Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:26 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
25 Maj 2017 - 16:30 | përditesuar në 20:19
Tre ministri dhe prokuroria do 
vėzhgojnė asgjėsimin e kanabisit
Udhėzimi i ri, vendimi i fundit i Xhafės si ministėr
Pas pėrplasjes mes policisė dhe prokurorisė sė Pėrgjithshme pėr asgjėsimin e kanabisit tė sekuestruar, tre ministri dhe Adriatik Llalla kanė nxjerrė njė udhėzim tė posaēėm.
 
Udhėzimi ėshtė nxjerrė pas konsultimit mes Ministrisė sė Brendshme, Shėndetėsisė, Mjedisit dhe prokurorisė.
 
Nė bazė tė udhėzimit tė nxjerrė droga nuk do asgjėsohet nė vend, por do sekuestrohet dhe pėr tė do tė vendosė gjykata.
 
Asgjėsimi i drogės do bėhet nė magazinėn e Qendrės sė Furnizimit Materialo-Teknik nė Mullet nė Tiranė nėn vėzhgimin e tre ministrive dhe prokurorisė.
 
Pėr asgjėsimin e bimėve tė kanabisit, policia do presė prokurorin. Kėshtu policia nuk mund tė djegė bimėt e kanabisit, pa shkuar prokurori.
 
Djegia dhe asgjėsimi i bimėve narkotike tė sekuestruar nga tani e nė vazhdim do tė bėhet vetėm nė prani tė prokurorit, ekspertit mjedisor dhe shėndetėsor.
 
Prokuroria pak kohė mė parė pėrmes Llallės lėshoi akuza se policia nuk i lajmėron gjatė procesit tė asgjėsimit, ndėrsa policia reagoi duke deklaruar se prokuroria nuk paraqitet.

Udhėzimi i ri, vendimi i fundit i Xhafės si ministėr
Udhėzimi i ri pėr asgjėsimin e kanabisit nė prani tė tre ministrive dhe prokurorit ishte vendimi i fundit i Fatmir Xhafės nė postin e Ministrit tė Brendshėm.
 
Vendimi mbanė datėn 15 maj, ndėrsa nis zbatimin pas botimit nė Fletoren Zyrtare.
 
Xhafaj qėndroi nė postin e ministrit mė pak se dy muaj, pasi nė vendin e tij u emėrua Dritan Demiraj nė bazė tė marrėveshjes mes PS dhe PD.


Udhėzimi pėr asgjėsimin e kanabisit


dy.b/shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
era mata Dhe per 300 vite te qemdroje ky njeri ne krye Te ministrise , kurre nuk do te arrije te beje ate z.Xhafa e beri per vetem 3 muaj...
avatar
Anonim
Visat Bifsha Puna e zotit Xhafa eshte e pakrahasushme. Nje minister teknik urdheruar nga shqupi se ben dot punen e paraardhesit te tij qe kapi me mijera ton vetem per pak muaj
avatar
Anonim
arjan sejlo ishim mir me fatmirin me para, vepronte me mend tjetri, jo si ky tani dita e dyt, masaker ne mes te vlores.
avatar
Anonim
Amir Dika Nuk mund te arrij te kuptoj se si nje militant i saliut te krahasohet me zotin Xhafa. Puna e tij per 2 muaj ne ministri eshte. e paarritshme nga ky militant!
avatar
Anonim
erjon hoxha Ore nje gje me ben pershtypje.. A nuk esht konflikt interesi kur nje person me funksione publike ka biznese private mjaft fitimprurese, sidomos ne fushen ku ushtron funksionin?
avatar
Anonim
ardit frani Pothuaj 3 muaj, 3 muaj ne krye te ministris te brendshme, dhe arriti rrezultatet me maksimale ne ushtrimin e detyres, person qe nuk dilte ne media ama puna e tij verehej me vepra.. Te falenderojm zoti xhafa
avatar
Anonim
Olsi Gjondedaj Dikasteri qendror I shtetit per sigurine e ligjin, drejtohet nga nje njeri qe eshte shkarkuar nga ushtria per shkelje rregullash. Nje minister aksioner I vetem ne nje kompani private. Nje rambo ne krye te ministrise. Demiraj, nuk mund te parakalosh si ushtari Danko ne koridoret e ministrise, sepse per nje gje te jesh I bindur, punen e Xhafajt se ben dot edhe sikur te krahasohesh me Putinin ne karate.
avatar
Anonim
Alban Sejdiu Dritan Demiraj eshte Tarzani I shqupit ne ministri. Mendoni ky tarzan qe krahasohet me aftesite Fatmir Xhafajt?! Kur ishte minister Xhafaj, qe diten e pare policia ishte super e gatshme e angazhuar, ne lufte koke per koke me kanabizimin. Tani na vjen ky tipi me dhjetra medalje karateje e do beje ligjin. Nuk luftohet kriminalizimi me grushta o boss, as me.policine private qe zotrote u jep konsulence.
avatar
Anonim
A.n. Dergojini urgjentisht per asgjesim jashte shtetit
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Braēe: Koncesionet pėr firmat offshore tė ndalohen me ligj
Meta: Sensibilizim ndėrkombėtar pėr  lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Kosovės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277