Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 04:36 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Bota
07 Maj 2013 - 17:26
Siri, rebelėt sirianė rrėmbejnė
katėr paqeruajtės tė OKB-sė
Rebelėt sirianė kanė rrėmbyer katėr paqeruajtės tė OKB-sė. Lajmi ėshtė konfirmuar nga njė zėdhėnės i OKB. Grupi rebel i njohur si “Brigada e martirėve” mori pėrgjegjėsinė pėr kėtė akt.

Ata thanė se paqeruajėsit u ndaluan pėr sigurinė e tyre pas pėrleshjeve qė shpėrthyen nė zonėn midis Sirisė dhe Golan.

Grupi rebel e bėri kėtė njoftim nė faqen e tij nė facebook, ku publikuan dhe njė foto tė paqeruajtėsve tė veshur me antiplumb nė tė cilėn shkruhej “Filipinėt”.

Njė zėdhėnės i OKB, Kieran Dėyer tha se “po bėhen pėrpjekje pėr tė liruar paqeruajtėsit”.

(v.gj/shqiptarja.com)

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/07/2017, Viti VII - NR.173