilluar nė orėt e para tė pasdites, tregoi se gjatė operacionit u asgjėsuan 5 mijė bimė tė llojit kanabis si dhe u krye arrestimi nė flagrancė i pesė shtetasve “tė cilėt u kapėn duke punuar nė parcelat e mbjella me bimė narkotike”.

Ata janė:

- Mico Thanas Kuro, vjeē 29, lindur dhe banues ne Lazarat,

- Aurel Lufti Huso, vjeē 28, lindur dhe banues nė Lazarat,

- Erion Mersin Ajdini, lindur dhe banues nė Tepelenė, qė tė tre pronarė tė parcelave tė ndryshme me bimė narkotike,

- Gentian Besnik Halili, vjeē 19, lindur dhe banues nė Kukės

-Agron Luan Blloshmi, vjeē 25 lindur dhe banues nė Librazhd

Ata akuzohen pėr veprėn penale “Kultivim tė bimėve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

Burgaj saktėsoi se nė operacion u angazhuan rreth 200 forca tė reparteve tė ndryshme.

(im/p.n./r.d./shqiptarja.com)

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tani E ca ja fusni kote edhe Ju... Lazove BRAVO ju qofte se kan punu nga here dhe po mbajne ekonomine e gjithe shqiperise po thuajse, lerini te qete te punojne ca kini me ta... po thuj fuquzohet ndo1 klan i pa "autorizum". Nga Janina e deri ne Tirane po u mbyll Lazarati kane per te "vdek" per buke. Ndoshta dikush ka mendu me spostu zonen me i ba konkurence Lazove atehere do te ishte mire qe te solidarizohen me vellezrit e Lazaratit...
avatar
Anonim
One Te punojne si ghithe
avatar
Anonim
Tirona Para disa ditesh u transmetua nje vidio ku nje helikopter amerikan qellon nje person ne rruge ne nje zone te banuar ne avganistan , ai person kishte qene kryekomunari i asaj zone te mbjellur me hashash.Te bej kujdes kryekomunari i Lazaratit ,se nje helikopter i tille po i qendron siper kokes dhe pastaj le ta mbrojne ata qe e mbrojne kete kryekomunar.
avatar
Anonim
Haxhiu Zhdukuni nga Lazarati sa nuk eshte vone keshtu na tha dje nje burrė rreth 80 vjeē unė qė po ju shkruaj punoj diku afer tyre mendoj se do kete probleme shume tė rėnda.
avatar
Anonim
MARKO Po KRIETARI i Komunes Dashnor Aliko, qe ka deklaruar me pergjegjesi se nuk ka asnje rrenje KANABIS, kur do ta mare fleten e arrestit nga Berisha? Apo ka imunitet ai se te tjeret mee 100 rrenje jane denuar me burg. Hej ta lumsha Lazarat me Berishen pate fat.
avatar
Anonim
agron D.m.th. 5.000 fije nuk qenkan asgje - pra mbetet e qarte qe Salih Rame Berisha eshte drejteperdrejte njeri nga perfituesit e ketij aktiviteti - flm.
avatar
Anonim
spajuni Shtet k...,pse nuk hyn ne Lazarat,jo se nuk ja mban bytha e care,por merr tatimet te majme nga droga e atij fshati.Pse nuk e arreston kryetarin e komunes ,por fut ne burg disa krye pleq te mbaruar ne Vlore e gjetke.Ptu ...
avatar
Anonim
Beni Nga 5000 rrenje nxjerr maksimumi 4 ton. Sasi e konsiderueshme, por jo ndonje gje e madhe per "standartin" e Lazaratit
avatar
Anonim
Baro Corrogjafi ME SHUME BUJE SULLTAN SALI BERISHA , DERGOI NE RRETHIMIN E DYTE TE KESHTJELLES SE LAZARATIT HYSNI PASHA BURGAJ DHE PRIJESIN MUHAMET PASHE RRUMBULAKU DHE ARRESTUAN DISA PUNETORE QE VADISNIN MARIUHANEN (!!! ),PO MARIUHANA E KUJT ISHTE ? PUNETORET E SHKRETE JANE FAJTORE PA FAJ, SE DO TE USHQEHEN ME PUNEN QE BEJNE,POR PRONARI ,LIHET I LIRE. PO KRYETARI I KOMUNES SE LAZARATIT A MBAN PERGJEGJSI ?KEMI DEGJUAR SE JANE ARRESTUAR NE VENDE TE NDRYSHME EDHE KRYEPPLQ TE FSHATRAVE,NDERSA KETU KY KRYEKOMUNAR ESHTE MBROJTES I KESAJ KESHTJLLE TE PAMPOSHTUR .!!!
avatar
Anonim
Erald Agron jane shume pak,me beso.Policia nderhyne vetem ne pjesen afer rruges nacionale.Nuk hyne ne thellesi te fshatit !
avatar
Anonim
agron Nese ka mundesi dikush te me tregoje, me intereson ta di se 5.000 rrenje kanabis a ja shume a po pak per "standarde" te Lazaratit.
avatar
Anonim
Bledi. 5000 renje jan shum me pak se 1 petqind e teritorit te mbjell me kansbis.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Panairi i librave të heshtur të xha Llambit 
'Taso' i Gazmend Lekës në një ekspozitë/ Intervista në 'Rreze Dielli'
Nga sundimi komunist,nė njė qytet pėr fėmijėt: Transformimi i Tiranės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/11/2017, Viti VII - NR.274