Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
08 Mars 2013 - 15:48
VIDEOLAJM/Erozioni në Ulqin
shëmben shtëpi, banorët në rrezik
ULQIN - Erozioni po kthehet në një fenomen shqetësues në shumë vende të botës. Kështu po ndodh edhe në zonën turistike të Ulqinit, në Malin e Zi përgjatë vijës bregdetare.

Në video dallohen qartë dëmet e mëdha, që erozioni po shkakton në zonat e banuara duke rrezikuar çdo ditë e më shumë jo vetëm shtëpitë, por edhe jetën e banorëve, që jetojnë në to.

Disa shtëpi të cilat frekuentohen edhe nga pushues gjatë verës janë shembur duke dëmtuar kështu turizmin dhe ekonominë.

(ad.ti/shqiptarja.com)

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15