Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:48 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
24 Prill 2013 - 21:40
PS dorėzon nė KQZ listėn me
40 aleatė ndėrsa PD me 26/VD
Arvizu: KQZ tė rikonstituohet/VD
TIRANĖ - Nė orėn 21:40, mbyllet dorėzimi i listave tė koalicioneve tė tė dy kampeve. Edhe pėrfaqėsuesi ligjor i PD-sė, Njazi Kosovrasti, dorėzoi nė KQZ, listėn e koalicionit tė djathtė me 26 parti.  Ai vlerėsoi hyrjen e LZHK-sė, tė PDK-sė dhe PDIU-sė nė "Aleancėn pėr punėsim, integrim, mirėqėnie".

"Di tė them qė nė kėtė koalicion janė pėrfshirė historikisht partitė e vjetra tradicionale, qė kanė qėnė aleate tė PD-sė", - deklaroi Kosovrasti. -"Njė element pozitiv ėshtė se jane dy ose madje tre parti qė u shtuan,  LZHK-ja e PDK,-ja, qė janė tė vlerėsuara qoftė pėr numrin e votave, ashtu edhe pėr imazhin politik qė kanė. E  treta ėshtė PDIU, njė aleate jona qė pas njė jete parlamentare, ka pėrmasa tė tjera".
 
Pak orė mė parė, ishte Partia Socialiste qė dėrgoi pėrfaqėsuesin e saj. Genc Gjonēaj, tė paraqiste listėn me 40 parti aleatė. Pas dorėzimit tė dokumentave, Gjonēaj tha se "koalicioni opozitar ka nė pėrbėrje 40 parti politike, qė do tė bėjnė tė mundur, rilindjen shqiptare".

Gjatė kėtyre zgjedhjeve, dy parti politike kanė deklaruar se do tė dalin tė vetme nė zgjedhje: "Fryma e Re Demokratike" e kryesuar nga Bamir Topi dhe "Aleanca Kuq e Zi", kryesuar nga Kreshnik Spahiu. FRD-ja nuk ka pranuar tė garojė me partitė e vjetra, ndėrsa Aleanca Kuq e Zi e njoftoi sot mospėrfshirjen nė kampin e majtė, duke paraqitur si arsye bazė, pėrfshirjen e PBDNJ-sė.

LISTA E PARTIVE NĖ KOALICIONIN OPOZITAR PĖR 23 QERSHORIN QĖ KANĖ FIRMOSUR

Partia Socialiste Edi Rama
Partia Komuniste Shqiptare Qemal Cicollari
Partia e Punės Shqiptare e Reformuar Marko Dajti
Partia Komuniste Shqiptare 8 Nėntori Preng Ēuni
Partia e Bashkimit Republikan Shqiptar Zane Llazi
Partia pėr Prosperitet dhe Demokraci Izeir Fetahu
Partia Socialiste e Moderuar Gjergj Koja
Partia Aleanca Arbnore Kombėtare Gjet Ndoj
Partia pėr Unitet Kombėtar Idajet Beqiri
Lėvizja pėr Drejtėsi e Shqiptarėve Astrit Kosturi
Partia e Gjelbėr Edlir Petanaj
Partia e Ēėshtjeve Shqiptare Bujar Shurdhi
Partia G99 Ervin Mete
Partia Ardhmėria Shqiptare Emin Subashi
Partia pėr tė Drejtat e Emigrantėve Ymer Kurti
Partia Rruga e Lirisė Kurt Kola
Partia Kristiandemokrate Dhimitėr Muslia
Partia Reformatore Demokratike Skėnder Halili
Partia Toleranca e Re e Shqipėrisė Avdi Keēi
Partia Demokratike pėr Integrim e Prosperitet Halil Seitaj
Partia e Punės sė Shqipėrisė- Muharrem Xhafaj
Partia Social Punėtore e Shqipėrisė Ramadan Ndreka
Partia e Pajtimit Kombėtar Shqiptar Spartak Dobi
Partia e Personave me Aftėsi tė Kufizuara Afrim Jeshili
Partia Aleanca pėr Barazi e Drejtėsi Europiane Valentin Mustaka
Partia Mendimi i Djathtė Liberal M.Lici
Partia Lėvizja Demokratike pėr Ndryshim Nikolin Staka
Partia Ambjentaliste Nasi Bozheku
Partia Shqiptare Atdheu Kreshnik Osmani
Lėvizja Socialiste pėr Integrim Ilir Meta
Partia Ligj dhe Drejtėsi Spartak Ngjela
Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut Vangjel Dule
Partia Demokracia Sociale Paskal Milo
Partia Aleanca Popullore Artur Dojaka
Partia Aleanca Demokristiane Zef Bushati
Partia Socialdemokrate Skėnder Gjinushi

KOALICIONI “KOALICIONI PĖR PUNĖSIM, MIRĖQENIE DHE INTEGRIM”

Partia Demokratike Sali Berisha
Partia Republikane Shqiptare Fatmir Mediu
Partia Lėvizja e Legalitetit Ekrem Spahia
Partia pėr Drejtėsi dhe Integrim Shpetim Idrizi
Lėvizja pėr Zhvillim Kombėtar Dashamir Shehi
Partia Demokristiane e Shqipėrisė Nard Ndoka
Lidhja Demokristiane e Shqipėrisė Nikollė Lesi
Partia Lėvizja Shqipėria e Re Edmond Vlashaj
Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar Arjan Starova
Aleanca Demokratike Arben Demeti
Partia Agrare Ambientaliste Lufter Xhuveli
Partia Balli Kombėtar Adriatik Alimadhi
Partia Balli Kombėtar Demokrat Artur Roshi
Partia Ora e Shqipėrisė Zef Shtjefni
Aleanca e Maqedonasve pėr Integrim Evropian Edmond Themelko
Partia Demokracia e Re Evropiane Koēi Tahiri
Partia e tė Drejtave tė Mohuara e Re Fatmir Hoxha
Partia Aleanca pėr Demokraci dhe Solidaritet Gaqo Apostoli
Partia Konservatore Shqiptare Armando Ruēo
Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar Ylber Valteri
Partia e Minoritetit Grek pėr Ardhmėri Kristo Kiēo
Partia B.Popullor i Pensionistėve Shqiptarė Selami Jenishehri
Partia e tė Drejtave tė Mohuara Ilir Vata
Partia Rruga e Vėrtetė Shqiptare Muharrem Doda
Partia Civile e Shqipėrisė Dritan Broka


Redaksia online
(ar.sh/shqiptarja.com)

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
eme mo Nga 66 parti 62 jan parti me nji taksi elektorat..do hap edhe un nji parti do e quj partia GMK(gishti madh i komes) parti q simbolizon bashkim :p
avatar
Anonim
buna po kush i njeh keto parti te majta ,se un vetem nja 3 ose 4 njoh.........ii madh je o ed ku i gjete kto aman,pse me keto rrezohet sala ,gjjysma e ketyre kryetareve ve bast se nuk din as daten e zgjedhjeve jo ma te te ndihmojne ty qe te rrezosh berishen . ne zgjedhje nuk luhet bllofi
avatar
Anonim
SOCIALIST DERI NE VDEKJE SALIU KA MBARUAR SI VJET NUK SALI VETEM RILINDJE PARA EDI RAMA
avatar
Anonim
RINIA E majta duhet ta ndryshoje emrin e kualicionit ta beje kualicioni PEME PA KOKRRA
avatar
Anonim
esma 40 aleate apo 40 vete ? hahahaha sepse keshtu aleatesh i ka PS
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16