Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:57 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ekonomi NGA GENC KONDI
03 Qershor 2013 - 22:19
Rezart Taēi fshin nga interneti
faqet e kompanive tė tij/VIDEO
Ėshtė hequr nga interneti faqja on-line e kompanisė “Vetro Energy” ( http://vetroenergy.com ) e cila tentoi tė blinte 100 pėr qind tė aksioneve tė kompanisė sė naftės me pronėsi shtetėrore, Albpetrol, pėr 850 milionė euro. Deri pak kohė mė parė, ajo vijonte ta pasqyronte veten si njė blerės tė kėsaj kompanie, edhe pse me vendim qeverie u mbyll nė prill procesi i shitjes, pasi biznesmeni Rezart Taēi dėshtoi nė gjetjen nė kohė tė shumės sė premtuar.
 
Ndėrkohė, edhe faqja nė internet e ARMO-s ( http://armorefinery.com ), kompani tjetėr nė pronėsi tė kėtij biznesmeni, ėshtė zhdukur, ashtu sikurse edhe faqe tė tjera si www.rezarttaci.com apo www.taci-oil.com. Kėto pasojnė zėrat pas nisjen nga ana e organit tė akuzės sė hetimit lidhur me procedurat e privatizimit tė kompanisė sė naftės vitin e kaluart. Njėsia Task-Forcė nė Prokurorinė e Tiranės ka filluar verifikimet pėr privatizimin e Albpetrol-it dhe deri tani janė sekuestruar dokumentet pėrkatėse nė Ministrinė e Ekonomisė, sipas njoftimit nė media.
 
Prokuroria, sipas kėtyre njoftimeve, bazuar edhe nė ankesa dhe kallėzime, dyshon se zyrtarėt e METE-s kanė abuzuar me detyrėn, konkretisht pėr faktin se kanė pranuar tė vazhdojnė privatizimin, edhe pse nuk ishte depozituar garancia e kėrkuar me ligj prej 10 pėr qind tė ofertės, nė shumėn prej 85 milionė eurosh.

(v.gj/shqiptarja.com)

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Flori Po sa i dha rames ky 12 milion € per fushat direkt i filloj sulmet qeveria :p
avatar
Anonim
Sergio Bravo
avatar
Anonim
Salvator Z. Agolli ka te drejte, cfare komenton, kolonjaret, nje te pa shkolle e injorant Babain e R. Tacit e bene Qytetar nderi te Ersekes. 3 milion Realit dhe 2 here nga 2.5 milion euro Milanit me paret e shqipetareve nga nafta e grabitur me Argiten, tregojne fytyren e vertet te shtetit Sali dhe te Hajdutit kamarier picash ne Itali. Te kishte bere te pakten nje lulishte ne Erseke se per te tjerat nuk e linte pronari i tij Sali. Une vete jam nip nga Taci i siperm me biemrin e lagjes Agolli.
avatar
Anonim
Sergio Tani taci do kaloj me ps
avatar
Anonim
[email protected] RRESPEKTE Z. AGOLLI nuk ja vlen te shkruash per keto mbeturina te shoqeris nuk ja vlen te meresh me keto plera qe mbyten SHQIPERIN PO JU ERDHI FUNDI DHE DO I PAGUAJ TE GJITHA RRESPEKTE PER JU Z. AGOLLI
avatar
Anonim
AGOLLI Jam nga fshati Taci i siperm, dhe me mbiemrin Taci jane njerez te farfer dhe disa prej tyre i njohin per halabake, si babai i Rezartit Pronar i futballit per Klubin e futbollit te Gramozit. Babai i Rezartit shikonte ndeshjen Gramozi i Ersekes me FC Real Madrit, klubi me i madh ne bote PARODI. 3 Milion euro pagese nga nafta e vjedhur e Shqiperis . Te kishte bere ndonje lulishte ,ose shtepi per te moshuarit ose jetimet e Kolonjes kamarieri i picave ne Itali dhe sherbetor i Argites ne SHQIPERI.
avatar
Anonim
profili zoti agolli nga shtepia si i ke pase ? ato motra mir kan qen ? respekte per ty se dukesh qe je nje burre fisnik me frik.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Panairi i librave të heshtur të xha Llambit 
'Taso' i Gazmend Lekës në një ekspozitë/ Intervista në 'Rreze Dielli'
Nga sundimi komunist,nė njė qytet pėr fėmijėt: Transformimi i Tiranės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/11/2017, Viti VII - NR.274