Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:57 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
07 Maj 2013 - 16:42
TIRANE - Njė ditė pas dorėzimit tė listave tė kandidatėve tė partive, KQZ nuk i bėri publike listat. Gazetari i "A1 Report!" ka qėnė nė zyrat e institucionit pėr zgjedhjet dhe pėrgjigja e dhėnė nga kryetarja e KQZ-sė, Lefteri Lleshi, ishte: "Nuk i japim, pasi janė nė proces verifikimi".

Por pasdite, nxitur nga presioni mediave, Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve doli me njė deklaratė pėr shtyp, ku bėri tė ditur se "brenda datės 14 maj, KQZ-ja do tė miratojė ose refuzojė listat shumėemėrore tė partive".

Nė deklaratė thuhej shprehimisht: "Nė Komisionin Qendror i Zgjedhjeve, brenda afatit tė pėrcaktuar nė nenin 67, pika 1 dhe 2, kanė depozituar lista shumėmėrore, gjithsej 66 parti politike.
 
Nga kėto 66 parti politike, 61 parti politike janė parti tė cilat janė pjesėtare tė koalicioneve zgjedhore ndersa 4 parti janė parti tė cilat do tė kandidojnė mė vete.

KQZ nė mbėshtetje tė nenit 73 tė Kodit Zgjedhor, ėshtė duke pėrpunuar dhe verifikuar dokumentacionin e kandididimit pėr tė gjitha partitė qė kanė depozituar lista shumemėrore.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve brenda datės 14 maj 2013 duhet tė miratojė ose refuzojė listat shumėemėrore tė partive tė sipėrcituara

Nė mbėshtetje tė nenit 73, pika 3 dhe 6, KQZ ka nxjerrė aktin normativ qė pėrcakton afatet e publikimit tė listave shumėmėrore. Pėr sa mė sipėr nė mbėshtetje tė nenit 12 tė Udhėzimit nr. 2, datė 29.01.2013, “Pėr caktimin e rregullave pėr depozitimin dhe verifikimin e dokumentacionit tė kandidimit dhe afatet pėr publikimin e listave tė kandidatėve”, KQZ do tė publikojė listat shumėmėrore pas pėrfundimit tė afateve tė ankimeve kunder vendimeve tė KQZ pėr miratimin ose refuzimin e listave shumėmėrore.

Ndėrsa, lidhur me kandidatėt e pavarur, mund tė themi se janė 3 kandidatė tė mbėshtetur nga zgjedhėsit pėr zgjedhjet pėr kuvendin e Shqipėrisė, tė datės 23 Qershor. Konkretisht:  Dritan Prift, qarku Fier, qė ėshtė miratuar nė mbledhjen e sė shtunės; Arben Malaj, qarku Vlorė, qė shqyrtohet nesėr nė mbledhjen e KQZ-sė dhe Laureta Gjoni, qarku Vlorė, miratuar nė mbledhjet e muajit prill", - pėrfundon deklarat e KQZ-sė.

Listat u dorėzuan mbrėmė kur skadoi dhe afati i fundit i regjistrimit tė listave tė kandidatėve nė KQZ. Janė qindra emrat e kandidatėve qė hyjnė nė betejė pėr tė fituar 12 qarqet.

Vetėm 30 minuta larg pėrfundimit tė afatit ligjor (para mesnatės sė 6 majit) kryeministri Berisha doli nga selia e PD pėr tė lajmėruar se lista ishte gati, por pa dhėnė asnjė detaj pėr emrat. Njė proces ky tėrėsisht hermetik nė selinė blu, ndryshe nga proceset e tjera zgjedhore.

Ndėrsa nė selinė PS, e hėna (6 maj) ka qenė mė shumė ritmike, ku pėr orė tė tėra kryesocialisti Rama dhe stafi i tij kanė qėndruar pėr t’i dhėnė dorėn e fundit listave.

Nė redaksitė e gazetave, vetė partitė kanė sjellė listat e kandidatėve, ndėrsa PD nuk i ka sjelle listat, ajo i publikoi sot nė gazetėn Rilindja Demokratike.

