Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:34 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
04 Shtator 2013 - 11:22
Tiranė, tritol makinės sė
biznesmenit tė ndėrtimit/VIDEO
Nė mars 2012 iu vu tritol ortakut
FOTO/Shpėrthimi i makinės sot
TIRANE -  Biznesmenit tė ndėrtimit Armand Ēeka i ėshtė vendosur njė sasi tritoli nė fuoristradėn tip “Volvo”, me targa AA779 CX. Ngjarja ndodhi rreth orės 11:15- 11: 20 minuta, nė rrugėn  "Siri Kodra", pranė qendrės sė Tiranė.

Mendohet se makina fuoristradė e zezė tip Volvo me targa AA779CX ka shpėrthyer sapo Ēeka ka hipur nė makinė pėr ta ndezur. Automjeti ka pėsuar dėme materiale.

Nga shpėrthimi ka dėmtime nė pjesėn e prapakolpit, ndėrkohė qė Armand Ēeka nuk ėshtė lėnduar. 

Uniformat blu kanė nisur hetimet ku rezulton se automjeti ka shpėrthyer pak ēaste pasi ėshtė ndezur. Lėnda plasėse ėshtė njė sasi tritoli me fitil, e ndezur nga njė person i cili ka ndjekur itinerarin e biznesmenit.

Shpėrthim konsiderohet njė mesazh pėr tė trembur Ēekajn.  Copat e makinės sė dėmtuar janė pėrhapur nė njė rreze prej 20 metrash, dhe nga shpėrthimi i janė thyer xhamat njė makine Benz me ngjyrė tė kuqe me targa TR 9576 F, qė ndodhej aty e parkuar, si dhe njė dyqani aty pranė.

 SHPERTHIMI I EKSPLOZIVIT ME FITIL
Gazetari i TV A1 REPORT, Arsen Rusta nga vendi i ngjarjes informon shpėrthimi i eksplozivit ėshtė bėrė me fitil

"Kjo tregon se personi ka qenė shumė afėr me objektivin, ngjitur me makinėn, dhe sapo Armand Ēeka ka hipur nė makinė ka ndezur fitilin. mendohet se makina pas shpėrthimit ėshtė zhvendosur pėr gati 20 metra, pasi nė rrugė ndodhet njė gropė, qė dyshohet se ėshtė shkaktuar nga shpėrthimi i tritolit.
 
Aktualisht biznesmeni ėshtė duke u marrė nė pyetje nga grupi hetimor, ku njė nga pistat mė tė mundshme rezulton tė jetė njė shtesė e ndėrtuar prej tij nė njė pallat.

Burime nga grupi hetimor thanė pėr “A1 Report” se kjo shtesė ka disa kohė qė ndėrtohet dhe ka krijuar pėrplasje midis Ēekajt dhe disa personave tė tjerė, tė cilėt janė shoqėruar pėr t’u pyetur dhe pėr tė zbardhur nėse kanė lidhje me ngjarjen apo jo.

ME 17 MARS 2012 IU VU TRITOL EDHE ORTAKUT TE TIJ
Mė 17 mars 2012 i ėshtė vėnė tritol dhe ortakut tė tij, Lorenc Terenaj. Tritoli ėshtė vendosur nė banesėn e kėtij tė fundit po nė rrugėn “Siri Kodra” ku ndodhi sot shpėrthimi.  Bashkė Teranaj dhe Armando Ēeka kishin nisur ndertimin e njė pallati nė rrugėn “Don Bosko ” por ėshtė lėnė pėrgjysmė. Ndėrkohė qė Teranaj ka qenė i arrestuar mė 24 gusht 2011 pasi u kap me 1.2 kg heroinė.
 
Ngjarje tė tilla kriminale prej disa kohėsh trondisin opinionin publik, ku nuk kanė munguar ekzekutimet e bzinesmenėve, por dhe sasi tritoli tė vendosura nė banesa e automjete.

makina e shperthyer te siri kodra
(Foto: Makina tip 'Volvo' qė shpėrtheu te 'Siri Kodra', foto, A.Ēakshiri/Shqiptarja.com)


Redaksia online
(sg/shqiptarja.com)

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
SHQIPONJA KUSH ME SHPEJT OSE KUSH ME VONE DO TE LAJNE HESAPET ME NJERI-TJETRIN !!!
avatar
Anonim
Klejvi O zot vure dore mbi shqiptaret
avatar
Anonim
true shqiptaret jane popull i mallkuar!
avatar
Anonim
SHQIPONJA PUNE TE PISTA SHQIPETARESH!!!LE TE VRITEN !!!
avatar
Anonim
Shqiptari Ponja, je rehat aty pas tastjeres? Rehat qofsh! Une para pak muajsh u zhvendosa nga banesa ne rrugen Siri Kodra, fare prane vendngjarjes. Cdo mengjes shetis djalin tim 11-muajsh dhe kthehem ne shtepi rreth ores qe ndodhi shperthimi. Per sa e ndiej veten me fat qe nuk me ra rruga andej sot, rrenqethem nga idea se c'do te kishte ndodhur nese do te banoja akoma aty. Gjithesesi, rrethana ne fjale eshte thjesht rastesi; ajo makine mund te ishte parkuar kudo, edhe prane baneses tende. Mendohu!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15