Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:37 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Korrik 2017 - 19:23 | përditesuar në 19:44
Pse Rama i merr PD-se edhe ''qytetarin dixhital''?
Partia Demokratike u skandalizua prej listės sė zezė tė zyrtarėve, publikuar sot nga kryeministri Edi Rama, pas 3.000 denoncimeve tė mbledhura online nė pak ditė.

Sipas PD-sė, “Nė shkelje tė Kushtetutės, tė Konventės Europiane pėr tė Drejtat e Njeriut; ēdo parimi e norme pėr qeverisjen e mirė, publikimi i ‘listės sė fajtorėve’ dhe ‘varja nė publik’, qė Rama ka bėrė me emra konkretė pėr disa punonjės tė administratės publike nė disa nivele, pa asnjė provė, pa fakte, pa hetim administrativ, pa vendim gjyqėsor, ėshtė totalitarizėm i plotė”.
 
 Nė tė vėrtetė, ka vite qė Sali Berisha bėn publike emra zyrtarėsh, por edhe qytetarėsh tė thjeshtė, duke i akuzuar pėr krimet mė tė tmerrshme “pa asnjė provė, pa fakte, pa hetim administrativ, pa vendim gjyqėsor”. Nė realitet, kuptohet qė reagimi i Partisė Demokratike shkaktohet vetem nga njė ''xhelozi'' e pastėr politike: pasi i vodhi nė fushatė elektorale simbolin e dy gishtave, Edi Rama kėrcėnon t’i heqė PD-sė edhe monopolin e qytetarit dixhital.
 
Njė ekskluzivitet ky, tė cilin kryeministri nė tė vėrtetė do tė bėnte mirė t’ia linte vulgaritetit politik, qė ėshtė cilėsi e Sali Berishės, pasi, nė njė demokraci moderne, tė cilėn Edi Rama synon tė ndėrtojė, nuk ka vend pėr lista tė zeza publike dhe aq mė pak pėr procese nėpėr sheshe. “Qytetari dixhital” shpesh herė ka gėnjyer kur i ka shkruar Berishės duke ushqyer ''kazanin mediatik'' dhe nuk kuptohet pse, nė tė kundėrt, do tė thoshte tė vėrtetėn kur fillon t’i shkruajė Edi Ramės.  


dy.b/shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
demokrati ike efshihu mos te shohim ma se ne emer te demokraci ke hanger boll rri ne pleqnin tan se populli tani te kuptoi ti e prqave pd si kurva kopilin prandaj shko ha naj pjat pshesh se 60 vite ke ba si kedesht nu hiq sysh ta marrin partin at qe meritojn se 4vite la nje budall q rishe ti mrapa si kryetar kemone lluli errumin ti
avatar
Anonim
Dr. Matt HITO ( USA ) PYETIA ESHTE ; NE RASTE SE NJE PROKUROR I PERGJITHESHEM MBRON " PROKURORET QE MBROJNE AUTORET E VEPRAVE PENALE , Ē' FARE DUHET TE BEJE UNE SI QYTETAR ??! PROKURORE SI KOL HYSENAJ PASUROHEN ME PARATE E KRIMINELEVE , POR DERI ME SOTE JANE MBROJTUR NGA PROKURORI I PERGJITHESHEM ( KJO ESHTE E VERTETUAR EDHE NE SHTYPIN PUBLIK ) ATEHERE PSE KRYEMINISTRI DUHET TE HESHTI ?!?
avatar
Anonim
lo o sale nuk ta var kush mos u lodh po shijoje pleqerine
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63