PERBALLJA NE TIRANE E VLORE


Pėrballje tė forta duken nė qarkun e Tiranės dhe tė Vlorės, dy qarqet ku do tė kandidojnė dhe kryeministri aktual pretendent pėr mandatin e tretė tė qeverisjes, dhe lideri i opozitės i cili prentedon tė marrė qeverisjen pas 8 vitesh nė opozitė.

Nė pėrballjen pėr 23 qershorin,  lista prej 34 emrash e socialistėve kryesohet nga deputeti Pandeli Majko, ish kryeministėr, pėrballė ekipit demokrat, i cili edhe kėtė proces zgjedhor do tė kryesohet nga kryeministri Berisha dhe pas do ketė 2 ministra, Myqerem Tafaj, aktualisht ministėr i Arsimit dhe Majlinda Bregun, aktualisht nė krye tė dikasterit tė ministrisė sė Integrimit.

I pari qė do tė garojė nga LSI nė kryeqytet do tė jetė pikėrisht Ilir Meta, dhe pas tij Klajda Gjosha e Luan Rama. Kreu i LSI, aleat i qeverisjes deri nė muajin prill, do tė jetė tani pėrballė Sali Berishės tė PD si dhe kreut tė Aleancėc Kuq e Zi. I pari nė listė pėr qarkun e Tiranės do tė jetė dhe ish-kreu i shtetit, Bamir Topi tashmė si kreu i Frymės sė Re Demokratike.

Kryetari i PS-sė Edi Rama do kryesojė listėn e kandidatėve, bashkė me Valentina Leskaj dhe Koēo Kokėdhimėn. Nga Partia Demokratike i pari nė listė ėshtė kreu i grupit parlamentar tė PD-sė Astrit Patozi. Mė pas vijnė Arben Ristani, aktualisht zv ministėr i brendshėm dhe Ardian Kollozi. Listėn e kandidatėve tė LSI do e kryesojė Shkėlqim Selami, Flamur Ēelaj dhe Katrina Gogo   

Ashtu si dy partitė e mėdha politike edhe partitė e tjera, si LSI, FRD, AK, PBDNJ, PDS kanė shpallur listėn e propozimeve pėr deputetė pėr Kuvendin e ardhshėm tė 23 qershorit

Lista e plote e kandidateve per deputete te LSI-sė ne PDF

Lista e plote e kandidateve per deputete te PS-se ne PDF

Lista e plotė e kandidatėve pėr deputetė tė PD-sė nė PDFLista PS-sė


TIRANE

 1. PANDELI MAJKO
 2. SAIMIR TAHIRI
 3. VASILIKA HYSI
 4. DITMIR BUSHATI
 5. FATMIR XHAFAJ
 6. LINDITA NIKOLLA
 7. BESNIK BARAJ
 8. XHEMAL QEFALIA
 9. SADRI ABAZI
 10. PARID CARA
 11. SPARTAK BRAHO
 12. ARTAN GAĒI
 13. PJERIN NDREU
 14. RAKIP SULI
 15. MILENA HARITO
 16. DASHAMIR PEZA
 17. ENKELEJDA SHKRELI
 18. ERVIN BUSHATI
 19. BLEDAR DORACAJ
 20. ALFRED DALIPI
 21. SADI VORPSI
 22. BLERINA GJYLAMETI
 23. PETRIT VARGU
 24. ARBEN SEFERAJ
 25. SHAQIR SHEHU
 26. BLENDI NALLBANI
 27. ERJETA ALHYSA
 28. RODOLF XHILLARI
 29. IBRAHIM KALEMI
 30. AFRIM QENDRO
 31. AZBI ARAPI
 32. LAVDRIM SAHITAJ
 33. PETRIT DESKAJ
 34. BESIM RUĒI


VLORE

 1. EDI KRISTAQ RAMA
 2. VALENTINA ABEDIN LESKAJ
 3. KOĒO THEODHORI KOKĖDHIMA
 4. LUIZA MIHAL XHUVANI
 5. FATMIR AVNI TOĒI
 6. ANDREA THEOFAN MARTO
 7. EDMOND DHIMITRAQ LEKA
 8. SHUAIP VELEDIN BEQIRI
 9. MIRA QEMAL SHEHU
 10. SHEME KAMBER LULO
 11. SOKOL MAZE BANA
 12. GENCI SERVET KOJDHELI
 13. NEIME MYSLIM GJIKA
 14. NORETA THANAS KALCUNI
 15. INES KOSTANDIN STASA


