Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:30 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shkurt 2018 - 00:27 | përditesuar në 10:20
Shkodėr,tritol babait tė futbollistit
shkak borxhet, 8 tė shoqėruar
Report Tv ka zbardhur detaje tė reja nga shpėrthimi me tritol nė qytetin e Shkodrės, rreth mesnatės sė kaluar. Report Tv mėsoi se lėnda plasėse ishte vendosur nė garazhin e babait tė futbollistit Fatjon Kiri.

Policia bėri me dije se shkak i shpėrthimit dyshohet tė kenė qenė konfliktet e tė atit tė futbollistit, Sadetin Kiri, me persona tė ndryshėm pėr shkak tė borxheve qė u ka. 

Ngjarja ndodhi rreth orės 23:45 tė mesnatės sė kaluar, nė lagjen Tophanė, ku u raportuan vetėm dėme materiale, ndėrsa sipėr garazhit ndodhet edhe shtėpia e pronarit, Sadetin Kiri. Ndėrkohė, policia ka shoqėruar tetė persona dhe vijon hetimet pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes. 

tritol shkoder
(Pamje nga shpėrthimi me tritol nė njė garazh)

fatjon kiri
Fatjon Kiri

Njoftimi i policisė:
Mė datė 13.02.2018, rreth orės 23:50, nė lagjen "Salo Halili", nė qepenin e garazhit tė banesės, nė pronėsi tė shtetasit F.K. 29 vjeē, ėshtė vendosur lėndė plasėse dhe ka shpėrthyer. Nga shpėrthimi nuk ka tė lėnduar, por vetėm dėme materiale. Nga verifikimet e para dyshohet se shkak i kėsaj ngjarje janė konfliktet qė shtetasi S.K. ka me persona tė ndryshėm pėr shkak tė borxheve qė u ka.

Policia ka shoqėruar 8 persona, tė cilėt po pyeten nė lidhje me ngjarjen. Po sigurohen pamjet filmike tė bizneseve tė ndryshme nė afėrsi tė vendit tė ngjarjes. Vijojnė hetimet pėr sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e plotė tė ngjarjes.

tritol shkoder

tritol shkoder
(Pamje nga shpėrthimi me tritol nė njė garazh)

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63