Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
07 Shtator 2016 - 21:04 | përditesuar në 23:15
Seks pėr tė marrė provimet
pranga 2 sekserėve tė UBK
''Po nuk ma dhe 'plaēkėn' rritet ēmimi''
Skandal nė UBT, seks e para pėr notat
 
Policia e Tiranės ka arrestuar sot, Besim Nasufin, sekserin e Universitetit Bujqėsor tė Kamzės, qė u shfaq nė njė video ku kėrkonte favore seksuale nė kėmbim tė marrjes sė provimeve nė kėtė universitet.
 
Mbrėmė “Fiks fare”publikoi njė video ku Nasufi merrte para nė kėmbim tė njė note kaluese dhe i kėrkonte favorė seksuale studentes, duke i kėrkuar tė bėhej e dashura e tij
 
Gjithashtu policia e Tiranės ka arrestuar edhe Elison Rotėn, bashkėpunėtor i Nasufit, i cili merrte ryshfet nga studentėt  pėr sigurimin e notave kaluese gjatė provimeve.

Besim Nasufi, 63 vjeē, banues nė Tiranė, ish-pėrgjegjės shėrbimesh pėr mėsimoret nė U.B Tiranė dhe Elison Rota, 38 vjeē, banues nė Tiranė, ish-laburant nė universitet, u filmuan teksa merrnin ryshfet.
 
Njoftimi i Policisė

Specialistėt e Seksionit pėr Korrupsionin pranė Drejtorisė Vendore tė Policisė Tiranė, nė bashkėpunim me Prokurorinė Pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Tiranė, bėnė tė mundur arrestimin e shtetasve:

- Besim Nasufi, 63 vjeē, banues nė Tiranė, ish pėrgjegjės shėrbimesh pėr mėsimoret nė U.B Tiranė.

- Elison Rota, 38 vjeē, banues nė Tiranė, ish laburant nė U.B Tiranė.

Ndalimi i kėtyre shtetasve u bė pėr arsye se mė datat 05.09.2016 dhe 06.09.2016 nė emisioni investigativ Fiks Fare, tė televizionit Top Chanel, janė transmetuar pamje filmike, ku dyshohet se nė mėnyrė korruptive shtetasi Besim Nasufi dhe Elison Rota nė bashkėpunim me njeri tjetrin nė intervale tė ndryshme kohore kanė marrė rryshfet nga student tė ndryshėm me qėllim ndikimin tek pedagogėt e Universitetit Bujqesor Kamėz, pėr sigurimin e notave kaluese gjatė provimeve.

Nga ana e Specialistėve tė Policisė nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Tiranė, vijon puna pėr dokumentimin e plotė ligjore tė veprimtarisė kriminale tė personave tė tjerė tė pėrfshirė nė kėtė ngjarje kriminale.

Materialet proceduriale i'u kaluan Prokurorisė Pranė Shkallės sė Parė Tiranė, pėr veprat penale tė “Ushtrimit tė ndikimit tė paligjshėm ndaj personave qė ushtrojnė funksione publike”, tė parashikuara nga Nenet 245/1 - 25 tė Kodit Penal.

Redaksia Online
Al.Ē/Shqiptarja.com

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Fadil Kjo ėshtė pjella psiko-hajvane e feudal-kapitalizmit tė fėlliqur.
avatar
Anonim
LULI KETIJ MATUFIT QE DASHKA DHE PLACKE TE NJOME I DUHET FUTUR NJE SHKOP GOME NE ATE VENDIN
avatar
Anonim
Tirona Po ca e arrestoni ket pler dhe ne mosh digje me acid kafshen shpellarin e qelbur.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38