ELBASAN

 1. BEN BLUSHI
 2. DAMIAN GJIKNURI
 3. EVIS KUSHI
 4. ALFRED PEZA
 5. TAULANT BALLA
 6. MUSA ULQINI
 7. ARBEN KAMAMI
 8. ILIR BEJTJA
 9. LULJETA ARAPI
 10. AGIM LEKA
 11. KASTRIOT GURRA
 12. MEHDI PEPA
 13. ALTIN AGO
 14. YMER TOLA
 15. ROVENA BEQIRAJ
 16. SOKOL SKURA


KORĒĖ

 1. BASHKIM FINO
 2. ARTA DADE
 3. OLTA XHAĒKA
 4. ILIRIAN PENDAVINJI
 5. ILIR XHAKOLLI
 6. YLLI ZIĒISHTI
 7. ARDIT KONOMI
 8. ARTUR PORPOLLOGU
 9. ANA VERUSHI
 10. ADRIATIK BRAĒE
 11. ZAMIRA BEQIRAJ (KITA)
 12. ILIR TORRA
 13. NADA NASTO


FIER

 1. GRAMOZ RUCI
 2. ERJON BRACE
 3. EGLANTINA GJERMENI
 4. ILIRIAN CELIBASHI
 5. ARMANDO SUBASHI


SHKODER

 1. MIMOZA HAFIZI
 2. TOM DOSHI
 3. PAULIN STERKAJ
 4. NAMIK KOPLIKU
 5. SAIT FISHTA
 6. GENTIAN PALAJ
 7. NIKOLLE DEDA


LEZHE

 1. MIMI KODHELI
 2. ARMANDO PRENGA
 3. ARBEN NDOKA
 4. NDREC DEDAJ
 5. MEJREME DELISHI
 6. EDUART NDOCAJ
 7. KASTRIOT PIROLI
 8. MIRELA NELI


BERAT

 1. FIDEL BAHRI YLLI
 2. ERMONELA VALIKAJ (FELAJ)
 3. EDUARD SHALSI
 4. EDUART BEJKO
 5. ARTAN LAME
 6. STAVRI CECA
 7. ERJON KĖRI
 8. ANILA AGALLIU
 9. ALMA KULE


DIBER

 1. SHKELQIM CANI
 2. ULSI MANJA
 3. HASAN CENI
 4. ARBEN KESHI
 5. ASHIM DOMA
 6. EZMERINA HOXHA


DURRES

 1. BLENDI KLOSI
 2. KLODIANA SPAHIU
 3. ILIR BEQAJ
 4. NAMIK DOKLE
 5. GENTIAN BEJKO
 6. ARTUR BUSHI
 7. SHKELQIM TROPLINI
 8. JURGIS ĒYRBJA
 9. SOKOL SULA
 10. ARDIAN KOKOMANI
 11. GĖZIM AGASI
 12. TAULAND XHERAJ
 13. ERALD HASANAJ
 14. ESMERALDA SHKJAU


