HOME II: Faqja Kryesore me lajmet më të lexuara

Deputetët e Partisë Demokratike kanë hyrë forcërisht brenda ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës mbrëmjen e kësaj të shtune, pas shoqërimit të 20 protestuesve të dhunshëm. Futja e beftë e deputetëve Gent Strazimiri, Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj dhe Klevis Balliu është shoqëruar me momente tensioni. Deputeti demokrat, ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka debatuar ashpër me një drejtues policie të cilin e ka shtyrë dhunshëm. Në përplasje janë përfshirë edhe deputetë të tjerë të PD.