Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:58 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shkurt 2018 - 13:13 | përditesuar në 16:41
Tragjike nė Fier, e reja vdes nė
hyrje tė urgjencės,s'dihen shkaqet
Familjarėt:Mjekėt fajtorė,e ēuam disa herė nė spital
Njė 20-vjeēare ka humbur jetėn nė rrethana tė mistershme. Ngjarja ėshtė regjistruar ditėn e hėnė, ndėrsa familjarėt thonė se vajzėn e kanė dėrguar disa herė nė urgjencėn e Fierit, pasi ajo ka pasur shqetėsime serioze, por sipas tyre, mjekėt e kanė pėrcjellė pa e marrė situatėn seriozisht.

Gjyshi dhe babai i vajzės, Pilo dhe Altin Gjeka, deklarojnė se Xhuljeta ka humbur jetėn pėr faj tė personelit tė spitalit.

Herėn e fundit qė 20-vjeēarja Xhuljeta Gjeka ėshtė dėrguar nė spital ka qenė tė hėnė, por ajo ka ndėrruar jetė nė hyrje tė urgjencės. Drejtoresha e spitalit tė Fierit shprehet se pritet analiza e mjekėsisė ligjore, pėr tė pėrcaktuar shkaqet e vdekjes.

Ndėrkohė, pėr kėtė rast ėshtė bėrė denoncim nė Prokurori, prej ku ka filluar hetimi. Nga ana e saj, policia thotė se vajza ka vdekur pėr shkaqe natyrale, por pritet hetimi i plotė dhe analizat mjeko-ligjore pėr tė zbuluar shkaqet e vėrteta. 

d.c./shqiptarja.com

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Sari Pse nuk more ne TELEPHONE SUBASHIN AI KA force te hape deren e SPITALIT me QAFE .Nje te tundur te kokes DHE MJEKET NUK KERKOJNE LEKE .PO dhe PO. KERKUAN 5000 LEKE e POSHTE.( per VIZITE) per OPERACION 30 MIJE e larte ( SIPAS zones KU banon I SEMURI).
avatar
Anonim
opinion. temprratur ,por nuk dhane tjeta siptome,me koke dhimbje meningo-ecefalit,veshtersi frymarrje ,apo pemumoni akute atypike.nuk besoje se senundje virale,apo virozesh siq thojn ne shqiperi,se nje gripe i zakonshum nuk ka mekabizma te tiille,por infecion bakterien i rende si meningocemia ,nje listeria bakerie.salnonella enterica etj,dhe ne munges te tretmani urgjent adekuat atibiotrrapie ka vdekure.komrnti mund te mos publikohet,se familjen e saj i lendon.
avatar
Anonim
opinion. prova qe pacientja ka kerjuar disa her ndihm medikale ne urghence tregojn kjarte se ka pas nje.helmim ushqimi apo pije,apo intoksikacion bakterien te mbrefte,ku ka pesuar shok toksik bakterien.ndonje hemarrogji feninin.ndonje prishje organi nga tretmant i gabuar.ndonje medikament i kombinuar me tjeter medikament dhe intereakciine te renda.diabet ne stade te avancuar.semundje pneumopatie kronike.akool me droga dhe overdoza.pra dikqka ka pas e ndjera....
avatar
Anonim
Fr E kam shkrujt edhe me pare qe mjeket e fierit jan maskarenj bandita rrugac dhe zagar.. Te arrestohen sa me pare mjeket plera..!
avatar
Anonim
Rakip aqifi ajd se do dal Dritan Preshi e do thoj qe jane gjera qe ndodhin
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38