GJIROKASTER

 1. ARBEN AHMETAJ
 2. ERION VELIAJ
 3. ANASTAS ANGJELI
 4. VLADIMIR KOSTA
 5. DASHAMIR KAMBERI


KUKES

 1. VEXHI ADEM MUĒMATAJ
 2. LAVDIM MURAT ELEZI
 3. RAM ZEQIR HOXHAJ
 4. ADEM AHMET LALA

Listat e LSI-sė

TIRANE

 1. ILIR REXHEP METAJ
 2. KLAJDA THOEDHORAQ GJOSHA
 3. LUAN MERSIN RAMA
 4. YLLI XHEMAL MANJANI
 5. ARDIT PETRIT ĒELA
 6. ENDRIT VULLNETAR BRAIMLLARI
 7. KEJDI FATMIR MEHMETAJ
 8. VIRON NAFI Z BEZHANI
 9. SOKOL DURIM DERVISHAJ
 10. BRUNILDA KOZMA PASKALI
 11. DRITAN RIFAT HYLLI
 12. FATIME SULEJMAN GOGA
 13. LUAN KAMBER SALLAKU
 14. MIRELA ESTREF MEKO
 15. REXHEP IBRAHIM BALLMI
 16. RUSTEM BILAL MURATI
 17. ALMA SHYQYRI DYRMISHI
 18. EDMOND BAJRAM STOJKU
 19. ILIR HYSEN DASHI
 20. EDMOND ABAZ RRUSHI
 21. HASAN GANI HOXHA
 22. XHAVIT ISA HALILI
 23. MALVINA FATMIR PALUSHI
 24. BESNIK HASAN HYSENBELLI
 25. PETRIT VASIL XHIHANI
 26. ERIOLA MYRTEZAN HYSENI
 27. DUART QEMAL TAFAJ
 28. REDI ARANIT BERBERI
 29. MATILDA MUHARREM TYLI
 30. MAKSIM IRFAN LULO
 31. RIGERT ASLLAN XHARRI
 32. ERIONA PULLUMB BIXHA

 

VLORE

 1. SHKĖLQIM BASHKIM SELAMI
 2. FLAMUR RRAPO ĒELAJ
 3. KATINA MILTJADH GOGO
 4. KASĖM KARAFI L CENAJ
 5. THODHORI KICO SHIA
 6. LUĒIANA HODO KOPRENCKA
 7. KLAJDI DERVISH MATI
 8. DIANA IMER MURATI
 9. JUNA SOTIRAQ HOXHAJ
 10. KAMBER FARI ZAIMAJ
 11. APOSTOL PANO QIRKO
 12. BEQIR TAFI L KASHURI

 

ELBASAN

 1. EDMOND LLAZAR HAXHINASTO
 2. BUJAR SABRI KLLOGJRI
 3. MIRANDA REXHEP RIRA
 4. SHKELQIM ISLAM ELEZI
 5. KASTRIOT ANDON BELSHI
 6. DASHAMIR ASLLAN XHIKA
 7. EDLIRA NURI ĒEKREZI
 8. ALTIN SULEJMAN IDRIZI
 9. REXHEP ISMAIL BIĒA
 10. FLORIKA LEONIDHA TUKA
 11. ZENUN SELIM BULLARI
 12. RUDINA JANI MITA
 13. KLAUDIA HALIT KRASNIKA


KORCE

 1. PIRO LEONIDHA KAPURANI
  MIMOZA SOTIRAQ GUSHO
  ARBEN MAKSUT MALO
  PETRIKA ZAIM LAME
  JORIDA ARQILE ROMAĒKA
  SOKOL THOMO VAKO
  FLOALDA ALFRED STRATI
  PALI KOCI KRISTO
  ARSIDESA ILJAS HYSI
  ZAMIR MUHAMER DEMIRAJ
  AFERDITA BARI SULEJMANI
  GURI DEMIR MEKO


FIER

 1. PETRIT KOZMA VASILI
 2. ROBERT THOMA BITRI
 3. ORNELA SELAM ZONJA
 4. ARDIAN MEDIN ALUSHI
 5. ALBERT AZBI SANXHAKU
 6. FREDERIK NIKOLLAQ ĒUKO
 7. ELINOR DHIMITĖR SHANI
 8. ARBEN LLAMBRI ĒUKO
 9. AGIM TARI RRASA
 10. BARDHI DERVISH MELI
 11. FERDINAND BAJRAM DOKSANI
 12. DONIKA KAREMAN CANAJ
 13. MAJLINDA ENVER KOĒIU
 14. SEMELA XHEMAL HOXHA
 15. BESMIR PERPARIM GROPA
 16. ANILDA FLAMUR ALIAJ


SHKODER

 1. AGRON ELEZ ĒELA
 2. NORA DOD MALAJ
 3. ARTAN MIT’HAT BUSHATI
 4. SAJMIRA ADEM LAĒI
 5. RIDVAN REXHEP HEBAJ
 6. EDI UC SMAJLAJ
 7. SENAD VAHID HALLUNAJ
 8. LUMTURI SABRI HOXHA
 9. ARJANA MIT’HAT VISHNJA
 10. MERITA RAIF SMAJAJ
 11. ALEKSANDER LAZER SHYTANI


