Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
04 Shkurt 2018 - 19:58 | përditesuar në 20:51
Rrėshqitje dherash nga moti i keq
probleme nė disa akse nė Kukės
Pėrmbytjet sot nė rrethe
Situata nė Qarkun e Kukėsit gjatė datės 04.02.2018  deri ne  ora 19:00  ėshtė si mė poshtė: Gjatė datės sotme nuk ka pasur probleme nė drejtim tė shėndetit tė popullatės.Tė gjitha akset rrugore qė pėrshkojnė Qarkun e Kukėsit janė nėn trusninė e rėnies sė gurėve ,dherave skarpateve e deri nė rrėshqitje.

Janė dėmtuar segmentet (bazamentet) nė aksin B.Curri-Fierzė prej njė gjatėsie 30m dhe aksi B.Curri-Kam nė njė gjatėsi prej 100m. Gjatė gjithė kohės ėshtė ndėrhyrė nga firmat kontraktore, pėr stabilizimin e gjendjes.

Aktualisht tė gjitha akset rrugore nacionale janė tė qarkullueshme normalisht. Gjithsej nga firmat Kontraktore kanė punuar 14 mjete e 43 punėtorė. Ka bllokime nė segmente tė veēanta tė akseve rrugore nė administrim tė bashkive  si pasojė e rėnies sė gurėve e dherave.

Ėshtė e bllokuar rruga e Lojme tė njėsia Zapod, Bashkia Kukės.

Po punohet pėr vėnien ė punė tė aksit rrugor Lapaj-Grykė-Ēajė, Nj.A, Grykė Ēajė. Kanė punuar nga Bashkitė 17 punonjės e 3 mjete.

Pa energji elektrike Bashkia Tropojė: Fshatrat Salcė, Palcė, Brisė e Tetaj tė njėsisė Lekbibaj. Fshatrat Myhejen, Padesh tė njėsisė Tropojė e Vjetėr.

Er.K/Shqiptarja.com

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38