Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ekonomi Nga GENC KONDI
17 Gusht 2012 - 08:50
Taēi nuk pagoi lekėt e ARMO-s
nė '08-n, dokumentet e faktojnė
TIRANE- Asnjė pagesė nuk ėshtė bėrė pėr blerjen e 85% tė aksioneve tė ndėrmarrjes sė pėrpunimit tė thellė tė naftės gjatė vitit 2008, zbulon sot gazeta Shqiptarja.com. Pavarėsisht se u shpall publikisht nga zv.ministri Alibali dhe vetė Rezart Taēi qė ishte shlyer detyrimi 100%.

Nė konferencėn e shtypit tė Alibalit dhe Taēit u deklarua se konsorciumi i Taēit "AMRA Oil" i kishte paguar shtetit shqiptar 128 milionė euro, por tė paktėn gjatė atij viti, nuk rezulton tė jetė derdhur asnjė qindarkė nė arkėn e shtetit pėr kėtė privatizim masiv.

Dokumentet faktojnė se pas raportimit tė janarit 2009, ministria e Financave ka korrigjuar rezultatet e privatizimit tė aseteve shtetėrore duke rrudhur me 20 milionė euro shifrat nė bilancin 12-mujor. Nga 9.8 miliardė lekė u deklaruan 7.2 miliardė lekė.
Per shkrimin e plote tė faktuar dhe me dokumente lexoni sot Shqiptarja.com Blini gazeten online

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
kaos @artur-normale qe ti do ta mbrosh se e ke dhe familje dhe si do tja beni pa shofer personal motra..nga balta ne benz,po dhe nga benzi del ne balte o i dashur kur ke lekt e pista.do votoni prap Salen? se ky ja u beri gjithen ,e di ti kush perfaqeson azerbejxhanet ne gjykate ,pyet iher se ka lidhje me Lirien e Sales...
avatar
Anonim
J.mitrushi Sivjet kemi 15 vjetorin e piramidave te 97-tes ku ku qeveritaret tane te nderuar ,perfshi Sali,Shemsi Kadrine e lane popullin pa buke dhe pa shtepi,duke fjetur ne barraka plastmasi. Saliut sivjet 100 vjetori i pavarsise se tij i perkon me 15 vjetorin e ketyre mashtrimeve te jashtezakonshme,ku siē deklaronte "leket e shqiptareve jane te pastra.Keshtu qe ky sic duket ka ruajtur kete evenimet per te sshpallur falimentimin...
avatar
Anonim
beni korce Po kaq i forte eshte.Nuk paguan parate qe ka borxh ne banke por blem mediat dhe paguan familjen...
avatar
Anonim
tani po pse jeni vetem ju si gazete qe po i raportoni gjithe keto lajme? si ka mundesi qe as nje media tjeter spo tregon gje madje as tema. kaq i forte qenka ky taci qe dhe i mbytur ne borxhe edhe blen median.
avatar
Anonim
artur ose sepse po ja fusin kot. Sepse taci ka shume armiq ne shqiperi, disa sepse ju ka marre bizneset e disa sepse kane semdje, lakmine. Ne fakt une prisja qe do te dilnin te 'palarat' po mesa duket nuk ka asnje te palare e gazeta shqiptare thjeshte po ben lojen e ndonje politikani per te hyre ne hiret e tij e per te marre nja dy lek nga reklamat. Po me siguri ky koment do bllokhet nga 'mederatori i paanshem' i gazetes :)
avatar
Anonim
anonim Deri kur ky sharlatan do mashtroje
avatar
Anonim
artur po prit mer vlla te flasin gjykatat edhe njerzit qe merren me kete pune! se ti dhe une jemi kot, s'marrim vesh e llomotisim ketu te dy. Se na dolet te gjith jurista....po kur eshte puna me mbrojt te drejtat e njerezve te thjeshte nuk e ve njeri ujin ne zjarr. Ose ne me te miren e rasteve tallemi . Apo meqe ky eshte i pasur duhet me e heq qafe? Ore e kuptoj ziline, po nuk kuptoj urrejtjen.
avatar
Anonim
[email protected] OPOPULL SHQIPETAR A DONI MO PER BELULIN JA KUSH ESHTE PAS TACIT ESHTE CUNI i lales TACI ESHTE NJE KUKELL QE HIKU PER KOKE TURKU
avatar
Anonim
antiSAL TAC Piramida
avatar
Anonim
andi o gazeta qe "zbulon" ketu ka nje te pavertete se nqs taci nuk ka pagu asnje lek shtetit i bie qe mos te kete marre kredi nga azerbaxhani, te dyja nuk qendrojne. po ne kte shtet qe kryeministri shpik cdo 5 min ndonje gje pse mos themi te gjithe te verteten tone.
avatar
Anonim
arjani Taci ka qene klient i qeverise ndaj ju bene gjithe ato favore.Ju dha ARMO nje pasuri e madhe publike,ju la nje vit kohe qe te gjente leket,ju dha statusi Monopol ne treg e te tjera.Dhe ne fund ai doli piramide e vertete.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15