LEZHE

 1. MONIKA RAMAZAN KRYEMADHI
 2. PETRIT PRENG GJONI
 3. GJOK LEK BUNA
 4. BIB MARK GJOMARKAJ
 5. EDMOND NIKOLL PIROLI
 6. ERISI KUJTIM ZAIMI
 7. PRENDA ZEF SEJDIA


QARKU BERAT

 1. NASIP QANI NAĒO
 2. GLEDJON TOMOR REHOVICA
 3. SELFO NAZIF KAPLLANI
 4. SILVA MAKSIM CAKA
 5. LEFTER KAMBER KUQO
 6. VALBONA HAJRI PAPA
 7. MIMOZA LLAMBI VELIKO
 8. EMILJANO XHEVDET KAMSI


DIBER

 1. PĖRPARIM ISLAM SPAHIU
 2. AGIM SHAHIN HYSA
 3. LUTFIJE HAXHI META
 4. MELAIM ZYBER DAMZI
 5. OLSA BESNIK SHATKU
 6. AGRON ENVER DACI


DURRES

 1. LEFTER HAKI KOKA
 2. EDMOND QAMIL PANARITI
 3. BUJAR SKENDER DERVENI
 4. KRISTO MINA HUTA
 5. EDMOND RIFAT LALA
 6. HYSEN SAFET LLACA
 7. ERMION IBRAHIM ARAPI
 8. SILVANA HEKURAN MAKSUTI
 9. HAJRI FASLLI NUHU
 10. ILIR SERVET MEMKO
 11. MERITA GANI KUĒI
 12. KLODJANA SHEFQET PASHKAJ
 13. ERMIRA PERPARIM KOĒI


GJIROKASTER

 1. VANGJEL LLAMBI TAVO
 2. RESHAT HAKI ZIKA
 3. SHPETIM FAIK SPAHIU
 4. ZAMIRA KASĖM RAMI
 5. EDIOLA PERPARIM BRAHA


KUKES

 1. APOSTOL MIHO GOĒI
 2. QEMAL MUSTAF ELEZI
 3. PELLUMB QAMIL BARDHOSHI
 4. UKĖ SHERIF CAMAJ

 

Lista e PD-sė

TIRANE

 1. SALI BERISHA
 2. MYQEREM TAFAJ
 3. MAJLINDA BREGU
 4. HALIM KOSOVA
 5. FLORION MIMA
 6. GERTI BOGDANI
 7. DASHAMIR SHEHI
 8. JORIDA TABAKU
 9. EDI PALOKA
 10. KELTIS KRUJA
 11. KASTRIOT ISLAMI
 12. ASLLAN DOGJANI
 13. VISAR ZHITI
 14. ARBEN QIRJAKO
 15. GENT DELIALLISI
 16. TRITAN SHEHU
 17. ILIR RUSMALI
 18. JEMIN GJANA
 19. LAJLA PĖRNASKA
 20. GAZMEND DIBRA
 21. KRESHNIK ĒOLLAKU
 22. RAJMONDA BULKU
 23. KREUZA LEKA
 24. SHKĖLQIM HOXHA
 25. FETAH HASANI
 26. ERVIN MINAROLLI
 27. ELVANA HANA
 28. GRIDA DUMA
 29. IVI KASO
 30. ANDIA PUSTINA
 31. SAHIT DOLLAPI
 32. KRENAR ALIMEHMETI


DURRES

 1. EDUART HALIMI
 2. IGLI CARA
 3. ALBANA VOKSHI
 4. GENT STRAZIMIRI
 5. OERD BYLYKBASHI
 6. OSMAN METALLA
 7. VULLNET TOPALLI
 8. LUFTER XHUVELI
 9. KSEANELA MYDERIZI
 10. ZAMIR RAMADANI
 11. MERITA BAKIU
 12. ARIAN DEDEI
 13. MIRLINDA ĒEKA
 14.  
 15. ELBASAN
 16. ARBEN IMAMI
 17. EDUARD SELAMI
 18. ARDIAN TURKU
 19. LUĒIANO BOĒI
 20. DASHNOR SULA
 21. ARBJOLA HALIMI
 22. AUREL BYLYKBASHI
 23. IRENA PROGNI
 24. RRAHIM ĒOTA
 25. MATI ĒELA
 26. ZAMIR MUZHAQI
 27. MEDI SHEHU
 28. HYSEN MOLI
 29. MUHARREM KAJOLLI
 30. BUJAR CAKANI


