Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet NGA ARMAND XHELILI
16 Korrik 2013 - 10:50
Vlorė, kapen 1.2 ton kanabis
arrestohen 2 poseduesit
VIDEO/Njė i tretė i shpallur nė kėrkim
FOTO/ Droga nė ēanta sportive
Vlorė - Mbi njė tonė lėndė narkotike tė llojit kanabis sativa u sekuestruan nga policia e Vlorės, si dhe pėrfunduan nė pranga dy poseduesit e saj. Nė kuadėr tė operacionit tė koduar “Start 2” policia sekuestroi nė total 1 tonė e 200 kg drogė si dhe u arrestuan nė flagrancė Erjon Nanaj 25 vjec dhe Enio Limushaj 23 vjec, tė dy banues nė Vlorė, ndėrsa u shpall nė kėrkim njė person i tretė. Droga u kap mbrėmė nė nė aksin rrugor Peshkėpi – Drashovicė tė rrethit tė Vlorės.

“Ėshtė bėrė e mundur sekuestrimi prej 1 tonė e 200 kilogramė lėndė narkotike marihuanė si dhe janė arrestuar nė flagrancė dy shtetas, konkretisht shtetasi Erjon Nanaj, vjeē 25 dhe Enio Limushaj banues nė Vlorė si dhe ėshtė shpallur nė kėrkim njė person i tretė.
 
Nė aksin rrugor Peshkpi-Drashovic nė rrethin e Vlorės efektovat e Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Vlorė, tė mbėshtetura nga forcat special FNSH Fier kanė bėrė tė mundur kapjen e automjetit tip furgon “Mercedes” brenda tė cilit ndodhej sasia e 1 tonė e 200 kilogramė Kanabis Sativa, nė drejtimin e tė cilit ishin dy shtetasit e mėsipėrm. Dyshohet se lėnda narkotike do tė trafikohej drejt Italisė”, tha Drejtori i Policisė sė Vlorė, Artan Cuku.

Po ashtu, policia e Vlorės ka ndaluar edhe 12 shtetas pakistanezė, tė cilėt kishin hyrė ilegalisht nė Shqipėri. 

“Nė afėrsi tė fshatit Dhėrmi ėshtė ushtruar kontroll nė automjetin Ford Transit me targa AA 081 T, brenda tė cilit ndodheshin 14 persona tė huaj. Menjėherė u bė shoqėrimi i kėtyre shtetasve dhe i pronarit tė mjetit, i cili ishte shtetasi Arben Haxhi, vjeē 50, banues nė Vlorė. Ka rezultuar se 12 prej tyre ishin pakistanezė dhe kishin hyrė nė mėnyrė ilegale nėpėrmjet kufurit tė gjelbėrt me Greqinė”, pėrfundoi Cuku.

Policia vijon hetimet pėr persona tė tjerė tė implikuar nė kėto rrjete trafikimi tė lėndėve narkotike dhe trafikimit tė personave.(sg/shqiptarja.com)
 

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
cifja o mi non, ti qeke ku me t'kap. tani e lexova lajmin, se pak me pare me shashtisi titulli. I thone Peshkpi atij fshatit ne Vlore o derman, jo Peshkopi. Ikni mer ... s'di ca me ju thone mo! Po mire me vlla, kur ju me kete nivel beni gazete, ca niveli paska pastruesja, ha qurrat e saja? Jo mer, s'jeni shqiptare ju mi non. Po jo pra, s'jemi kaq rrace trapash ne mi zogu! Tutje ju cecen, shites geshtenjash!
avatar
Anonim
cifja c'jane keta "poseiduesit" mi non, cunat e Poseidonit? cdo gje gallate eshte ne kete vendin tone te bekuar dhe te mallkuar ne te njejten kohe. si nuk keni turp njehehere, gazete quhet kjo. keni ndonje redaktor ju, apo ju ka dhene llogarine e serverit admini, edhe o burra, shkruan i bardh e i zi. Shkoni mer hapni ndonje liber se eshte turp, bejeni nje pune me seriozitet, ju humbte vula. megjithese juve eshte me mire t'ju thuash ju humbte paketa dhe cakmaku, kafexhinj hesapi. TURP TURP TURP!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171