Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
11 Nentor 2017 - 11:22 | përditesuar në 21:16
Sekuestrohen rreth 1.5 ton kanabis nė fshatin Vilun nė Velipojė, janė arrestuar 6 persona, mes tyre njė polic, ndėrsa njė ėshtė nė kėrkim. Polici i arrestuar ėshtė Enriko Zyle 42 vjeē, lindur nė Shkodėr banues nė Tiranė, Punonjės nė Drejtorinė e Kufirit dhe tė Migracionit Tiranė, vėllai i zv/komandantit tė kufirit nė Shkodėr Ndrek Zylja.

Tė arrestuarit janė; Sokol Ujka 42 vjeē, banues nė Velipojė Shkodėr, Arbėr Bozhanaj 30 vjeē banues nė Orikum, Genti Dano 35 vjeē, banues nė Selenicė, Dervish Gjolekaj 32 vjeē banues nė Dukat, J.B. 20 vjeē banues nė Orikum dhe F.M. 32 vjeē banues nė Pėrmet, nė kėrkim ėshtė GJ.N. 44 vjeē banues nė Lezhė.

Rreth orės 02.45 minuta, nė vendin e quajtur Plazh Velipojė, konkretisht nė oborrin e hotelit nė pronėsi tė njė personi me inicialet P.V. rezident nė Itali, nė njė automjet furgon me targa AA 386 CE, nė pėrdorim tė 20 vjeēarit me inicialet  J.B. u gjet njė sasi kanabisi, ndėrsa pjesa tjetėr brenda hotelit.

Nė oborrin e hotelit u sekuestruan edhe dy automjete tė tjera tė lėna nga autorėt, "Mercedes Benz" me targa AA 388 ME nė pronėsi tė Sokol Ujkės 42 vjeē, banues nė Velipojė dhe automjeti "Ford Fiesta" me targa AA 421 LU nė pėrdorim nga F.M. 32 vjeē banues ne Pėrmet (u arrestua nė mbrėmje nė Lezhė).

Nė kėtė moment policia ėshtė vendosur nė ndjekje tė njė automjeti "Golf", me targa AA 355 SL, i konstatuar nė afėrsi tė hotelit ku u gjet dhe u sekuestrua lėnda narkotike, qė drejtohej nga Enriko Zyle, Punonjėsi Policie nė DRKM Tiranė, i cili nė pėrpjekje pėr t’u larguar nga shpejtėsia ka humbur kontrollin e mjetit dhe pėr pasojė ėshtė batuar jashtė rruge.

Policia e Shkdorės deklaron se ky punonjės policie ėshtė i implikuar nė kėtė veprimtari kriminale, ndėrsa nė automjetin qė drejtohej nga punonjėsi i policisė, ka mundur tė largohet GJ.N. 44 vjeē, banues nė Lezhė.Droga erdhi nga Vlora, destinacion ishte Italia
Lėnda narkotike qė u sekuestrua dyshohet se u transportua nga Vlora pėr nė Velipojė, ndėrsa destinacioni ishte Italia. Pas shkarkimit nga furgoni, kanabisi pritej qė gjatė natės tė nisej pėr t’u transportuar nė Itali.

Drejtori i Policisė sė Shkodrės, Gjovalin Loka deklaroi se operacioni u realizua nga drejtoria nė varėsi tė tij, por burime pėr Report Tv pohojnė se ishin Forcat Operacionale nga Tirana qė bėn tė mundur shkatėrrimin e grupit kriminal.

Forcat Operacionale nga Tirana mėsohet se u kanė thėnė policėve tė patrullės sė Shkodrės qė tė ruajnė furgonin pasi ka disa hajdutė. Nė momentin qė droga po shkarkohej nga furgoni pėr nė bodrumin e hotelit nė Vilun Forcat nga Tirana ndėrhynė.

Policia kishte rėnė prej disa kohėsh nė gjurmėt e trafikantėve pas pėrgjimeve, ndėrsa u vėrtetua dyshimi per lidhje me policinė. Pas vėshtirėsisė nė Jug tė vendit, tashmė trafikantėt po tentojnė qė tė trafikojnė kanabisin drejt Italisė nga zona e Shėngjinit dhe Velipojės, por gjithēka ka mbetur nė tentativė pasi janė bllokuar dhe arrestuar. 


dy.b/shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
qytetari dixhital ky Zylja e ka edhe nje vella i punesuar qysh ne kohen e kriminelit Berisha ne kryeministri.
avatar
Anonim
Prela Eshte Shefi Sektorit te Huajve ne Drertorine Rajonale te Kufirit dhe Migracionit Tirane.
avatar
Anonim
tani Te vazhdoj hetimi ne vendin me te shejte te P.Demokratike.Do shihni si do te dalin ne skene hajdutat e PD qe ishin ne cadren e Bashes ne Tirane se bashku me nje seri hajdutash ne krye te PD .Populli shkodran e di se kush jane ato,por hesht.
avatar
Anonim
Shkodrani Per prelen me vjen keq ,por do e zevendsoja me ndreken per qef . . . . Se e mban veten si burre dhe polic i betuar ! Po shkove ne shenkoll o ndreke do ta qoj naj stek cigare pa merak ;) .
avatar
Anonim
Fredi Eshte arestuar Bardhok Plana? Prokuroria e krimeve te renda duhet te ngreje dhe nje akuze tjeter per Mark Frrokun dhe drejtuesit e policise te Tiranes qe nuk e arestuan atehere. Hop doli serish kanabis ne Vilun. Kur nuk ndeshkohesh e provon prape.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41