KORĒĖ

 1. RIDVAN BODE
 2. ELEINA QIRICI
 3. EDMOND SPAHO
 4. FATMIR MEHDIU
 5. GJERGJI PAPA
 6. FATBARDH KADILLI
 7. LEONARD OLLI
 8. VIKTOR DURO
 9. LEDINA ALIOLLI
 10. SORINA KOTI
 11. ADRIANA HOXHA
 12. ARTAN ZAIMI


DIBER

 1. SHEREFEDIN SHEHU
 2. BEDRI HOXHA
 3. ROLAND KETA
 4. EKREM SPAHIA
 5. RRAHIM KALECI
 6. DHURATA ĒUPI


BERAT

 1. GENC POLLO
 2. ASTRIT VELIAJ
 3. LEFTER MALIQI
 4. MEHMET XHEKA
 5. CAUSH QATO
 6. FATBARDHA BULLARI
 7. HAFIZE SKENDO
 8. NEVILA HAZNEDARI


LEZHE

 1. ALDO BUMĒI
 2. GJOVALIN KADELI
 3. ALBINA DEDA
 4. VASIL BICAJ
 5. MHILL FUFI
 6. ARTAN BUSHI
 7. ZEF MACI


SHKODĖR

 1. JOZEFINA TOPALLI
 2. HELIDON BUSHATI
 3. VOLTANA ADEMI
 4. NARD NDOKA
 5. GJOVALIN BZHETA
 6. NDUE PALUCA
 7. BARDH SPAHIA
 8. GJOK ULDEDAJ
 9. RAMIZ COBAJ
 10. MERITA GRADECI (AHMETAGAJ)
 11. ARMIR GRIMAJ


GJIROKASTĖR

 1. GENC RULI
 2. SPIRO KSERA
 3. ALIJE KOKALARI
 4. VELEDIN ZAĒE
 5. ARJAN KASAJ


KUKĖS

 1. FLAMUR NOKA
 2. BESNIK DUSHA
 3. ALBAN ZENELI
 4. ISMET JAKU
 5. MIMOZA HAJDARMATAJ


FIER

 1. SOKOL OLLDASHI
 2. MESILA DODA
 3. KOZMA DASHI
 4. SHPĖTIM IDRIZI
 5. BEDRI MIHAJ
 6. MYSLIM MURRIZI
 7. FLORJAN DANI
 8. IBRAHIM MORINA
 9. TOMOR ALLKUSHI
 10. ILIR BELE
 11. RAMADAN KRASNIQI
 12. IRMA IDRIZI
 13. ALKETA LUGAJ (XHEMALI)
 14. SAIMIR KORRESHI
 15. KETRIN XHIKA
 16. AGIM ISUFAJ


VLORE

 1. ASTRIT PATOZI
 2. ARBEN RISTANI
 3. LILJANA ELMAZI
 4. ARDJAN KOLLOZI
 5. LEONARD SINANI
 6. YLLI PIRO
 7. VESEL KOĒIA
 8. HYSNI SHARRA
 9. SHKĖLQIM LEPENICA
 10. DANIELA BEQIRI
 11. MANJOLA NIKOLLO
 12. FEJZI ALI
 13. LORENA KORE

KUR I DOREZUAN PARTITE LISTAT NE KQZ, PD NE LIMITET KOHORE

Skadoi sot nė mesnatė (7 maj) afati ligjor pėr dorėzimin e listės shumėemėrore tė kandidatėve pėr deputetė pėr zgjedhjet e 2013-ės nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Partia socialiste, PBDNJ, FRD dhe LSI i kanė dorėzuar listat pėrfundimtare para mesnatės. Ndėrsa PD ka dorėzuar listėn pak minuta pas mesnate dhe nuk ka bėrė ende publike listėn e plote.

Pėr herė tė parė nė listat e PS-sė do tė jetė kryetari i kėsaj force Edi Rama, i cili udhėheq listėn e kandidatėve nė Vlorė, ndėrsa nė Tiranė do kryesojė Pandeli Majko, Kryetari i grupit parlamentar Gramoz Ruēi do tė jetė nė qarkun e Fierit.


