Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:54 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 17:21 | përditesuar në 20:01
Rama: Sharja nėpėr dhėmbė
pėr Berishėn mė doli nga shpirti
Batuta e Ramės: LSI-ja, motra jonė
Kryeministri Edi Rama ka rrėfyer nėse e shau apo jo Sali Berishėn gjatė seancės sė Kuvendit kėtė tė enjte, e cila njėsoj si njė javė mė parė u shoqėrua me mjaft tensione. Rama u pyet nga gazetarja e Report Tv, Esiona Konomi pėr kėtė incident dhe pėrgjigja e tij se kishte thėnė diēka "nėpėr dhėmbė...". I pyetur nėse iu drejtua Berishės me fjalėt "i rrjedhur", Rama nuk dha komente por shtoi se sharja e tij pėr Berishėn i kishte dalė nga shpirti. "Ajo sharje mua mė doli nga shpirti", tha Rama. 

Demokratėt akuzuan kryeministrin Rama se ka fyer Berishėn nga vendi dhe kėrkuan pėrjashtimin e tij nga punimet e Kuvendit. Kėrkesa e opozitės u rrėzua nga maxhoranca. Ndėrkohė qė pėr Flamur Nokėn do vendosė Byroja e Kuvendit nė mbledhjen e parashikuar pėr nė orėn 19:00. 

"LSI motra jonė dhe e PD"
Rama nuk shmangu as batutat me gazetarėt kur e ka quajtur LSI-nė motėr tė PS-sė. "Sė pari njėherė tė merremi me anėn serioze, pastaj dhe me aspektin qesharak. Jemi vėrtetė nė njė pozitė tė vėshtirė, nuk po ja dalim dot qė tė arrijmė nė momentin qė opozita tė bindet qė parlamenti nuk ėshtė klub tė dehurish siē ishte pėr 4 vjet. Ky parlament funksion nė bazė tė rregullave tė shkruara bashkėrisht, tė miratuara bashkėrisht. Mbi bazėn e kėtyre rregullave ka nisur tė funksionojė dhe do tė funksionojė, do apo s’do PD apo motra jonė LSI. Ėshtė njė opozitė pa kokė, pa program pa skuadėr. Nuk ka pėrgjegjėsi. Nuk merr dot pėrgjegjėsi. Unė nuk shof kėtu se si ne do t’ia dalim tė gjithė sėbashku pėr ta futur kėtė opozitė nė rrugėn e arsyes, pėr tė mos shkelur rregullat e bashkėjetesės", tha Rama.


Redaksia Online
l.q/
Shqiptarja.com

10 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
LUMI Fyerjet tregojne se sa I Vogel je sa I pa afte dhe sa komunisem ke ne gjak.Dukesh si Enver Hoxha kur gjykon Kadri Hasbiun.TE uroj TE kesh fatin e Xhaxhait.
avatar
Anonim
anonim pd dhe lsi duan fjale rrugacerie sic fliste sali berisha dhe jozi qe cfar nuk kane share Parlamenti ne kohen e pd ka qene si shtepi berdello se ashtu flisniTani po e vene ne vije dhe shum mire disipline dhe jo rrugaceri si Noka nje fshatar injorant
avatar
Anonim
x Z.Rama ,je K.Minister dhe nuk te lejohen gabime te tilla,po tregon qe nuk qendron me lart se Berisha.
avatar
Anonim
Emigranti Jo ta fyeje,se petfaqeson shumicen e po.por ti leroje kockat kriminelit fashist,tradhetar sherbyes I plehrave serbe,megjith banden e hjenave-noka,paloka,vokshi,alibeja,loci etj.
avatar
Anonim
pjeter Ore ty te te mos tandjeje fare , ne fund te fundit i dhe reston ati karagjozi.Por ajo qe nuk pertypet me eshte c'dreqin po ben me ate Kumbaron. zoti Ramush eshte ngritur niveli i kerkeses zotni, me Sali efendiun ishin rend dite, por me ty nuk pranohet nje skandal i ketij lloji ne butrint. Bie ne kundershtim me gjithe ato postime te objekteve te kultures qe ke bere zotrote. Do e shkaterrojme si zonen arkeologjike te durrsit?ti fusim ndonje 15 katsh edhe aty ne butrint?
avatar
Anonim
Emigrantja Kush shqiptar nuk e mbsn mende sharjet me liber shtepie qe I ka bere Sala Rames. ....ky teater I qelbur duhet te mbaroj. KARAGJIZA!!!!
avatar
Anonim
Maminasi Vetem BERISHA fiton cmimin nobel per ofendime ,per fjalor rruge . Per shpifje
avatar
Anonim
Samikuta Landi- Me duket se Saliut i tha "i rrjedhur" nuk u tha te tjereve duke hedhur valle... ?!
avatar
Anonim
landi vetem me Sali Berishen nuk ta mbaka se me te tjeret hidhke valle ketu tregon se sa njeri i ulet je prandaj ky vend nuk ka shance te behet nga njerez fikacake dhe hajdute si ty i ashtequajtur kryeminister
avatar
Anonim
tir Te fyesh Berishen eshte gjeja me e pakte qe mund te beje shqiptari per ate felliqesire serbe.Nese Rama e ka fyer i lumte goja se ai eshte perfaqesues i asaj pjese te popullit shqiptar qe e ka votuar per te qene kryeminister.Te listosh fyerjet e Berishes ne parlament dhe jasht tij ai duhet te ishte i ne arrest shtepie ( me e pakta) derisa te shkonte ne Tufine apo Sharre
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Kryemadhi: Protesta e 27 janarit maja e ajsbergut, Rama do ikė
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38