ORA 20: 00 LSI DOREZON LISTEN NE KQZ

E para qė dorėzoi listėn e kandidatėve rreth orės 20: 00 pėr deputetė nė KQZ dhe publikoi emrat e kandidatėve pėr deputetė nė zgjedhjet e 23 Qershorit ishte Lėvizja Socialiste pėr Integrim.

Sipas listės zyrtare, numrin mė tė madh tė kandidaturave kjo parti do ta ketė nė Tiranė kryesuar nga Ylli Manjani, Ilir Meta, Luan Rama, Klajda Gjosha dhe Ilir Dashi.

ORA 22: 00 PS DOREZON EMRAT E KANIDATVE NE KQZ


E dyta, qė ka dorėzuar listėn e kandidatėve rreth orės 22: 00 pranė KQZ-sė ka qenė Partia Socialiste.

Rama tha se emrat e zgjedhura nė listė janė " rastesore dhe jo sipas vlerave apo klasifikim gare".

Nė fjalėn e tij Kryetari i PS-sė Rama ka thėnė se “ Brenda kėtij emocionalieti tė njė njė momenti si ky kur duhen bėrė zgjedhje dhe pėrcaktuar emra, ose i hapim rrugėn njė fitoreje me njė skuadėr, qė do luftojė nė cdo qark pėr tė fituar.

ORA 00: 03 PD DOREZON LISTEN PAK PAS MESNATE

Ka perfunduar lista e kandidateve te Partise Demokratike per zgjedhjet e 23 qershorit, perfshire ketu edhe 3 deputetet e larguar nga PS, tashme aleate te kesaj partie. Perfaqesuesi ligjor i te djathteve, Njazi Kosovrasti, ka qene i vetmi i cili e ka dorezuar listen ne KQZ jashte afatit ligjor. Sakaq, pas mbledhjes se kryesise e cila zgjati per rreth 3 ore, kreu i qeverise Berisha ka deklaruar se kjo eshte lista me e mire e perfaqesimit, qe kane pasur shqiptaret ndonjehere, ndersa nuk eshte treguar hermetike per ta bere publike listen per mediat.

(sg/ad.ti/shqiptarja.com)

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
lul zajmi Me keto qe pash nuk i vlen te votoj se te gjithe na braktisen ne ruge te modhe vota ime eshte kundra kualicionit ps +lsi do votoj bamir topen si tirons i vjeter para tirona
avatar
Anonim
kavajoti partia demokratike -rikthehet me fitore.vendos ne krye te partise ne kavaje nje bisnesmen te suksshem e djale puntor dhe ne listat e deputeteve nje djale te arsimuar .levizje e zgjuar e doktorit...rama tashme humb kavajen por fiton leket 300 mije euro te paridit te kujtim bixhosit...ne krye te partise nje trafikant pa shkolle me nje staf plot me jevgj e njerez pamoral. piramide banditesh parti bashki deputet -jane bere organizate private qe e drejtojne jabanxhinjt.
avatar
Anonim
MARKU O SALI ME KACIN E ZI QELBESIRAT E RAMIZ ALISE DO TE FITOSH TI. IK ME DHI O SALI.NA KE ZHGENJYHER FARE.
avatar
Anonim
Tani U pa puna. Ne shkoder duhet te votojme z. Fatlum Nurja, se me keto listat e partive tjera ta shpifin. Te pakten FRD-ja ka nxjerr nje kandidat per tu patur zili. Votoni z. Fatlum Nurja.
avatar
Anonim
Bobi prejtirone Kjo Irena progni mos esht ajo qe o kap ne USA per vjedhje
avatar
Anonim
xeni tek pd tirane, me bejne syte apo tritan shehu i 16 dhe rusmaili i 17? u prish bota!
avatar
Anonim
adriano edi rames nuk interesone se a fitone ps a jo,edi rames i interesone vec seleket ka fute ne listen per deputet pronarin egazetes shekulli, shum shum ero rrysgfet kamarr nga pronari i gazetes shekulli,prandaj namashtron neve po thote kam prurje tre,jo ata prurjet ereja jane te gjith si kan pagua edi ramen per meu ba depudet, une jam i ps, por nuk votoj mo per ps se hajdut i hapur shte edirama. por ne njerzit nuk ekuptojme,por edhe me ilir meten beri kualicion,ksaj i thone rilindje hadutesh!!
avatar
Anonim
Labi Vlore Arben Ristani,vjedhesi sistematik i zgjedhjeve,do jete i dyti ne listen e deputeteve te PD-se ne Vlore.Sali Berisha po i poshteron Demokratet Vlonjate,duke i detyruar te votojne hajdutin e votave, Arben Ristanin.Provokimet e ketij Plaku te lig nuk paskan fund.
avatar
Anonim
Zgjidhja Servileve te deputeteve qe s'jane ne liste u shpreh ngushellimet e mia te sinqerta
avatar
Anonim
Berchtesgaden O Miq.,Kjo nuk eshte Rilindja
avatar
Anonim
Belesh Ne elbasan duhet te ishte Z. Ndricim hysa qe ka dhen nje kontribut te gjate ne partin socialiste dhe ka qen gjithmon fitues dhe jo te perfshihen ne liste emra qe nuk kan lidheje fare me PS. Turp per Z. Rama qe ka len jasht liste shum emrq te nderuar qe kan qen themelues te PS. Me kete liste do jet e veshtir fitorja me 23 qershor
avatar
Anonim
ALI DEMI per mua duhet te fshihej edhe ilir dashi ne listat e lsi se i ka dhen shume partise gjynah qe nuk e perfshin ne listat zgjedhore se ai e meriton me shume se disa numerus topi qe jane renditur nga fundi pasi mendoj se ai do fitonte respektin e munguar si mandaxher i zoti
avatar
Anonim
Ma natii Po' gabim eshte me siguri se Arben Ndoka nuk eshte i P S , po' te jete Ndoka, Ndokajt mane nga Miloti ardhur ne. Lezhe, e jane te flaket e perfituesit zhvatsit e medhejt nepermjet P D se. Ndoshta eshte tjeter.. Č Kadeli nuk dot te marri sa dhjete vota.....
avatar
Anonim
Frema Brace duhet te jete ne listat e PS e meriton eshte deputet aktiv jo si Kadeli Kaci e Dogjani qe per kater vjet nuk jane degjuar e ne fund u shuk Berisha nga nje tufe leke e tradhetojne idealet dhe elektoratin
avatar
Anonim
stathi S'e ka kandiduar i Gjati Elisa Spiropalin! i paditur ishte e i tille mbetet. Hajt njatjeta
avatar
Anonim
Beni Po i doli kunder Elisa kryetarit .... dhe ai tentoj ta sabotonte zgjedhjen e saj ne krye te FRESSH. Gjithe votat dhe sigurine qe perfitoi nga aleance me LSI kryetari i humbi me keto gabimet ne lista. Lum si Saliu qe do qeverisi dhe 4 vjet ... por per Edin nuk eshte probelm ... nese nuk fitoj ne 2009 ka mundesi ne 2013 mendonte ... tani prap do thote i vodhen votat dhe e lejme qeverisjen "Socialiste" per 2017 .... edhe nese nuk fitojme ne 2017 ka nje gje pozitive .... ne 2021 e kemi te sigurte pastaj ;)
avatar
Anonim
pakica listat me kot qe kane dal ndonjeher shumica xhaketa te vjetra disa lepurusha dhe hatere partiake si shoku i ngusht i xenit, keltis apo monika tek ne lezhe apo ylli zecishti nga mjek ne politikan gabime teknike te partive qe do ken pasoja te medha por mos kujtoni se kane per ti votuar do deshtojne pjesa me e madhe e tyre.Keta do bejne shtet futja vrapit u mbush parlamenti me kaptera ifermiera karociera legena me shumic. Zgjidhni njerez te hajrit o kryetar
avatar
Anonim
zeni kadeli qeka i treti ne lezhe, per te fitu paska...
avatar
Anonim
Gjoni Pse akoma me pikepyetje kac islami?
avatar
Anonim
Belesh Ne elbasan duhej te ishte patjeter Z. Ndricim Hysa qe ka dhen nje kontribut shum vjecar ne partin socialiste dhe gjithmon ka dal fitues.
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Vettingu, Calavera: Kemi dosjet e gjyqtarėve e prokurorėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/07/2017, Viti VII - NR.169